Domā par skolas ēkas izmantošanu

Domājot, kā izmantot kādreizējās skolas ēku, Annas iedzīvotāji secinājuši – tikai ar saviem resursiem lielo trīsstāvu ēku nevar apdzīvot, tādēļ radusies iecere rosināt to izmantot Alūksnes novadam, lai ierīkotu sociālos dzīvokļus.

Bijusī Annas pamatskolas direktore Modra Liepiņa ir aptaujājusi annēniešus, lai izzinātu viņu viedokli, kā turpmāk lietderīgi izmantot tukšo skolas ēku. Tiesa, visi kā viens atzina – vispiemērotākā tā būtu izglītības iestādes vajadzībām, bet, tā kā tas pašlaik nav iespējams, kā viena no idejām ir ierīkot tur sociālos dzīvokļus visa novada vajadzībām.

“Kad Annas pagastā bija pensionāru tikšanās, kur piedalījās arī mūsu pagasta pārvaldes vadītāja un teritorijas attīstības speciāliste, izskanēja doma par sociālo dzīvokļu izveidi. Skolas ēkā apkures sistēma ir sakārtota, telpas var pielāgot sociālo dzīvokļu izveidei. Annā ir maz iedzīvotāju, turklāt liela daļa no viņiem braukā uz darbu Alūksnē. Pašlaik skolas telpās ir iekārtota vieta sociālās palīdzības saņemšanai, Sarkanā Krusta vajadzībām, bet vēl vienā telpā organizējam deju nodarbības pagasta dāmām, ko vada Nellija Slišāne – pārējās netiek izmantotas,” stāsta M.Liepiņa. Annas pagasta pārvaldes vadītāja Vēsma Čugunova atzīst – visus annēniešus interesē, kāds būs ēkas liktenis. “Kad Jaunannā uz iedzīvotāju pieņemšanu bija ieradies deputāts Verners Kalējs, aizrunājāmies arī par Annas skolas ēkas likteni – arī viņš kā vienu no iespējamiem izmantošanas variantiem rosināja virzīt sociālo dzīvokļu izveidi. Redzēs, ko par mūsu iecerēm teiks novada vadība. Pašlaik mums šī ēka tāpat ir jāapkurina, lai arī to neizmanto. Nesen laboja skolas jumtu,” saka V.Čugunova.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda - pašlaik pašvaldībā apkopo detalizētu informāciju par novada nekustamajiem īpašumiem. Kad tas būs izdarīts, būs deputātu tikšanās, lai analizētu, kā katru īpašumu lietderīgāk izmantot. “Ja no Annas iedzīvotājiem izskanēs šāds priekšlikums, to noteikti apspriedīsim. Protams, būs jāizvērtē skolas ēkas pielāgošanas iespējas dzīvokļu vajadzībām un tas, cik tas izmaksās,” atzīst Dz.Adlers.

Vietējās ziņas