Domā par tūrisma attīstību 25

Domājot par Alūksnes novada pašvaldības tūrisma informācijas centra (TIC) darba apstākļu uzlabošanu un tā pieejamību tūristiem, aktuāls kļuvis jautājums par iestādes atrašanās vietu.

Kā viens no iespējamajiem variantiem tiek saskatīta pilnīgi jaunas ēkas celtniecība, kas varētu atrasties Alūksnes muižas parka malā pie Ojāra Vācieša un Pils ielas krustojum.

Šāds ierosinājums izskanēja trešdien Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē. Tajā piedalīties bija aicināta centra vadītāja Kristīne Vimba, lai iepazīstinātu ar pēdējā pusgadā paveikto jeb (kopš iestādes dibināšanas brīža šāgada sākumā) un kopīgi pārrunātu, kādus uzlabojumus būtu nepieciešams veikt, lai darbs kļūtu vēl efektīvāks un stimulētu tūrisma nozares attīstību novadā.

Nepieciešams stāvlaukums
Šajās diskusijās kā viens šķērslis efektīvākai darbībai tika minēta TIC pašreizējā atrašanās vieta Alūksnes Jaunās pils telpās. K.Vimba norāda, ka TIC atrašanās vietas priekšnoteikums ir pilsētas centrs un iecienītāko tūrisma apskates objektu tuvums. No šāda aspekta Alūksnes Jaunās pils telpas uzskatāmas par piemērotām. Neskaitot atrašanos pilsētas centrā un Alūksnes muižas parka tuvumu, tajā atrodas Alūksnes muzejs, kas pagājušajā gadā uzņēmis vairāk nekā 16 tūkstošus apmeklētāju. Tūristiem iecienīts bijis arī pils telpās mājvietu radušais dabas muzejs “Vides labirints”.

Tiesa, ja TIC arī turpmāk atrastos šajās telpās, pašvaldībai nāktos parūpēties par transportlīdzekļiem domāta stāvlaukuma izveidi un velosipēdu novietni, ko nepieciešams nodrošināt iestādes tuvumā. Šobrīd tūristi, kuri ceļo ar saviem transportlīdzekļiem, nepieciešamības gadījumā tos uz laiku var novietot Alūksnes Jaunās pils pagalmā, taču neērtības sagādā gan pagalma nelielie apmēri, gan nepārskatāmība – ne visiem, kas vēršas TIC, viegli saprast, kur īsti novietot savu transportlīdzekli, jo uz ielas to darīt nedrīkst, bet norādes uz stāvlaukumu nav.

Vieglāk radīt no jauna
Meklējot alternatīvas TIC atrašanās vietai, K.Vimba tikusies ar Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāvjiem, lai pārrunātu iepriekš izskanējušo ierosinājumu TIC iekārtot Bībeles muzeja telpās. Sarunas izskaņā abas iesaistītās puses sapratušas, ka tas nav iespējams, jo Bībeles muzejs veido vienotu ansambli ar baznīcu, turklāt, pateicoties abu tuvumam, iespējams nodrošināt, ka baznīca tūristiem ir atvērta katru dienu.

Pēdējais variants bijusi iecere par pilnīgi jaunas ēkas celtniecību, kas varētu atrasties Alūksnes muižas parka malā pie Ojāra Vācieša un Pils ielas krustojuma. Sadarbībā ar arhitekti Andu Lejasblusu un Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieku Dzintaru Adleru ieskicēts šīs ēkas iespējamais veidols. Tā varētu būt neliela mājiņa, kas, ņemot vērā Alūksnes muižas tuvumu, formas ziņā varētu būt līdzīga tajā esošajam Aleksandra paviljonam.

Dz.Adlers lēš, ka šādas mājiņas izbūve nevarētu prasīt sevišķi daudz līdzekļu, tāpēc, tiklīdz būs pieņemts atbilstošs lēmums, šo ieceri salīdzinoši īsā laika periodā varētu arī īstenot. “Ja mēs vispār gribam kaut ko mainīt un ļaut izaugt tūrismam novadā, tad Ojāra Vācieša un Pils ielas krustojums būtu ideālākā vieta, kur atrasties novada tūrisma centram,” viņš uzskata. Līdzīgās domās bija arī komitejas deputāti, kas atbalstīja šīs ieceres virzību un īstenošanu ar projektu starpniecību.

Komentāri 25

miņa

Neredzu nekādu vajadzību pēc tāda TIc, kam vajag paši visu atrod. Tādēļ jau tūristu vairāk nebūs! Ēkai skatu punkts būtu labs, bet tai vietā tik daudz ļauns noticis.

pirms 10 gadiem, 2010.07.18 13:35

Yes

Piekrītu domai, ka TIC atrašanās vietai nav ne vainas, bet par iecerēto būvniecības naudu jāizkombinē vieta busiem u.c.transportiem.Kaut ko tak tagad ap pili pārtaisīs? Pili pašu, cerams, tūlīt uzķūnēs, amatniekus klāt... jā, reklāmā, pievilināšanā sviedri un nauda jālej!Vēl nav skaidrs, vai pietiek vietas nakšņot gribētājiem.

pirms 10 gadiem, 2010.07.17 10:58

sējit nu kaņepes

tūristi atbrauks paši, kad Latvija būs sakopta, nebūs bomžu un zagļu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.17 10:01

Tak točno!

Reforma reformas galā - tā ir mūsu stiprā puse! Rezultāti gan vāji. Bet tas nekas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.14 00:22

zinošais

Ir daudzas lietas,kuras nav jārada no jauna,bet gan jāpārskata vecie meti,skices,projekti-autobusu kabata aiz pils -tikai nieka 30 metrus vajadzēja paplašināt brauktuvi,tagad tur laiski hidrants gozējas(A.šteinertes skice!).Daudz ko var panākt arī ar pareizu ceļa zīmju izvietošanu.TIC šobrīd atrodas tur kur viņam ir jābūt-un kā liecina fakti,labprāt viens otru papildina abi muzeji.vēl tikai leduspagrabā tautas daiļamata studijas ekspozīcijas,sakartot rondēli,varbūt papētīt,kas ir apakšā zem pagalma-"Tauta " runā,ka vecie pagrabi??
Taču vislielākā māka ir dabūt uz šejieni tūristus,tur gan mums ir kā ir,un ja nebūs mums kopīga plāniņa,tad arī uzņēmēji drīz pagurs no visa šitā,un savus biznesus vērs ciet.Krievus nemākam atvilināt ar Katrīnas vārdu,zviedrus ar viņu pili nemākam ieinteresēt,ziemā slēpotājus ne uz Ķauķu kalnu ,ne uz Mežiniekiem nemākam dabūt-ko tad mēs vispār mākam......rīkot apvērsumus un citas "nejēdzības"'

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 22:59

zvans

Kādā Anglijas laikrakstā pieminēts kandžas festivāls, kas notika Jaunalūksnes pagastā! Tad jau nākošo gadu tūristu būs, kā biezs! Sakārtosim iesāktos un nepabeigtos projektus līdz galam! Kad beidzot tiks novāktas tās drupu kaudzes pilsētas centrā- parka teritorijā? Mums tāds stils iesākt un nepabeigt! Varbūt tiešām pie šiem graustu simboliem esam pieraduši un paši neredzam? Paši vēl nesen piepulcinājām tam klāt Aleksandra paviljonu! Alūksnē Ir daudz ēku, kur šo TIC izvietot, bet pilī tam ir piemērota vieta tikai vajag piebrauktuvi sakārtot.

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 20:59

sasha

cik tad to turismu var tiistiit? cilveeki, kas ir te bijushi vairāk kāju te negrib spert.kaadu realu ienaakumu tie tūristi var dot...?dazos komentāros jau teica nopērk saldējumu un zeķu pāri labākajā gadījumā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 20:38

???

Lietas jākārto prioritārā secībā, jāpabeidz iesāktie darbi- Mākslas skola, dienas centrs, un tad jāgudro jaunas. Bet vispirms jāpadomā: vai šīs jaunās ir tiešām nepieciešamas. Šobrīd TIC ir labā vietā, jādomā par darbības satura maiņu un uzlabošanu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 12:45

Dziņa

Jā ,,Zvaniņa" vietā , Redzams garām braucējiem- pamanāms un var doties uz visām pusēm kur vēlies, vieni uz veikalu, otri uz parku, baznīcu u.t.t, tolete tuvu, tai arī peļņa.... Kaut kas jau dzimst vismaz ideju līmenī.... ceļam, ceļam !!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 10:02

Ezis

Protams, ka šāda ēka ir nepieciešama, un nevis pašā kristā, bet gan kā jau viens prātīgs pilsonis te minēja, tā ir jāceļ Zvaniņa vietā, kur droši vien, ka pat visas komunikācijas jau ir pievilktas, kā arī tieši blakus ir liela stāvvieta, un jāceļ ne tikai TIC, bet jāpiesaista uzņēmēji, kuri būtu gatavi strādāt un izveidot turpat velo un laivu nomu, Alūksnei ir TAAAAAAAADAS iespējas tūristu piesaistīšanai: 11. lielākais latvijas ezers pašā pilsētas centrā,milzīgs vēsturisks parks pašā pilsētas centrā, bet pilsētas dome nodarbojas ar savstarpējo kašķu meklēšanu un rēķinu kārtošanu, darboties vajag nevis īdēt, ka vis sir tik slikti, tik slikti, bet neizmantot iespējas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 09:45

pārdevēja

Vai tiešām Alūksnei vajag savu "Gaismas pili"??? šajos apstākļos??? Alūksniešiem no tā maz labuma un veikalos no tiem tūristiem ir tikai tik labuma cik nopirktie saldējumi, dzērieni un kāds zeķu pāris. Labāku vietu par esošo grūti iedomāties un to naudiņu labāk novirzīt esošās 'pērles" - Jaunās pils , kura ir diezgan noplukušā paskatā, spodrināšanai.

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 07:43

Esošā vieta TIC ir piemērota. Darbības saturu gan vajadzētu pamainīt.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 20:51

Cienītie, lūdzu konkrētus un reālus priekšlikumus, nevis tikai kritiku!

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 19:05

xxxx

Uz Ezera iela brīvs stāv nepabeigtais Tontegodes nams! arī vēl citās ēkās ir brīvas telpas pilsētas centrā. Arī autoostā ir brīvas telpas! Gribētos pilsētas centru, reiz redzēt sakārtotu ar skaistām puķu kompozīcijām. Vienīgā uzteicamā vieta "Pajumte", kur visos gadalaikos un svētkos ir ziedošs akcets. Žēl, ka Alūksne daļu savus īpašumus, kas piederēja pirms kara, atļāva savākt Abdulajevam.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 17:34

turists

Ka bus vala ta buduin, ta brauks es vinu skatit.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 17:05

acacigā

Pat mazajā Apē puķu dobes ir vairāk un krāšņākas(no ļoti vienkāršiem ziediem,kas nemaksā lielu naudu).

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 15:56

atmiņa

Tā ēciņa bija bufete,kur varēja ieraut pa 100gramiem.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 15:54

acīgā

nu ka gāzīsies tūristi uz Alūksni-ir jau skaistākas vietas arī.Alūksne visu laiku par kaut ko sēro.Puķu stādījumi pat ,nesmukās krāsās,praktiski jau viņu nemaz nav.Aizbrauciet kaut vai uz Gulbeni,brīnišķīgi sakopta pilsēta un cik krāšņi zied visur puķes,a Alūksnē?Pilsēta varēja slīgt ziedos,un priecētu gan savējos,gan tūristus!

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 15:52

Vietējās ziņas