Domes priekšsēdētājas prioritātes ir izglītība un tūrisms 15

Mēnesi Alūksnes pilsētas domei ir jauna vadība – Tautas partiju pārstāvošā priekšsēdētāja Vija Puzule. Viņa atzīst, ka astoņi mēneši ir mazs laiks kaut ko paveikt, tomēr centīsies to darīt savās prioritārajās jomās izglītībā un tūrismā.

„Esmu dzimusi alūksniete, varbūt tādēļ man ir citādāks skatījums uz dzīvi pilsētā. Nemēdzu solīt, pirms nav skaidri zināms. Jebkurā darba vietā esmu strādājusi, lai cilvēkiem būtu labāk. Jaunajā amatā ir daudz ideju, bet, cik izdosies īstenot, rādīs laiks,” saka V.Puzule.

Strādās pie iesāktā

Viņa strādās pie pašvaldībā jau iesāktajiem darbiem. „Nākamā gada 1.septembrī Mākslas skolai jāsāk apdzīvot jaunās telpas. Gribas, lai vismaz viena vieta būtu ar mūsdienu elpu. Rīga mums visu laiku griež muguru – ir skaidrs, ka ir jālobē sev labvēlīgi lēmumi. Dome ir iesniegusi projektus finanšu piesaistei, lai sakārtotu pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” un „Sprīdītis”. Alūksnes vidusskolā drīz sāks īstenot dabas zinību projektu. Dome ir pieņēmusi lēmumu piedalīties ERAF projektā par vispārējo izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanu izglītojamajiem ar funkcionāliem traucējumiem. Tā laikā pielāgos Alūksnes vidusskolas telpas bērniem ar īpašām vajadzībām, jo šī ir skola, kurā var mācīties no 1.līdz 12.klasei,” saka V.Puzule.

Viņa norāda, ka prioritārs darbs būs arī stadiona būvniecība Pilssalā. „Manuprāt, vispirms pašvaldībai vajadzēja labiekārtot sporta laukumus pie skolām un tad renovēt Pilssalas stadionu, jo stadionu salā varēs izmantot tikai dažus mēnešus gadā. Turpināsim pilsētas ielu un ietvju segumu atjaunošanu. Pati daudz staigāju kājām un zinu, ka pilsētā ir daudz trotuāru, kur var kājas izmežģīt,” atzīst V.Puzule.
Jāatrod sava „odziņa”

V.Puzule ir pārliecināta, ka Alūksnei sevi jāpopularizē ar kultūras un vēstures palīdzību. „Mums ir daudz brīnišķīgu kolektīvu, piemēram, Ernsta Glika AVĢ skolēnu pūtēju orķestris spēlē kā profesionāļi! Alūksnes perspektīva ir tūrisms – mums jāatrod sava „odziņa”. Man jau ir idejas tam, ir ievadītas sarunas, lai radītu kaut ko tādu, kā nav nekur citur. Uzskatu, ka mēs par maz sevi reklamējam – Latvijā ir daudz cilvēku, kas Alūksnē nekad nav bijuši. Alūksne tikai tā var tikt uz zaļa zara. Protams, ir jāatbalsta arī vietējie uzņēmēji, kas bieži vien notiek tikai vārdos. Tieši viņi gādā par nodokļiem pilsētas budžetam,” norāda V.Puzule.

Jautāta par Alūksnes novada izveidi, V.Puzule neslēpj, ka šo procesu vērtē kā pārsteidzīgu. „No iedzīvotājiem neesmu dzirdējusi, ka kāds berzētu rokas un teiktu: „Vai, cik tas būs labi!” Pašreizējā Alūksnes novada modelī Alūksne nevar būt kā pakalpojumu centrs, jo esam rajona pilsēta. Pieļauju, ka pilsētas deputāti var nobalsot par izstāšanos no Alūksnes novada, ja to gribēs veidot ar 16 pakalpojumu pārvaldēm. Ja pilsētai novadā jāiet kā zaudētājai, neesam ar mieru,” saka V.Puzule.

Visiem jāstrādā Alūksnei

V.Puzule atklāj, ka balotēsies arī nākamajās pašvaldību jeb novadu vēlēšanās kā Tautas partijas pārstāve. „Nesaku, ka uz visiem laikiem pametīšu Alūksnes vidusskolas direktora krēslu – man tur arī vēl ir daudz, ko darīt. Daudz ir izdevies jau paveikt šajos astoņos gados, tomēr pašlaik man ļoti pietrūkst darbs klasē. Esmu cilvēks, kurš pieņem jaunus izaicinājumus. Vēlētos, lai jebkurš – sākot ar sētnieku un beidzot ar deputātu – strādātu Alūksnei. Pašlaik šķiet, ka tā nav. Svarīgs ir komandas darbs, kur visi strādā vienam mērķim – tad var redzēt arī rezultātu,” ir pārliecināta V.Puzule.

Viņa rosina pilsētas iedzīvotājus aktīvāk izteikt savas idejas un ierosinājumus pašvaldībai. „Alūksnes pašvaldība ir daudz griezusi muguru iedzīvotājiem – tas jāmaina. Manuprāt, daudz var paveikt ar jauniešu iniciatīvu, daudz var izdarīt arī talkās,” vērtē V.Puzule.

Komentāri 15

Tūrists

Šitā biznesa niša Malēnijā vēl tukša. TIC neko nepiedāvā. :(

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 18:51

P.

Puzulē kā pie stūres tikusi tā momentā savu loloto vidusskolu lobē... Ka tik nesanāk kautiņš - Vija pret Dainu.

Iespaidīgi būtu :))

pirms 12 gadiem, 2008.11.21 01:03

Ja jau tev ir tik personīga pieredze,tad ko neziņo?Un kas tad tev tie par draugiem,kas tik droši par Hamaņk-ga labvēlību domā...Blefot mēs visi mākam...

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 22:30

iedziivotaajs

...Nespejnieku nams...- kaa kulaks uz acs, labais

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 22:21

Ja kas,

tad tā ir veca dziesma jaunās skaņās, tikpat veca un nevarīga kā pati oranžā sērga...vēl pusgadiņu pabarojieties, sākiet līdzināties saviem saimniekiem un tad tauta jums ar $ūdainu mietu norādīs virzienu uz Lienes izgāztuvi...

Ja runātu par uzņēmējdarbību un ražotņu attīstību, es vēl saprastu...nespējnieku nams...

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 21:59

Māris

Kur palika Tantegode ar savu autorūpnīcas ideju un aprēķiniem? Sauciet šurp!

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 21:46

iedziivotaajs

Baumo ka riit lielaa pashvaldiibas sapulce kuraa spriediis veel pacelt algas, bet ja taa buus tad .........

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 21:41

algas

tas ir fakts, algas krietni pārsniedz mazpilsētas budžeta iespējas - 10 minimālās mēnesī priekšsēdim un tad pārējiem pakārtoti līdzīgi, bet Viķa negribēja atteikties no treknā kumosa un atsiet algas no minimālās , redzēs vai Vija spēs šo soli spert pirmsvēlēšanu gaisotnē jaunajā budžetā vai nē?!?.

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 21:34

iedziivotaajs

Pirmais ieteikums: samazini algu sev un paareejiem domee! Jo privaatais sektors ar zemaakaam algaam nekaa domee, nespees juus visus pabarot!!! Protams ja saprotat par ko es vispar runaaju....

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 21:25

nesapratu

"... ir ievadītas sarunas, lai radītu kaut ko tādu, kas nav citur." Bet kas tad TAS ir???

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 20:58

hmmm...

TP gan esot pavisam citi plāni uz vēlēšanām... kur pašreizējiem domes deputātiem vieta nav paredzēta...

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 20:45

šakalis

ar to JŪSU tūrismu būs galīgi ellē,kautko vajadzētu arī ražot.klimats tūrismam ir ļoti piemērots,dažus mēneūs gadā.

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 18:19

Vietējās ziņas