Drīzumā Pilssalā varēs iebraukt tikai par maksu 25

Iebraukšanai Pilssalā ir uzstādīts maksas automāts. Tāpēc turpmāk autovadītājiem, kuri vēlas iebraukt salā, vajadzēs iegādāties čeku. Vieglo automašīnu un motociklu īpašniekiem būs jāmaksā 1 lats par stundu, bet par katru nākamo stundu – 20 santīmi.

Nepieciešams regulēt iebraukšanu
“Maksas automāts tika uzstādīts, lai regulētu transporta iebraukšanu Pilssalā un arī gūtu no tā  ienākumus. Nauda ir tam domāta, lai regulētu un ieviestu noteiktu kārtību. Ja kāds grib iebraukt salā, tad par to ir jāmaksā. Automāts izdod čeku, kas jāieliek automašīnas logā. Tad pašvaldības policija varēs redzēt, kam ir caurlaide vai arī čeks un kam to nav, kā arī laiku, par kādu ir samaksāts. Par noteikumu neievērošanu varēs sodīt,” stāsta novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins. Tiks izmantotas videonovērošanas kameras, lai apsargātu maksas automātu un varētu redzēt visus, kas iebrauc salā. Tas nozīmē, ka viegli varēs atrast tos, kuri neievēro kārtību. “Valsts policija ir gatava ar mums sadarboties. Viņiem ir patruļpolcijas ekipāža, kas uzmana kārtību pilsētā un vajadzības gadījumā varēs iebraukt arī Pilssalā,” saka A.Fomins.

Visiem ir dotas vienādas iespējas
Maksas automāta uzstādīšana pašvaldībai izmaksāja apmēram 3500 latu. Tas ir lētāk nekā algot četrus darbiniekus, kuri tirgotu biļetes, tāpēc deputāti izvēlējās uzstādīt maksas automātu. “Gribējās, lai Pilssala ir pieejama visiem. Iepriekšējos gados kādam pašvaldība deva atļauju iebraukt, kādam – ne. Tāpēc iedzīvotāji, sevišķi sportisti, vēlējās, lai būtu šāda kārtība, ka par maksu var iebraukt visi. Tas tagad ir izdarīts,” atzīst domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers. Viņš norāda, ka laika gaitā varēs spriest, vai maksa nav par lielu. Ja viss notiks, kā iecerēts, tad vairāku gadu laikā maksas automāts atpelnīs tā uzstādīšanas izmaksas. Turklāt nebūtu arī pareizi visiem atļaut iebraukt par brīvu. Tā tomēr ir ekskluzīva iespēja. “Maksas automāts ierobežos apmeklētāju daudzumu un līdz ar to nodrošinās arī kārtību. Tiesa, būs nepieciešama regulāra kontrole,” saka Dz.Adlers.

Vieglajiem auto - 1 lats par stundu

“Maksas automāts ir aprīkots ar piktogrammām un skaidrojumiem tā izmantošanai. Lai iegādātos čeku iebraukšanai Pilssalā vai, piemēram, par telts vietu, jānospiež attiecīgās krāsas poga: vieglajām automašīnām – zaļā, autobusiem – dzeltenā, pakalpojumiem – zilā. Autobusiem ar sēdvietām vairāk nekā 14 cilvēkiem un transporta līdzekļiem ar pilnu masu 3,5 tonnas ir jāmaksā 5 lati par stundu salā, bet par katru nākamo stundu – vēl 20 santīmi,” skaidro pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
Alūksnes tūrisma informācijas centrā, kas atrodas Jaunajā pilī, autovadītāji varēs iegādāties maksas caurlaides iebraukšanai Pilssalā mēnesim un sezonai. Tās maksās attiecīgi 10 un 20 latus. Novada pašvaldības licencēšanas komisija var izsniegt atļaujas transporta līdzekļu iebraukšanai Pilssalā par brīvu vai arī par samazinātu maksu pašvaldības administrācijas un iestāžu darbiniekiem, pasākumu dalībniekiem un apkalpojošajam personālam, kā arī pašvaldības viesiem. No maksas atbrīvoti operatīvo dienestu transporta līdzekļi dienesta pienākumu veikšanai, kā arī transporta līdzekļi ar rokas vadību (invalīdu).

Komentāri 25

iedzīvotājs

..nu mustafāriem jau gan vajag caurlaides iebraukšani Pilssalā,jo kājām ieiet grūti,ka nabadziņi nepiekūst.

pirms 10 gadiem, 2010.07.13 21:13

Es maksāšu latu

Gribi braukt - maksā latu, negribi- ej kājām!

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 21:16

Domes parazītiem joprojām ir par maz! Nu sāks pelnīties izmantojot pilsētas dabu. Tā jau ir, kad traktoristi rullē.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 03:36

jana

Toč šoks!Kur tas redzēts.Pilssala ir nožēlojamā stāvoklī - un vēl prasīt naudu, par ko?par 20 gadu ilgu nolaidību mums tagad jāmaksā?
Līdz Bahamu salām te gan vēl kā līdz Mēnesim.

pirms 10 gadiem, 2010.07.10 15:34

.... "atbalstītāja 09.07.2010. 21:49:24
Tieši tā, jāmaksā ir par to, ka kāds to visu tīra, tāpēc šī nauda, ko iegūs par iebraukšanu, tiks izlietota cilvēku, kas uzkopj, apmaksāšanai. Un nevajag fantazēt, ka to kāds ieliks kādā kabatā, tā nauda jau nebūs tik liela, lai kāds gar to smērētos!"

Par iebraukšanu tiks iegūta milzīga nauda - varbūt pat 10 , varbūt pat 20 lati mēnesī! Par to var n-tos verķus uzlikt un sētniekus algot

pirms 10 gadiem, 2010.07.10 14:36

nu jāāā... bija nepieciešami 3500 ls, lai tagad varētu algot sētnieku, kas lasīs pudeles! :D
"atbalstītāja" ieguldījumu nepamanīja? a neparēķināji iekārtas uzturēšanas izmaksas???

pirms 10 gadiem, 2010.07.09 22:11

atbalstītāja

Tieši tā, jāmaksā ir par to, ka kāds to visu tīra, tāpēc šī nauda, ko iegūs par iebraukšanu, tiks izlietota cilvēku, kas uzkopj, apmaksāšanai. Un nevajag fantazēt, ka to kāds ieliks kādā kabatā, tā nauda jau nebūs tik liela, lai kāds gar to smērētos!

pirms 10 gadiem, 2010.07.09 21:49

peldētāja

Par visu šai dzīvē ir jāmaksā - īpaši par ērtībām un ekskluzīvām iespējām. Cilvēki ir sivēni - regulāri salā mētājas tukšas aus pudeles un cita tara. Kādam tas ir jāsavāc, ja pašiem rokas par īsām.

pirms 10 gadiem, 2010.07.09 11:16

Pati filozofija par iebraukšanas regulēšanu Pilssalā ar maksas palīdzību ir idiotiska. Tā ir vieta, kas jāsaglabā tikai kājāmgājējiem, atļaujot iebraukšanu ar auto tikai pasākumu organizētājiem. Tas, ka Adlers ir slims večuks, kurš kājām nevar aiziet līdz volejbola laukumam jau ir anekdotes vērts notikums. Vēl to novēros ar videokamerām un gudros kā vēl tērēt naudu, lai varētu imitēt darbību alūksniešu labā. Smieklīgi!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.09 09:19

alise

Runa ir par to, ka normālā sabiedrībā par visu neprasa naudu, taču Alūksnē par īpašumu, kas pieder tautai, nez kāpēc izdomā prasīt iebraukšanas maksu. Atvainojiet, tak uzlieciet vienu sargu, kurš vispār nelaiž iekšā nevienu auto kā tikai uz pasākumiem. Es gan tur staigājot neesmu redzējusi arī līdz šim, ka būtu pārpildīta sala ar automašīnām. Tas stāvlaukums tur tikai tāds pamazs pie Meldera bodes. Bet varbūt Melderzellis grib pelnīt piķi par auto novietošanu pie viņa. Vienkārši patreiz aptrūcies papildienākumu, nu un tad vajag ko izbīdīt jaunu caur domi. Bet tās braukšanas - iebraukšanas maksas laikam patreiz tāds sindroms Latvijā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.09 04:37

Nabviņi deputāti...
Nabviņi!!!!!

Žetons par visu rubli iepriekšējai komentētājai!

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 20:52

znots

Kurš tad tiešām tos 200 m brauks par 1.-ls stundā? Tas ir dārgi.Un vai spēs izkontrolēt? Kā tad būs ja viņš samaksās par stundu un tomēr izlems palikt ilgāk? Jāskrien pēc biļetes?

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 17:00

Daudz gan tur brauks. Lats par 200 metriem... sālīta biļete!

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 16:42

Ezis

stulba doma ir atļaut kuram katram iebraukt salā ar auto, būs bardaks un traumas....labāk būtu pludmali tur sakārtojuši un bērnu lakumu ierīkojuši.

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 15:58

West

cerams zīme , kas norāda uz video novērošanu ieejot un vai iebraucot salā, arī tiks uzstādīta, kā tur ar tām atrunām par cilvēktiesību ievērošanu? šķiet tas bija par pamatu policijas kameru novākšanai pilsētas centrā. Kāds līgums vai noruna ir ar Melderu, jo piestiprināta viena no kamerām pie viņa pagaidu būves - Marta, ieraksta aparatūra arī atrodas droši ka Martā, vai bezvadu raidītājs uz Alju vai Jauno pili? Es protams par, jo varēs kontrolēt arī cilvēkus, kas ar sliktiem nolūkiem apmeklē šo jauko vietu pilsētā, bet jaut. cik operatīvi tiks reaģēts uz pārkāpumiem?

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 15:44

Ivars

Domes darbiniekiem un ,,tautas kalpiem,,-deputatiem,protams, bus sagatavotas caurlaides!Vergiem bus jamaksa...

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 15:18

atbalstītāja

Tiešām, tie, kas paši nekā nedara un nerubī fišku, tie tik bliež dumības te.

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 14:09

to anda

Ko tu dzen!!!! Tak par stadionu nevienam nepresa maksu! Runa ir par iebraukšanu salā! Izskatās ka debīlisms visvairāk ir skāris tieši tevi!

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 13:49

alise

Ja citās valstīs lieli stadioni ir bez maksas, lai cilēki var atpūsties, tad šeit visu par maksu, lai tauta debilizējas vēl vairāk. Laikam paši dzīvodami debīlumā, tiešām neman, ka debīlums pieaug straujos tempos.

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 13:35

Vietējās ziņas