Dzīvokļa pabalstus izmaksā vairāk 2

Sociālo pabalstu izmaksai mazturīgiem iedzīvotājiem Alūksnes novadā oktobrī vajadzēja divreiz vairāk līdzekļu nekā šā gada janvārī. Kaut vienu sociālo pabalstu Alūksnes novadā oktobrī saņēmuši 1448 iedzīvotāji.

norāda, ka pabalstos oktobrī izmaksāti 50 300 lati. No tiem lielāko daļu veido garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta izmaksa – 33 900 latu, ko saņēmušas 1112 personas. No GMI pabalstos izmaksātās summas valsts pašvaldībām atmaksā 50 procentus. “Oktobrī ir trīskāršojies cilvēku skaits, kam esam izmaksājuši dzīvokļa pabalstu. Tas skaidrojams ar nesen pieņemtajiem grozījumiem Alūksnes novada pašvaldības saistošajos noteikumos, kas ļauj izmaksāt šo pabalstu arī palielinātā apmērā un parādu dzēšanai. Oktobrī dzīvokļa pabalstos esam izmaksājuši 9300 latu 295 cilvēkiem. 20 procentus no šīs summas valsts pašvaldībām atmaksā,” saka R.Kalniņa.
Viņa uzsver – sociālo pabalstu izmaksai novadā līdz gada beigām ir piešķirti papildu līdzekļi, tomēr līdzekļu tāpat nepietiks un vajadzēs vēl aptuveni 21 000 latu. Tos pašvaldība cer gūt no valsts atmaksātās daļas par GMI un dzīvokļa pabalstiem. “Situācija sociālajā jomā ir saspringta, jaunas darba vietas mūsu pusē neveidojas,” secina R.Kalniņa. Sociālo pakalpojumu un veselības aprūpes jautājumu komitejas deputāts Verners Kalējs uzsver, ka vienmēr cilvēki nevar atrunāties ar darba vietu trūkumu, jo – ja uzņēmumā vajagot atrast darbinieku, to nevar izdarīt: atsevišķai cilvēku grupai ir vieglāk un izdevīgāk saņemt sociālos pabalstus, nevis strādāt algotu darbu.

Komentāri 2

Maija

Jā,patiesībā,skumji, es strādāju no rīta līdz vakaram lai segtu visus dzīvokļa maksājumus,un daru jebkuru darbu par ko tikai maksā,bet ir tādi kuri tikai staigā un lūdz ,bet viņiem atliek arī laiks un pietiek naudas izstaigāt skaistumkopšanas salonus un atkal iet lūgt..

pirms 10 gadiem, 2010.11.12 09:54

Tik palieliniet pabalstus un sniedziet visu citu par brivu lidz busiet pieradinajusi cilveku to vien tik darit ka lugt ...lugt....lugt....Bezmerkigi veikt apmacibas, izglitot un motivet, kas ir liela nauda veja. Jo lielaki pabalsti, jo vairak prasitaju. "Kapec man stradat algotu darbu (maksat nodoklus), ja var sanemt pabalstus, partikas pakas, utt. un kliegt, ka nav darba" Latvija sak razot pateretajus un dikdienus, kas ik dienas atpusas ar lielo alus pudeli un spriedele par sudigo dzivi.
Attopieties...

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 10:06

Vietējās ziņas