Ēku Dārza ielā 8 atvēlēs nevalstiskajām organizācijām 4

Domājot par ēkas Dārza ielā 8 izmantošanu, radusies iecere to atvēlēt nevalstisko organizāciju vajadzībām. Pastāvīgi tur varētu atrasties biedrības un nodibinājumi, kuri strādā astoņu stundu darba dienu, taču atsevišķas telpas būtu pieejamas visām Alūksnes novada organizācijām.

Šāds priekšlikums izskanēja otrdien Tautsaimniecības komitejas sēdē. Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers atklāj, ka pirms gada ēka piedāvāta "Latvijas Pastam", kurš meklē citu mājvietu Alūksnes pasta nodaļai. Tā kā līdz šim brīdim nav saņemta atbilde par piedāvājumu, radusies iecere šo ēku atvēlēt nevalstiskajām organizācijām. Koncepcijā apkopo 15 gadu pieredzi

Alūksnes NVO atbalsta centra valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece to uzskata par pievilcīgu risinājumu. "Tuvumā ir pieejami laukumi dažādām sabiedriskajām aktivitātēm ārā. Otrkārt, blakus atradīsies jauniešu centrs, kur varēs kooperēties ar projektiem un brīvprātīgajiem," viņa min dažus no plusiem. Skaidra ir arī koncepcija, kādā veidā ēka varētu tikt apdzīvota.

Dz.Zvejniece atklāj, ka šobrīd Alūksnes novadā darbojas 140 organizācijas, no kurām ar Alūksni saistītas 80. No tām pilnu darba dienu strādā tikai dažas: Alūksnes NVO atbalsta centrs, Alūksnes un Apes novada fonds, Alūksnes Lauku partnerība, Alūksnes Invalīdu biedrība, Latvijas Sarkanā krusta Alūksnes komiteja, kā arī biedrība "Astes un ūsas". Pašiem savas telpas Dārza ielā 8 būtu saistošas visām organizācijām, izņemot Latvijas Sarkano krustu, kuram ir pašam sava ēka. Ēkā varētu atrasties stacionāra semināru telpa, kuru pēc grafika varētu izmantot jebkura novada organizācija. Viena telpa būtu atvēlēta pārrunām. Tas saistīts ar to, ka dažkārt pie biedrībām vēršas cilvēki, kam nepieciešamas individuālas sarunas. Ar tādiem, galvenokārt, nākas saskarties Alūksnes un Apes novada fondā. Atsevišķas telpas būtu paredzētas virtuvei, noliktavai un bibliotēkai. Dz.Zvejniece norāda, ka laika gaitā Alūksnes NVO atbalsta centrs ticis pie gana plaša literatūras klāsta, kuram šobrīd vienkārši vairs nav vietas.

Ēkā varētu atrasties arī telpa nelabvēlīgo ģimeņu bērniem, kuri nav iesaistījušies nevienā pulciņā un kuriem pēc stundām nav īsti kur palikt. Tāpat vienā telpā varētu atrasties slēgti skapīši, kuros visas novada organizācijas varētu glabāt savus dokumentus.

Noteiks ēkas izmantošanas mērķi

Iepazīstinot ar savu koncepciju, Dz.Zvejniece norāda, ka līdzīga prakse tiek piekopta arī Gulbenē. Lai gan tā pārrunāta ar citu biedrību pārstāvjiem, Dz.Zvejniece uzsver, ka pagaidām tas, galvenokārt, ir viņas skatījums, kas vēl ir diskutējams un nepauž visu organizāciju kopējos priekšstatus. Iecere par ēkas Dārza ielā 8 izmantošanu guva atbalstu deputātu vidū. Tiesa, kā norāda deputāts Laimonis Sīpols, vispirms vajadzētu izstrādāt noteikumus, kādā veidā un cik daudz pašvaldība atbalsta organizācijas. Radās arī jautājums par komunālo maksājumu segšanu - vai to darīs pašvaldība kā ēkas īpašnieks, vai nevalstiskās organizācijas.

Pašvaldības juriste Aiva Egle ierosināja sagatavot uz domes sēdi lēmumprojektu par Dārza ielas 8 izmantošanas mērķiem.

Komentāri 4

??

pilnīgi neticas ka tā varētu notikt... Vai tad dižvīri nav neko iecerējuši savām rebēm???

pirms 9 gadiem, 2012.06.25 17:08

Pasts pateica, ka viņiem šo ēku - bijušo Alūksnes namu - nevajag, tāpēc tagad štuko, ko darīt, tomēr ēka pilsētas centrā.

pirms 9 gadiem, 2012.06.24 21:23

Ilze, ēka Dārza ielā 8 ir privātīpašums, nevis pašvaldības. šī ēka, par kuru rakstā iet runa ir ir 8 ar katkādu burtiņu(a, b, vai c ) palabo adresi

pirms 9 gadiem, 2012.06.24 11:47

Vietējās ziņas