Ezerā otrreiz ielaiž zušu mazuļus 3

Pašvaldības aģentūra "Alja" pagājušās ceturtdienas vakarā Alūksnes ezerā ielaida apmēram 4000 zušu mazuļu, tas ir tāds pats daudzums, kā tika ielaists jūnija sākumā. Tikai šoreiz tie ir divtik lieli, tas ir, 15 līdz 20 centimetrus gari.

"Zušu mazuļi iegādāti par 2000 latiem, kas iegūti rūpnieciski nozvejotu zušu atklātā izsolē. Šoreiz zušu mazuļi tika ielaisti ezerā pie "Jaunsētām", jo iepriekš tas tika darīts pie aģentūras ēkas Pilssalā. Gribam, lai nerodas priekšstats, ka zuši būs tikai vienā ezera pusē, lai gan zivis, protams, izklīst pa ezeru neatkarīgi no to ielaišanas vietas. Tiesa, zušu mazuļi pie Pilssalas jau ir iedzīvojušies. Lai te nebūtu par biezu, tagad mazuļi tika ielaisti citā vietā," stāsta aģentūras direktors Māris Lietuvietis.


Tāpat kā iepriekš zušu mazuļi tika vesti no zivju audzētavas Igaunijā, ar kuru "Aljai" jau vairākus gadus ir laba sadarbība. Lai gan karstā laika dēļ Alūksnes ezerā slāpa mazās zivis, par zušu mazuļu izdzīvošanu nav bažu.

"Zutis ir krietni spēcīgāks. Tiesa, mazuļus ar ūdeni pildītos lielos plastmasas maisos vedām tikai vakarā, lai nejustu dienas karstuma ietekmi. Igauņu zivju audzētavas darbinieki skaidroja, ka zutis mīl siltu ūdeni, tāpēc tiem nekaitē karstā vasara," norāda M.Lietuvietis.

Zušu mazuļus ielaist ezerā ir paredzēts katru gadu, bet šovasar tas darīts pat divas reizes.


Rudenī aģentūra ielaidīs ezerā arī zandartu un līdaku mazuļus. Tam tiks izmantota projektu nauda, jo Latvijas Zivju fondus ir atbalstījis abus projektus.

Komentāri 3

PCTVL Alūksnē kandidātu sarakstus iesniedz, pamatojoties uz labvēlīgo zvaigžņu stāvokli.
LETA
2001. g. 29. janvārī, 12:04
Vakar plkst.16 Alūksnes vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstu iesniegusi partija "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL), piebilstot, ka tieši šajā brīdī zvaigžņu stāvoklis bijis vislabvēlīgākais veiksmei vēlēšanās. Par to aģentūru LETA informēja Alūksnes domes informācijas daļas vadītāja Zinaīda Kalniņa. Partija iesniegusi pilnu kandidātu sarakstu. Tā priekšgalā atrodas pašreizējais Alūksnes domes deputāts, bijušais Alūksnes mērs Ainārs Melderis. Šajā sarakstā ir arī Alūksnes revīzijas komisijas loceklis Jānis Cīmiņš, pastāstīja Kalniņa. "Iesniedzot sarakstu, Ainārs Melderis norādīja, ka tieši šādu saraksta iesniegšanas laiku un vietu viņam ieteicis astrologs, ņemot vērā zvaigžņu stāvokli," teica Kalniņa. Patlaban Alūksnes vēlēšanu komisijā iesniegti 4 kandidātu saraksti. Līdz šim sarakstus bija iesniegušas arī Tautas partija (TP), savienība "Latvijas ceļš" (LC) un apvienotais Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) un Latvijas Demokrātiskās partijas (LDP) saraksts

pirms 10 gadiem, 2010.08.15 18:01

nuja

lai aug ar steigu, Melderam noderēs Rīgā ģelas bīdīt...

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 15:46

Vietējās ziņas