Festivālā septiņi baloni

Piektdien un sestdien virs Liepnas un Alūksnes debesīm lidoja septiņi gaisa baloni festivālā “Liepna no putna lidojuma”. To gaitām un lidojumiem šogad aizrautīgāk nekā citus gadus sekoja līdzi arī Alūksnes novada iedzīvotāji, braucot un meklējot pēc iespējas tuvākas vietas, kur vērot balonus lidojuma laikā. Foto

Šogad uz Alūksnes novadu bija atceļojis arī viens no Latvijā jaunākajiem gaisa baloniem “O!Karte”. Festivālā piedalījās sporta kluba “99 gaisa baloni” piloti: Kristīne Vēvere (“Izzi gaisa skūpsts”), Kaspars Stāmurs (“Elvi”), Arnis Miķelsons (“Elvi”), Mārtiņš Briģis (“Latvijas Krājbanka”), kā arī viesi: Indulis Blūms (“Airkargo”), Ģirts Vilks (“O!Karte”) un Kristaps Frickauss (“Saule”).

“Lapsas” ķer “zaķi”
Visu lidojumu laikā piloti piedalījās sacensībās, veicot dažādus uzdevumus. Piektdien Liepnā izdevās gan rīta, gan vakara lidojums, bet sestdien rīta lidojums Liepnā nenotika neatbilstošu laika apstākļu dēļ. Citādāks nekā pērn izvērtās arī Alūksnē plānotais sestdienas vakara lidojums. Ņemot vērā mākoņaino laiku, kas palaikam mainīja vēja virzienu, un lai alūksniešiem maksimāli tuvāk būtu iespēja vērot lidojumu, pilotu sanāksmē nolēma organizēt sacensību starp pilotiem “zaķis un lapsas” un startēt visiem no Annas pagasta teritorijas. Par “zaķi” izvirzīja “Izzi gaisa skūpstu”, ko pilotēja daudzkārtējā Latvijas čempione Kristīne Vēvere, bet pārējie gaisa baloni bija “lapsas”, kuru pilotiem bija uzdevums ķert “zaķi”. “Zaķa” gaisa balonā bija arī tiesnesis, kurš izklāja uz zemes balto krustu – tas tika izdarīts pie mājām “Apses”, pēc tam “zaķim” turpinot lidot tālāk. “Lapsām” bija uzdevums bez iepriekš zināmām koordinātēm izsekot “zaķi”, atrast balto krustu, nomest tajā iespējami precīzāk atzīmi un lidot tālāk. Savukārt visiem baloniem - “lapsām” - bija jānolaižas iespējami tuvāk tai vietai, kur to izdarīja “zaķis” - aiz Alūksnes slimnīcas pie “Gobām”. Apkopojot abu dienu rezultātus, par labāko pilotu atzina A.Miķelsonu (“Elvi”), 2.vietā – M.Briģis (“Latvijas Krājbanka”), 3.vietā – K.Stāmurs (“Elvi”). Savukārt, lai kompensētu nenotikušo sestdienas rīta lidojumu, treniņbraucienā no Alodzenes uz Liepnu gaisa baloni lidoja svētdienas rītā.

Pulcē jaunus dalībniekus
Arī šogad, tāpat kā divus iepriekšējos gadus, sacensību direktors bija Mārtiņš Stirāns, kuram ir pieredze sacensību uzdevumu plānošanā gan Latvijas, gan starptautiskās gaisa balonu sacensībās. Viņš atzīst - lidojumi un pilotu sacensības Alūksnes novadā ar katru gadu kļūst interesantāki. “Šis festivāls ir ļoti ģimenisks, jo sabrauc balonisti ar ģimenēm. Ja pirmsākumos piedalījās tikai mūsu kluba “99 gaisa baloni” dalībnieki, tad jau pērn mums piebiedrojās I.Blūms, bet šogad – vēl divi kluba “Gaisa baloni” piloti: Ģ.Vilks un K.Frickauss. Sacensības Liepnā un Alūksnē vienmēr norit bez liela stresa, jo galvenais nav rezultāts, bet process. Balonistus un lidošanu ar gaisa balonu dēvē par sakrālo aviāciju – šis apzīmējums mums, balonistiem, ļoti patīk,” smaidot atzīst M.Stirāns un piebilst – labprāt uz šo festivālu brauks arī nākamgad.

Gūst daudz enerģijas

Liepnā un Alūksnē gaisa balonu festivāls notiek, pateicoties vieniem no kluba “99 gaisa baloni” dibinātājiem Lienei un Jānim Stabingiem. “Galvenais ir kopt cilvēciskās attiecības, kas mūsdienās ir diezgan reta parādība, jo parasti katrs ir savos darbos. Festivālā mēs esam fantastiskā atmosfērā, kas dod enerģiju nākamajam gadam. Paldies visiem atbalstītājiem, jo šāda pasākuma rīkošanā ir svarīgs katrs atbalsts,” uzsver L.Stabinge. Sestdien stacijas laukumā Alūksnē notika arī gaisa balonu vakara spīdēšana, kas pulcēja ļoti daudz skatītāju. Festivālu organizēja Liepnas pagasta attīstības grupa “Iespēja” sadarbībā ar klubu “99 gaisa baloni” un Alūksnes novada pašvaldību.

Vietējās ziņas