Fiksēti kārtējie krāpniecības gadījumi; policija aicina nekavējoties ziņot!

Šodien, 17.decembrī, saņemta informācija par kārtējiem krāpniecības gadījumiem. Viens no tiem reģistrēts Mazsalacas novadā, kur pie kādas sirmgalves ieradušās divas aptuveni 40 gadus vecas sievietes un, apvārdojot par it kā pārmaksātu summu par elektroenerģiju, ko vēlas atdot, lūgušas samainīt naudu, kā rezultātā izkrāpušas aptuveni 200 eiro. Savukārt īsi pirms pulksten 14:00 par līdzīgu gadījumu saņemta informācija Valkas novadā, Kārķos, kur, iespējams, noticis krāpšanas mēģinājums, policija šobrīd atrodas notikuma vietā un skaidro precīzus apstākļus.

Policija aicina ikvienu iedzīvotāju nekavējoties sniegt informāciju, zvanot pa tālruni 110. Šobrīd policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka personas par upuriem izvēlas vecāka gada gājuma cilvēkus. Ierodoties personas reizēm stādās priekšā kā Latvenergo darbinieces, reizēm savu ierašanos pamato ar elektrības skaitītāju nomaiņu vai kādu citu iemeslu, kas saistīts ar elektroenerģiju. Tad it kā tiek lūgts samainīt naudu, tiklīdz upuris ir paņēmis savus finanšu līdzekļus, tā personas apvārdo, novērš uzmanību un rezultātā nauda tiek izkrāpta.

Policija aicina, saskaroties ar šādām personām un vēl pirms tās sākušas savas pretlikumīgās darbības, nekavējoties sniegt informāciju, zvanot pa tālruni 110, ja tomēr neizdodas informēt uzreiz, tad lūdzam piefiksēt transportlīdzekļa, ar kuru personas pārvietojas, krāsu, marku, numurus un personu individuālās pazīmes (vecumu, matu, acu krāsu, apģērbu u.tml.), lai tās būtu iespējams pēc iespējas ātrāk atpazīt un notvert.

Jau vēstījām, ka šādi gadījumi fiksēti iepriekš - Druvienas pagastā, kad divas sievietes uzdevušās par Latvenergo darbiniecēm, iekļuvušas dzīvesvietā pie kādas sirmgalves un, novēršot uzmanību, nozagušas naudu. Par līdzīgu gadījumu saņemta informācija arī Mārsnēnu pagastā, kad kāda īpašumā ieradusies krievu valodā runājoša sieviete, kura uzdevusies par Latvenergo darbinieci. Kā vizītes mērķi minot transformatora nomaiņu pagastā, sākusi aizpildīt dokumentu. Pēc tam, iespējams, lai izkrāptu naudu, lūgusi samainīt 200 eiro, taču kundze nav piekritusi un sieviete devusies projām. Policija aicina sniegt informāciju arī tos iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par šādiem gadījumiem, kā arī informēt savus vecāka gada gājuma tuviniekus un pastāstīt par drošības priekšnoteikumiem un rīcību.

Vietējās ziņas