Gadiem konfliktē ar kaimiņu 7

“Mūs neuzklausa, tādēļ vērsāmies pēc palīdzības laikrakstā – varbūt vismaz avīzē saimniece apskatīs savu īpašumu un sāks rīkoties!” “Alūksnes Ziņām” saka alūksniete Inta Kuple no Valkas ielas 5.nama, kur trīs dzīvokļu kaimiņi jau gadiem konfliktē par sadzīviskiem jautājumiem.

Dārzā izlej naktspodu“Mājā ir trīs dzīvokļi un māju apsaimniekojam paši iedzīvotāji. 1.dzīvokļa saimnieks nomira, un to iegādājās cita saimniece – Anita Olferova, kas tagad tur ir izmitinājusi īrnieku Oļegu Olferovu. Īrnieks nemitīgi lieto alkoholu, uzņem pie sevis draugus, bet neko nedara mājas apsaimniekošanā. Ne viņš sniegu tīra pagalmā, ne pie mājas ieejas vai malkas šķūnīša, bet dārza stūrī regulāri lej naktspodu ar saviem izkārnījumiem,” stāsta 2.dzīvokļa saimniece un mājas vecākā I.Kuple. Uz aizrādījumiem vīrietis nereaģējot – rupji atbildot, viņam ka tik jumts virs galvas, vairāk neko nevajagot. “Mēs, pensionāri, uzlikām mājai jaunas notekcaurules, bet virs O.Olferova dzīvokļa tās tagad lūst nost un bojā māju, jo viņš atkušņa laikā nejaudāja pat sniegu un lāstekas no jumta notīrīt. Mēs savā pusē pārbetonējām mājas pamatus, lai atkušņa laikā ūdens mazāk pagrabā sūktos, bet Olferovi to neizdarīja,” saka I.Kuple. 
Īrnieks pārkāpj līgumu Viņa uzsver – vairākkārt par situāciju informējusi dzīvokļa saimnieci A.Olferovu, aicinājusi atbraukt, bet atsaucība tā arī nav gūta. “Viņa tikai atjautā – vai tiešām esot tik traki?” saka I.Kuple. Iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības arī pašvaldības policijā, kas vīrietim piemērojusi administratīvo sodu par alkohola lietošanu, bet vairāk arī nevarot palīdzēt.  1.dzīvokļa īpašniece A.Olferova “Alūksnes Ziņām” atzīst – viņai ir priekšlikumi situācijas atrisināšanai, ko tuvākajā laikā pārrunās ar nama iemītniekiem. “Savus īrniekus vairākkārt esmu brīdinājusi, lai nekārtību nebūtu. Ar īrnieku mums ir noslēgts īres līgums, kurā atrunāta arī kārtība, kāda jāievēro, uzturoties manā dzīvoklī. Tiesa, viņš ne vienmēr to ievēro. Es neaizstāvu nevienu pusi, bet kokam ir divi gali – ir mums Alūksnē arī vēl traģiskāki māju pagalmi,” saka A.Olferova.
Palīdzība jāmeklē tiesāAlūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons norāda – cietušajiem savu kaimiņu un dzīvokļa saimniece būtu rakstiski jābrīdina par to, ka viņi vērsīsies tiesā. “Likuma “Par dzīvokļa īpašumu” 16.pants nosaka – dzīvokļa īpašumu var atsavināt tiesas ceļā, ja dzīvokļa īpašnieks vai personas, kas dzīvo kopā ar dzīvokļa īpašnieku, sistemātiski pārkāpj telpu lietošanas noteikumus, tādējādi padarot citiem tās pašas mājas dzīvokļu īpašniekiem neiespējamu dzīvošanu vienā mājā. Piemēram, SIA “Alūksnes nami” savās apsaimniekotajās mājās šādi ir panākusi izlikšanu no dzīvokļa  - dzīvojamās platības atsavināšanu cilvēkiem, kas šādus apstākļus ir radījuši. Policija savstarpēju nesaskaņu gadījumos var maz līdzēt, bet varam piemērot naudas sodu par tīšu trokšņa radīšanu,” skaidro A.Tomsons. Viņš uzsver – cilvēkiem ir jācīnās par savām tiesībām un savas aizskartās intereses pašiem aktīvi jāaizstāv tiesas ceļā.

Komentāri 7

Tādu izdzimteņu ir gandriz Alūksnē katrā mājā.Ko lai ar tādiem dara.

pirms 10 gadiem, 2010.03.12 13:57

bet tā ir

sākumā nemāk rakstīt un ar gadiem.........

pirms 10 gadiem, 2010.03.12 07:33

zilīši kaimiņos ir

slikta lieta. Man aizsaldēja ūdesvadu. Arī varu izlikt uz ielas? Baidos, ka arī skurstenis netīrīts, beigās nodegs viņu midzenis midzenis ar visu mani.

pirms 10 gadiem, 2010.03.12 07:32

skumji, ka žurnālistīte nemāk uzvārdu pareiz uzrakstīt - Alfjorovs!

pirms 10 gadiem, 2010.03.11 16:46

zaza

Trijata nevar apkopt vienu maju? Tad tiesam jatiesajas

pirms 10 gadiem, 2010.03.11 16:39

kašķis

Nu jā, zilīši un kašķīgas vecenes ir tas, kas katrā mājā tāpat kā peles, blaktis un citāda sērga atnāk neaicināti. Interesanti cik tad taisnības cīnītājas maksā mājas īpašniekam par mājas un apkārtnes uzturēšanu? Droši vien pliku figu, bet prasības ir oi, oi! Labi gan ir dzīvot kā kapitālismā, bet maksāt kā sociālismā!

pirms 10 gadiem, 2010.03.11 16:25

Ar sīņiem vienā mājā dzīvot bieži ir visai traģiski, viņiem vienmēr ir kas "svarīgāks" darāms par elementāriem apsaimniekošanas darbiem. Jūtu līdzi normāliem cilvēkiem, kam šādas padibenes dzīvo blakus...

pirms 10 gadiem, 2010.03.11 15:36

Vietējās ziņas