Gaida slēpot un snovot gribētājus 7

Kopš pagājušajās nedēļas sākuma, Ķauķu kalnā atklāta jaunā ziemas sezona. Lai gan pagaidām slēpot un snovot gribētāju skaits nav no lielajiem, pamazām kalns pildās ar aktīvās ziemas atpūtas cienītājiem, kas turpmāk tiks gaidīti ik nedēļas nogali.

„Trases ir gatavas, inventārs arī sarūpēts – tagad tikai jāgaida apmeklētāju pulks,” smejoties saka Jānis Olders, kas uzņēmies rūpes par viesu sagaidīšanu un kalna uzraudzīšanu. Viņš atklāj, ka Ķauķu kalna piedāvājums ir tāds pats kā iepriekšējos gados. Tam ir ļoti plaša dienvidu nogāze, kas piemērota kā iesācējiem, tā arī vidējās klases braucējiem un sniegadēļiem. Nobrauciena garums šajā nogāzē ir 250 līdz 400 metru garš. Savukārt ziemeļu nogāze, kuras garums ir apmēram 300 metri, piemērota vairāk atraktīvajai braukšanai. Tā ir ļoti sportiska un slavena ar savu ilgo sniega noturību.

Iepriekšējās sezonās šo nogāzi iecienījuši bijušie Alūksnes un Apes novadu skolēni, kas kļuvuši jau par studentiem un uz Ķauķu kalnu atbrauc, viesojoties brīvdienās pie vecākiem. Bez viņiem liela interese tiek izrādīta arī no igauņu puses, kas izmanto iespēju paslēpot pa vienu no stāvākajiem kalniem Latvijā. Ārvalstu viesi bijuši arī pirmie, kas izmēģinājuši Ķauķu kalnu jaunajā sezonā. Lai gan uz vietas tiek piedāvāta slēpošanai un snovošanai nepieciešamā inventāra īre, kā arī netiek liegts noderīgs padoms iesācējiem, pašmāju ziemas prieku baudītāji uz kalna izmantošanu pagaidām ir kūtri. Tas tiek skaidrots ar slēpošanai nepiemērotajiem laika apstākļiem, kuru dēļ, visticamāk, priekšroka dota sēdēšanai mājās.

Tiesa, atšķirībā no svētku brīvdienām, kad slēpot gribētāji Ķauķu kalnā tika gaidīti ik dienu, turpmāk šī iespēja tiks piedāvāta tikai sestdienās un svētdienās. „Iepriekšējos gados pie mums varēja braukt arī otrdienās un ceturtdienās. Šogad nolēmām pāriet tikai uz nedēļas nogalēm, jo līdzšinējā pieredze parādījusi, ka kalna noslogojums nedēļas vidū ir visai minimāls,” norāda J.Olders. Ja agrāk nedēļas vidus piedāvājumu aktīvi izmantojuši skolēni, kas uz kalnu braukuši kopā ar visu klasi, tad tagad krīzes apstākļos tādu praktiski nav. „Rezultātā nolēmām, ka varbūt iespējas slēpot piedāvāsim mazāk dienu nedēļā, bet toties tā, lai kalns tiktu tiešām izmantots uz pilnu klapi,” saka J.Olders.

Komentāri 7

slēpe

Savā ziņā tieši tas nesagatavotais kalns un aizvēsturiskie pacēlāj mani piesaista (jo vienkāršāk, jo labāk) Un tas ozols pa dienuir tīri normāli, ja parēķina ceļu uz citu kalnu, arī rindu uz pacēlāju. Ķauķī kā nolaidies no kalna, tā velcies uzreiz augšā. Un ja tualete nepatīk tad turi nakspodiņu mašīnā.

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 08:38

faksis

cik zinu,tad OZOLS par dienu!!!Dārgi,priekš nesagatavota kalna ar aizvēsturiskiem pacēlājiem,vājprātīgu tualeti un nekādu servisu!Un nedod dies,ja ceļā uz kalnu nāk pretim mašīna NO kalna...

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 22:44

slēpe

Neesiet slinki, atveriet lapu slalom.lv un visu smalki uzzināsiet.

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 20:46

tas bieži mani nokaitina ka nav cena nosaukta, tāpēc par spīti vien nebraukšu

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 18:50

friiks20010

eu a kas par cenām nekas nav minēts, kruta ne dajoš raskladku cik viiss notiek

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 14:30

Vietējās ziņas