Gaismas nesējs - Mālupes bibliotekāre

Šodien Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība  pasniedza balvas konkursa „Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs 2010” uzvarētājiem. No katra Latvijas reģiona apbalvots viens bibliotekārs – Gaismas nesējs.  Vidzemes reģionā  tā ir Mālupes pagasta bibliotēka Anita Gusta.

Vidzemes Gaismas nesēju Anitu Gustu konkursam pieteikuši vairāki bibliotēkas lasītāji. Anita Gusta jau 14 gadus ir Mālupes bibliotēkas vadītāja.

Pieteikumā lasām: „Republikas tālākajā malā – senajā Tālavā, Pededzes upes krastā kopš sen seniem laikiem dzīvojuši ļaudis ar dziļu savas zemes mīlestību un ilgām pēc gaismas. Mūsdienās, kad visapkārt virmo negatīvisms, ciemā kā tāds uzlecošs saules stars, ikvienam ieraugāms un sasniedzams gaišums ir mūsu bibliotēka. Kad krāšņo sarmas tērpu notraucis vējš, zemi pārklājusi bieza sniega sega, sāk uzdarboties niknākais sals un, ja vēl dvēsele sāk salt, tad ir tikai viens ceļš – uz bibliotēku.
Bibliotēkas vadītāja Anita Gusta iepazinusi katru ciema iedzīvotāju un sagaida viņus bibliotēkā ar gaišu smaidu un laipnu sveicienu, zina viņu vēlmes, prot atrast īstos vārdus, lai katru iepriecinātu. Anita prot katram ieteikt vēlamo literatūru, iepazīstina ar jaunāko, rīko diskusijas par novada un citu autoru darbiem. Bibliotēkā ir iekārtota novadpētniecības istaba, kurā savāktas ziņas par pagastu un tā cilvēkiem. Atsevišķi iekārtota istaba pašiem jaunākajiem lasītājiem.
Kad pagastā notiek kādi pasākumi, tad to patriotiskais siltums un skaistums rasts ar Anitas palīdzību. Ja gaišums un labestība, kas staro no mūsu bibliotēkas būtu visā valstī, cik daudz rūgtuma būtu ļaudīm aiztaupīts!”

Šogad konkursam „Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs” saņemts rekordliels pieteikumu  skaits – 50 pieteikumi no visas Latvijas. Aktīvākais bijis Kurzemes reģions. Galvenie bibliotekāru vērtēšanas kritēriji bija viņu neatlaidība, mērķtiecība savas bibliotēkas attīstībā, darbības un sniegto pakalpojumu uzlabošanā, izpratne par LNB projekta būtību, pozitīva attieksme pret savu darbu un profesionālās pilnveidošanās iespējām, zināšanu nodošana tālāk bibliotēkas lasītājiem, bibliotēkas apmeklētāju un lasītāju skaita vairošana, publicitāte vietējā laikrakstā vai citos informatīvajos izdevumos, bibliotēkas mājas lapas veidošana, telpu mājīguma uzturēšana un bibliotēkas tehnisko iespēju maksimāla izmantošana ikdienas darbā.

Gaismas nesēji saņēma īpašo Gaismas pils šokolādi no SIA „Emīla Gustava Šokolādes”, kas ir uzticīgs konkursa atbalstītājs no pašiem tā pirmsākumiem. Šogad galvenā balva konkursa uzvarētājiem bija no uzņēmuma Lattelecom, kas dāvina virszemes televīzijas komplektu. Veikalu tīkls RIMI „Gaismas nesējiem” pasniedza dāvanu grozus ar gardumiem.

Vietējās ziņas