Gājēju tiltam meklēs citu būvnieku 14

Gājēju tilta būvniecība Alūksnes ezerā šovasar tomēr vēl nesāksies, kā bija iecerēts, jo Alūksnes novada dome lauzīs noslēgto līgumu ar SIA “Tilts” un izsludinās jaunu iepirkumu. Tas paredzēs, ka tilta pāļus jādzen, izmantojot pontonus, nevis veidojot ezerā uzbērumu.


Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda – ja nebūs apzinātu šķēršļu, tad tilta būvniecību sāks septembrī.

“Šobrīd gatavojam dokumentus, lai izsludinātu jaunu iepirkuma procedūru. Tai jau izsludinot būs pievienots darba organizācijas projekts, tādēļ vairs nebūs nekādu domstarpību par to, ar kādu tehnoloģiju būvniekam darbus jāveic. Darba organizācijas projekts ir saskaņots Madonas reģionālajā vides pārvaldē un paredz, ka būvniecību jāveic no ūdens virsmas – no pontoniem. Protams, tas prasīs papildus finansējumu, bet šobrīd koalīcijā ir nostāja, ka gājēju tilta būvniecības ieceri vajag īstenot,” stāsta Dz.Adlers.


Viņš uzsver, ka Valsts meža dienesta uguns novērošanas tornis Tempļakalnā šobrīd tiek būvēts pilnā sparā, tādēļ nevar kavēties arī ar gājēju tilta izbūvi, jo šie abi objekti viens otru papildinās.


“SIA ”Tilts” esošā finansējuma ietvaros nav ar mieru izbūvēt tiltu, izmantojot pontonu tehnoloģiju, tādēļ līgumu pašvaldība lauzīs, bet atpirks no viņiem jau iegādātās konstrukcijas un iekļaus tās jau kā gatavu materiālu jaunajā iepirkumā nākamajam būvniekam. SIA “Tilts” prasa papildus 120 000 eiro – manuprāt, tas ir pārspīlēti, turklāt mums nav tiesību tādu finansējumu piešķirt. Lētāk būs izsludināt jaunu iepirkumu. Sabiedrība pieprasa, lai uzbērums ezerā netiek veidots – ņemsim to vērā. Turklāt arī Madonas RVP tehniskajos noteikumos noteikusi ļoti stingras prasības darbu veikšanai, ja uzbērumu veidotu,” saka Dz.Adlers.

Komentāri 14

latv

Cik lieliem mulkjiem jaabuut, lai atbalstiitu tik nevajadziigu projektu!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.19 22:11

vc

ne jau no tavas kabatas cels tiltu...
vismaz dara kko pilsetas nakotnei

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 13:53

to vc

tieši no iedzīvotāju kabatas tas tiks celts un ar nākotni maz sakara. Tāpēc šeit kāds pārcelsies dzīvot vai sāks kādu rūpnīcu celt?

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 14:22

!!!!

Kāds ir ekonomiskais pamatojums uzbūvējot šo tiltu? Vai pa viņu varēs pārvietoties bez ierobežojumiem?? Nevarēs, jo tikko salā būs kāds pasākums, tā tilts slēgts, vai pērc biļeti. Kā nodrošinās dome to, lai būtu brīva pārvietošanās. Pasākumu laikā uz tilta parasti atrodas vismaz trīs cilveki, kuri pārdod un kontrolē biļetes un vismaz viens no pp kurš laiž savējos. Loģiski, ka uzbūvējot jauno tiltu, šis skaitlis dubultosies un visiem jāmakša algas. pp pieprasīs papildu vakances. Un izdevumi palielinasies. Bet par to jau neviens nedomā. Varam tam sauktajam tautas namam celt piebuvi ezera, ielu remontus uzticet tiem kuri vairak sola uz ķepas, remonta laikā iegūtos materiālus flīzes, apmales atdot savējiem. Maģiskie Pils remonti, par lielām naudām bez kvalitātes. Un tā varētu turpināt ilgi un gari.

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 08:54

a

Tās būs tās jaunradītās darba vietas (avīzē bija liels raksts), tikai algas maksās Alūksnes iedzīvotāji no saviem maciņiem.
Pilsētā ejot pa trotuāriem kaklu var nolauzt, bet par to neviens nedomā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 11:14

">

Jā, pabrucat ar bērnu ratiem DOMNIEKI pa Latgales - Uzvaras ielas trotuāru..
Nu lūdzu, pamēģinat to izdarīt...
Un Jāņu naktī, pa nakti lai neviens neredz Jūsu varoņdarbu ejot un nekrītot , un ja vēl čugun ar kurpēm uz papēžiem...
Nudien, varbūt apjēgsat ko tas nozīmē.
Kaut gan, ap valdības māju jau tāpat gandrīz, bet tur jau mašīna pie pakaļas un neredz kāds trotuārs..

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 11:32

Aculiecinieks

Bagātā pašvaldība dara kā patīk!
Viens tilts ir uz salu, tas prasa apkopi, izdevumus, būs drīz otrs tam arī izdevumi. Vai ir kāda statistika veikta cik viņu daudz izmantos, kas pa viņu pārvietosies, kādas būs tilta uzturēšanas izmaksas katru gadu?

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 13:00

:)

Nē nu jūs uzdodat tik grūtus jautājums,tas nav domei, viņi uz tādiem nemāk atbildēt, jo smadzenes par mazu.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 00:53

Aculiecinieks

Bagātā pašvaldība dara kā patīk!
Viens tilts ir uz salu, tas prasa apkopi, izdevumus, būs drīz otrs tam arī izdevumi. Vai ir kāda statistika veikta cik viņu daudz izmantos, kas pa viņu pārvietosies, kādas būs tilta uzturēšanas izmaksas katru gadu?

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 13:00

!!

Ekonomistiem neviens neprasa, jo nav izdevīgi zināt izmaksas, pretējā gadījumā tauta noboikotēs projektus saknē un tad attiecīgi nevarēs ķeksēt naudu apspriežot to pa kārtējiem stūriem, sēžot mōsīnā utt.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 11:17

faktors

nu noteikti vadoniem nav iedots ķepāāā...

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 22:12

bērna māte

trotuāru būtu labāk sataisījuši gar Ganību ielu un Rūpniecības ielu.....

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 07:54

!>>

Domā ka cauri visai pilsētai - Uzvaras iela, - Latgales bērnu mammas nestaigā. ?
Vajag cīnīties par VISĀM ietvēm un enerģiski...
Jo nauda jau ir, ja Aleksandra budkai var būt aizņēmums 250 tūkstoši eiro..
Lieliskas ietves varētu salabot kur pilsētas cilvēki staigā, gar Aleksandra budku reti ja kāds tūrists paiet garām..
Bet, protams, kad būtu visaktuālākais, kā piemēram ietves sakārtotas, varētu arī to darīt..

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 13:11

Vietējās ziņas