Gatavi jaunajai sezonai 3

Vasaru izmanto tautas nama apkārtnes labiekārtošanai un telpu iekārtošanai
Līdz ar vasaras izskaņu beigsies arī brīvdabas pasākumu laiks. Vienlaikus tas kļūs par pašdarbnieku sezonas sākumu, kurā liela nozīme tautas namiem un to piedāvātajām iespējām. Bez uztraukumiem šo pāreju varēs piedzīvot Jaunannas tautas namā, kur vasaras mēneši izmantoti, lai labiekārtotu tā apkārtni un iekārtotu telpas.

"Pēc tautas nama rekonstrukcijas telpas kādu laiku stāvēja tukšas, jo pie skaistām telpām prasījās arī atbilstošs aprīkojums," skaidro Jaunannas tautas nama vadītāja Iveta Baltā - Vanaga. Rada mājīguma sajūtu

Pavasarī īstenots Eiropas Lauksaimniecības fondā lauku attīstībai iesniegtais projekts "Jaunannas tautas nama aprīkojuma iegāde sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai". Iegūtais finansējums ļāva iegādāties inventāru par kopējo summu 7442 lati (ar PVN). Tautas nama vadītāja telpa, jauniešu telpa, mazā zāle, noliktava, aktiertelpa un garderobe - tās ir telpas, kas šīs vasaras laikā piedzīvojušas krasas pārmaiņas. Nu tās pārtapušas par īstām mājām darboties gribošiem un inciatīvas bagātiem cilvēkiem, jo, kā uzsver I.Baltā - Vanaga, šīs telpas iekārtotas tā, lai, ienākot tautas namā, rastos mājīguma sajūta, lai tajās būtu patīkami uzturēties un darboties.

Jaunajā sezonā par to varēs pārliecināties tautas nama pastāvīgie kolektīvi: vidējās paaudzes deju kopa "Jaunanna", kā arī bērnu un pieaugušo dramatiskie kolektīvi. Pastāv iecere veidot pāris jaunus kolektīvus, taču, kādi tie būs - konkrētāk kļūs zināms septembra beigās.

"Tagadējie kolektīvi pagājušajā sezonā bijuši ļoti aktīvi. Jūlija vidū deju kopa svinēja 20 gadu jubileju. Dramatiskais kolektīvs piedalījās Latvijas amatierteātru salidojumā. Ar abiem kolektīviem esam viesojušies daudzviet savā un kaimiņu novados. Taču gribētos, lai tautas nams kļūtu vēl dzīvīgāks un rosīgāks, tāpēc būsim atvērti jaunām idejām un priekšlikumiem," saka tautas nama vadītāja.

Rosinās būt aktīvākiem

Sevišķi tas attiecas uz jauniešiem, kuriem tautas namā būs atvēlēta pašiem sava telpa. I.Baltā - Vanaga norāda, ka tā šobrīd iecerēta kā telpa noteiktām aktivitātēm, nevis brīvā laika pavadīšanai. "Plašu brīvā laika pavadīšanas iespēju klāstu skolēniem piedāvā pagasta izglītības iestādes. Tautas nams šajā gadījumā tiek saskatīta kā vieta, kur pulcēties skolu beigušajiem jauniešiem. Līdz šim mēs viņus uzrunājām uz noteiktām aktivitātēm, bet gribētos, lai nākotnē viņi nāktu klajā ar saviem priekšlikumiem un idejām," viņa klāsta. Pagasta jaunajai paaudzei būs veltīts arī vasaras pēdējais brīvdabas pasākums "Esi aktīvs!", kas notiks rīt pulksten 11.00 Jaunannas Zaķusalas estrādē.

Šis pasākums tiek veidots sadarbībā ar Alūksnes riteņbraukšanas klubu "Velo". "Pasākuma dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas jautājumos, kas būtu jāzina katram ceļu satiksmes dalībniekiem. Vēl piedāvāsim veiklības braucienus un jautrās stafetes, kurā noteiksim uzvarētājus dažādās vecuma grupās, sākot no 1.klases. Savukārt tie, kas vēl neiet skolā, varēs izpausties radoši, zīmējot visu, ko šajā dienā redzēs," saka I.Baltā - Vanaga.

Komentāri 3

nu, nu

Nu nav, nav Alūksnes novadā tāda pagasta, kurā būtu tikai 200 iedzīvotāji( ja nu vienīgi Kalncempji, bet tur jau arī nav t.n.)

pirms 10 gadiem, 2010.08.29 16:18

Jā, tas gan ir interesanti - lielākajā daļā pagastu uz palikušaiem 200 iedzīvotājiem pa izremontētam saieta namam, bet rajona centrā pussabrucis šķūnis tikai ar solījumiem "kaut kad, tuvākajā nākotnē"...

pirms 10 gadiem, 2010.08.29 16:01

blozga

Laukos ir visi nami saremontēti(gandrīz),bet Pilsētā. Melderi - atbildi tu tur šeptē jau vai "gadsimtu"!

pirms 10 gadiem, 2010.08.29 10:04

Vietējās ziņas