Gatavojas jaunajai sezonai

"Simonei" parādu joprojām daudz, tomēr apkures sezonai gatavi

"Kurināmais būs nodrošināts un apkures sezonu varēs uzsākt," stāstot par aktualitātēm pašvaldībās uzņēmumā "Simone", atzīst tā valdes loceklis Jānis Bukāns.

 

Veikti iepirkumi "Simone" ir noslēgusi līgumus par kurināmā iegādi 2010.-2011.gada apkures sezonai. J.Bukāns uzskata, ka līgumi ir maksimāli izdevīgi "Simonei", jo piegādātājiem samaksu "Simone" sāks tikai novembrī un līdz maijam.

"Ir noslēgts līgums ar "Latvijas valsts mežiem" un pašmāju uzņēmumu SIA "Canis" par malkas piegādi. Torņa ielas katlumāja jau apgādāta ar malku, notiek piegāde Apes ielas katlumājai. Šķeldu sāks piegādāt septembrī," saka J.Bukāns.

Šoreiz "Simone", izsludinot iepirkumu šķeldas piegādei, pirmo reizi kā vienu no kritērijiem izvirzīja samaksas veikšanu pēc megavatstundām un skaitītāja rādījuma pēc šķeldas patērēšanas. Rezultātā pieteicās tikai viens pretendents - uzņēmums no Igaunijas, bet neviens piegādātājs no Alūksnes novada, kā iepriekšējos gados. Jautāts, kādēļ tā, J.Bukāns atzīst - to var skaidrot divējādi.

"Mūsu uzņēmējiem tas ir jaunums, bet Igaunijā jau sen tā praktizē. Cik man zināms, Latvijā šādi praktizē Limbažos, Ludzā un tagad arī Alūksnē.

Otrkārt, "Simone" daudziem vietējiem ir parādā lielas naudas summas, tādēļ viņi ir dusmīgi un mūsu pienākums ir vispirms norēķināties," uzskata J.Bukāns.

Parādu joprojām daudz

J.Bukāns uzsver, ka tiek strādāts arī ar parādniekiem. "Simone" pret iedzīvotājiem ir uzsākusi vairākas tiesvedības - ja šī prakse attaisnosies, to turpinās. Arī pret "Simoni" ir tiesvedība no SIA "SGA Plus" par laikus neveiktu samaksu.

"Parāda summu šim uzņēmumam esam atmaksājuši, bet tiesa mums nosprieda samaksāt 1600 latu soda procentus un tiesas izdevumus - arī 1600 latu. Par tiesas izdevumu apmaksu lēmumu pārsūdzēsim. Pašlaik "Simone" visvairāk ir parādā pašmāju uzņēmumam SIA "ALVI serviss" - 29 000 latu," atklāj J.Bukāns.

Maksātnespējīgā uzņēmuma SIA "4RC", kas bija viens no "Simones" parādniekiem, saistības pārņēma SIA "Alūksnes celtniecības kompānija", kas tagad "atstrādā" parādu, veicot remontu Parka ielas katlumājā.

""Simone" tādējādi ieekonomē aptuveni 2000 latu, bet tā vēl nav visa parāda summa. Šāds sadarbības veids izvēlēts, jo atgūt skaidru naudu no šā uzņēmuma nav iespējams," saka J.Bukāns.

Kopš maija "Simone" par 24 000 latu ir samazinājusi parādu summu pret piegādātājiem. Pašlaik "Simone" piegādātājiem ir parādā 105 000 latu, bet iedzīvotāju un uzņēmumu parāda summa "Simonei" ir 116 000 latu.

Grib apgūt Eiropas naudu

"Simone" turpina arī darbu pie Eiropas fondu līdzekļu apguves projekta, ko divreiz jau neapstiprināja.

"Projekts paredz apvienot katlumāju darbu: Laurencenes, Apes, Torņa ielas katlumāju pievienot centrālajai Parka ielas katlumājai, kur izvietosim vēl vienu siltuma avotu, lai varētu nodrošināt apkuri pilsētā no vienas vietas," stāsta J.Bukāns.

Viņš norāda, ka gan Torņa, gan Apes ielas katlumājā apkures katliem ir gandrīz 80 procentu nolietojums. Bet vissliktākie siltumtrašu posmi ir Baložu bulvārī un Laurencenes ielā. "Baložu bulvārī izņēmām caurules posmu, kas bija vairs tikai papīra biezumā un sabirza kā kūdra," saka J.Bukāns.

Vietējās ziņas