Gatavojas soļotāja Ā.Liepaskalna simtgadei 3

Alūksnē, Jaunlaicenē un Alsviķos šovasar notiks vairāki pasākumi novadnieka Ādolfa Liepaskalna atcerei viņa simtajā dzimšanas dienā. Pasākumu cikla norisei izveidota darba grupa, kuras dalībnieki gatavo vienotu reklāmu pasākumiem.

Sagaidot soļotāja simtgadi, Alūk­snes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas darbinieki kopā ar tēlnieku Aināru Zelču apsekoja Ā.Liepaskalna piemiņas vietu. Ir paredzēts veikt pieminekļa uzlabojumus un piemiņas vietas labiekārtošanu līdz laikam, kad sāksies slavenā soļotāja atceres pasākumi. “Alūksnē Liepaskalna atcere iekļauta Pilsētas svētku pasākumos, kuri notiks jūlija beigās. Taču Alsviķos jau 18.maijā būs brauciens pa soļotāja takām,” informē novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Viņa uzsver, ka sportista dzīve aizritēja Alūksnes apkārtnē, kur viņš apguva zināšanas par soļošanas sportu, trenējās soļošanā pa Vidzemes šoseju un  lauku ceļiem, un, protams, piedalījās sacensībās. No aculiecinieku atmiņām zināms, ka Ā.Liepaskalns saderējis “nosoļot” bānīti. Soļojot no Gulbenes uz Alūksni, viņš to arī izdarījis.

Soļotājs Ā.Liepaskalns Latvijas sporta  vēsturē ir otrs populārākais soļotājs aiz Jāņa Daliņa. Viņš dzimis 1910.gada 15.jūlijā Trapenes pagastā. Ā.Liepaskalns startējis soļošanas distancēs no viena līdz 50 kilometriem, sasniedzot septiņus pasaules labākos rezultātus. Astoņas reizes viņš bija Latvijas meistars, 25 reizes uzstādīja Latvijas rekordu, 3 reizes bija PSRS čempions un 20 reizes – PSRS rekordists.

Komentāri 3

!!!

Taisnība, bet informācijai jabūt precīza, lai nerastos nevajadzīgi pārpratumi! Tirgus sievu pētījumi un pastāsti šoreiz neder! Par abiem soļotājiem ir daudz zināmu faktu un liecību, kas ne visiem ir zināmi!

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 19:48

vietējais

Kādas šausmas, Liepaskalns padomju laikā soļoja! Visi pārējie toreiz laikam mežā bunkuros sēdēja...
Ja nopietni, tad Liepaskalns pilnīgi noteikti ir pelnījis, lai viņu atcerētos, un ne tikai dzimtajā pusē un ne tikai jubilejas gadā...

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 19:14

!!!!

Jānis Dāļiņš bija slavenāks un pirmais ar rekordiem un medaļām! Ādolfa Liepaskalna slavai piederēja padomju laiks! Un tā ir pavisam citas varas sporta vēsture!

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 15:06

Vietējās ziņas