Gatavs strādāt ar pilnu atdevi 3

Alūksnietis Intars Berkulis izvēlēts par Latvijas biatlona izlases galveno treneri, kura vadībā turpmāk trenēsies gan vīriešu, gan sieviešu izlases.

Šos pienākumus viņš pārņēmis no līdzšinējā vīriešu izlases trenera Vitālija Urbanoviča un sieviešu izlases trenera Māra Čakara. Latvijas Biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš atklāj, ka neviens no viņiem nepretendēja uz jaunā izlases trenera amatu, tomēr I.Berkulis nav bijis vienīgais kandidāts.

Izvēle izdarīta par labu alūksnietim, ņemot vērā viņa pieredzi trenera amatā un to, ka tieši I.Berkuļa vadībā iepriekšējos gados trenējies viens no šābrīža daudzsološākajiem biatlonistiem Latvijā – alūksnietis Andrejs Rastorgujevs. Nozīme bijusi arī tam, ka, neskatoties uz paveikto, I.Berkulis vēl ir gados jauns, līdz ar to viņā tiek saskatīts lielāks potenciāls, domājot par sistemātisku darbu ilgstošā laika periodā.

Glābs, kas vēl glābjams
Tiesa, pats I.Berkulis atzīst, ka kļūšanu par biatlona izlases treneri vairāk uzskata par pagaidu variantu līdz brīdim, kad uzlabosies finansiālā situācija un radīsies iespēja piesaistīt kādu neitrālu treneri, kas varētu nebūt no Latvijas. Viņš arī vērš uzmanību, ka strādās kā treneris – koordinators. Gan tāpēc, ka atalgojumu par darbu izlases trenera amatā viņš nesaņems un tas tiks apvienots ar tiešajiem darba pienākumiem, gan arī tā iemesla dēļ, ka daļa sportistu iesākuši trenēties individuāli pēc iepriekš sastādīta treniņu grafika, nevis tiešā trenera pakļautībā.

Uzsākot jaunās darba gaitas, par primāro viņš uzskata apzināt esošo situāciju, jo daļa līdzšinējo izlases dalībnieku apsver iespēju aktīvās sporta gaitas vairs neturpināt. “Tagad svarīgākais ir saprast, kurš ir gatavs palikt biatlonā un kurš vēlas aiziet. Ar tiem, kas nolems turpināt trenēties biatlonā, esmu gatavs strādāt ar pilnu atdevi. Tādu pašu attieksmi gribētos sagaidīt arī no palicējiem, lai kopīgiem spēkiem mēģinātu saglābt to, kas vēl glābjams, un neļautu biatlonam nogrimt,” saka I.Berkulis. “Man neviens finansējumu nedod, tāpēc tā atbildība šobrīd ir tikai pret sevi. Arī treniņu procesam pagaidām nav līdzekļu, līdz ar to trenēsimies ar domu, lai paši gūtu pēc iespējas augstākus rezultātus.”

Svin tradīciju piecdesmitgadi

Sestdien Latvijas biatlona tradīcijām tika svinēta piecdesmitgade, par kura svinīgā pasākuma norises vietu izvēlēta Alūksne. Lai gan daļa uzaicināto viesu tāpēc aprobežojās ar apsveikuma atsūtīšanu, nevis ierašanos klātienē, J.Bērziņš norāda, ka ne visiem pasākumiem jānotiek valsts galvaspilsētā.

Šoreiz izvēle kritusi par labu pilsētai, kurā uzauguši daudzi spēcīgi sportisti ne tikai biatlonā, bet arī citos sporta veidos. Zīmīgi, ka pasākuma laikā sportistiem un treneriem pasniegti atzinības raksti par līdzšinējo ieguldījumu biatlona attīstībā, kuras tālākā virzība nu lielā mērā būs atkarīga tieši no Alūksnē dzīvojošajiem.

Komentāri 3

Egils

Tad ar biatlonu Latvija cauri! Šamejam tik šautriņus metat... Neko vairak.

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 13:25

pilseta

Kur tad bija pasākums?
Žēl,ka mani neuzaicināja :(

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 10:58

Vietējās ziņas