„Gaujienas Lāčplēši” un „Adzeles Ordenis” piedalās spēlē „Jaunie Rīgas sargi”

Spēle “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!” ir aizraujoša piedzīvojumu spēle brīvā dabā jauniešiem. Spēles misija ir palīdzēt jauniešiem atklāt patriotisma jūtas, veidot un stiprināt valstiskuma apziņu, saliedēt jauniešus, veicināt sadarbību.

Spēles mērķi ir - izglītot jauniešus par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzības, drošības politikas jautājumiem, kā arī dot pamatzināšanas komandas darba efektivitātes uzlabošanā, savstarpējās komunikācijas veicināšanā, komandas veidošanā un stiprināšanā.
Spēli organizē LR Aizsardzības ministrija, LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs, LR Nacionālie Bruņotie spēki, biedrība „Media Gids”.

Spēles pirmā kārta bija  neklātienes kārta. Katra komanda iesūtīja  pieteikumu anketas. Tad tās tika izvērtētas  un notika komandu atlase  internetā.  Ja neklātienes kārta tika izturēta, tad sagaidīja uzaicinājumu uz spēli.

Divas Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas komandas: „Gaujienas Lāčplēši”- kapteine Aleksandra Regīna Lauce, Dita Poševa, Līva Lārmane, Gints Graudiņš, Niks Buža un Reinis Rubins  un „Adzeles ordenis” – kapteinis Jānis Stūrītis, Baiba Bērziņa, Linda Ungure, Eva Kauliņa, Klāvs Riepnieks un Ilmārs Pētersons - saņēma uzaicinājumu un devās uz spēli  Gulbenē 7.novembrī.

Tikko paspējuši piereģistrēties un izlozēt savas komandas numuru, kad dižkareivis Ilgājs vadīja ierindas mācību. Tā ir viena no vissmagākajām dienas daļām, jo par katru kļūdu ir jāizpilda sods visām komandām, kas nebūt nav viegli (nepārtraukti atspiežoties balstā guļus vai pietupjoties, vai utt.). Pēc ierindas mācības sekoja svinīgā atklāšana, ko vadīja grupas “Gain Fast” solists, ielu vingrošanas kustības līderis un TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis. Gulbenē piedalījās 19 komandas ar 114 dalībniekiem. Svinīgās uzrunas teica Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Naglis un Rekrutēšanas un jaunsardzes centra rekrutēšanas nodaļas vadītājs Kaspars Timma. Dziedot Latvijas  himnu, tika pacelts Latvijas valsts karogs.

Pēc svinīgās atklāšanas komandu dalībniekus gaidīja apmācības pie instruktoriem:  pirmās medicīniskās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos,   pārvietošanās pēc kartes un kompasa – orientēšanās ABC, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, slēpta pārvietošanās un sakaru nodrošināšana. Bija divas nodarbības, katra 45 minūtes ilga.

Jau pirms pusdienām sāka līt rudenīgs lietus. Laika apstākļi nemainījās arī pēc pusdienām, kad komandām vajadzēja doties misijas skrējienā „Atceries Lāčplēšus!”, kur  komandas dalībniekiem kopīgi jāpielieto jauniegūtās zināšanas un prasmes. Komandai vajadzēja atgriezties vienas stundas un četrdesmit minūšu ietvaros. Kad abas komandas atgriezās no uzdevumu izpildes, tās nevarēja pazīt. Sausas nebija nevienas vīlītes, mežs un zeme arī bija darījuši savu. Taču komandas bija apmierinātas par paveikto.

Gaidījām rezultātus jau pilnīgā tumsā. Visas komandas saņēma pateicības par piedalīšanos. Un tad, kuri brauks uz finālu... Šoreiz drusku pietrūka. Spēle ir spēle. Bet šī slapjā, grūtā, interesantā diena paliks atmiņā jauniešiem kā viņu varēšanas apliecinājums. Trase tika izieta visa, punkti atrasti visi, komanda strādāja kā viens vesels! Misija bija veikta, tā bija arī katra uzvara pār sevi.

Vietējās ziņas