Ģimenes ārstu netrūkst 8

Ir aizritējis gads, kopš Alūksnes un Apes novada teritorijā darbu sāka divi jauni ģimenes ārsti – Dagnija Ģērmane un Jānis Žīgurs.

Ģimenes ārsta praksē jābūt vismaz 600 pacientiem, lai tā skaitītos pilna. Gan D.Ģērmanei, gan J.Žīguram pacientu skaits praksē ir vēl lielāks, bet joprojām iedzīvotāji var pierakstīties pie abiem ārstiem, kuru darba vieta ir Alūksnes poliklīnikā. Pašlaik Alūksnes un Apes novadā strādā vairāk nekā desmit ģimenes ārsti, kas ir pietiekami. Veidojot no jauna ģimenes ārsta prakses vietas, D.Ģērmane un J.Žīgurs saņēma valsts dotāciju, kas ļāva praksi aprīkot atbilstoši visām prasībām. J.Žīgurs atzīst – lai izdzīvotu, vajadzētu vairāk pacientu. “Gribētos jau kā Eiropā – 600 pacientu un pietiekams finansējums. Latvijas apstākļos ģimenes ārstam vajag 1200 līdz 1500 pacientu, lai daudzmaz labi dzīvotu. Starp maniem pacientiem lielākā daļa ir kādreizējie ģimenes ārstes Alītes Lapiņas pacienti, bet ir arī pacienti, kas iepriekš vispār nav reģistrējušies. Esmu pārsteigts, ka daudz ir cilvēku, kas maina dzīvesvietu un tādēļ maina arī ģimenes ārstu,” stāsta J.Žīgurs.

D.Ģērmane atzīst, ka viņas praksē pierakstījušies pacienti no abiem novadiem. “Prieks, ka pacientu ir daudz un joprojām nāk pierakstīties jauni. Darba ir daudz, bet man patīk savs darbs.  Arī visi pacienti ir ļoti jauki, ar kuriem veidojas cilvēcīgas un sirsnīgas attiecības. Pacienti, kuri ilgu laiku nav pierakstījušies pie ģimenes ārsta, tagad vēršas ar ielaistām saslimšanām. Pašlaik aktuālas ir pavasara saslimšanas,” stāsta D.Ģērmane. Viņa uzteic arī savas prakses medicīnas māsu Velgu Zelču, kura ļoti atbildīgi veic savus pienākumus.

Komentāri 8

Alūksnieši ir ieguvuši divus labus ģimenes ārstus. Ģērmane ir ļoti atsaucīga, laipna un ieinteresēta ārste, kura dara visu , lai viņas pacienti kļūtu veseli. Ja pašai neskaidrības , nebaidās nosūtīt pie citiem speciālistiem uz izmeklējumiem. Paldies dakterītei, kura vienmēr ir smaidīga un laipna, arī māsiņa Velga ir super.

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 10:19

anna

Un starp vecajiem netrūkst tādu, kas pacientiem raksta zāles, kuriem no zālēm kļūst slikti un tagad Rīga mēģina glābt cilvēkus. Ir jau forši par uzrakstītajām zālēm saņemt bonusu no attiecīgās zāļu izplatīšanas kompānijas, lai vēlāk bezmaksas brauktu uz ārzemēm atpūsties. Jautājums kā ar ētiku, sirdsapziņu un, ja cilvēki saņemsies, tad dažš labs Alūksnes ģimenes ārsts un ne tikai iesēdīsies - sliktākajā gadījumā aiz restēm, labākajā izkulsies ar soda naudu. Rīgā šokā, kad rakstītas tādas zāles!!! Ir jau droši vien arī sakarīgi ārsti.

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 04:32

a Germanei vel slimnica pieniemsana.........????? vaj pietiek lajka ????? un cikos var vinu tur atrast????

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 20:21

arii mana gjimenes dakteriite tagad ir Dagnija un esmu ljooooti apmierinaata, ar ieprieksheejo ne saliidzinaat :))

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 16:26

Laima

Alūksnes poliklīnikā patiešām ir ienākuši divi jauni ģimenes ārsti jauki un saprotoši,lai viņiem veicās.Lai vairāk tādu būtu.

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 13:49

Kas ko brīnīties, ja cilvēks maina ģimenes ārstu, ja pārvācas citur dzīvot??? Varbūt ārstu līdzi paņemt??

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 12:25

Pārbaudīts! Dagnija un Velga - lielisks tandēms! Malači, man pie Jums patīk iegriezties!

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 11:42

Pārbaudīts! Dagnija un Velga - lielisks tandēms! Malači, man pie Jums patīk iegriezties!

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 11:40

Vietējās ziņas