Godina brīvības cīnītājus

Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, šodien, 11.novembrī, Alūksnes un Apes novados ar visdažādākajiem piemiņas pasākumiem tika atzīmēta Lāčplēša diena.

Svin Kājnieku skolas gadadienu
11.novembrī 18. pastāvēšanas gadadienu atzīmē Nacionālo Bruņoto Spēku Kājnieku skola Alūksnē. Tradicionāli tieši 11.novembrī Kājnieku skolā tiek ieturēts svētku brīdis, kad godina labākos skolas karavīrus un darbiniekus.
Kājnieku skolas Krūšu zīmi šogad saņēma kapteinis Vladimirs Bistrovs, virseržanti Igors Krūmiņš, Oskars Sarapu, Andris Zeps, seržanti Māris Gailis, Juris Ločmelis, dižkareive Līga Rubene un civilais darbinieks Gatis Dāmis. Visdažādākos Goda rakstus un pateicības saņēma vēl citi 45 Kājnieku skolas karavīri un darbinieki. Uzrunājot karavīrus, vienības komandieris – majors Agris Jermacāns norādīja, ka apbalvojumi nav tikai valsts svētku laikā. “Katru dienu, kad pildāt savus pienākumus pēc labākās gribas un sirdsapziņas, jau ir apbalvojums. Svētki ir tikai iespēja pateikties publiski par nozīmīgo,” teica A.Jermacāns.

Topā lāpu gājieni
Dienas otrajā pusē ikviens alūksnietis un pilsētas viesis varēja ielūkoties militārās tehnikas parādē,   piedalīties piemiņas brīdī Garnizona kapos un dievkalpojumā Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Satumstot skolēni, karavīri un daudzi citi alūksnieši ar lāpām, svecītēm un karogiem rokās devās gājienā uz Jauno pili, kur izskanēja svētku koncerts. Tālāk, lāpu un sveču liesmām mirdzot, gājiens turpinājās uz 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekli. Citviet Alūksnes novadā svētku diena tika atzīmēta ar piemiņas brīžiem karavīru atdusas vietās, izstādēm un lāpu gājieniem. Arī Apes novadā vairākos pagastos devās lāpu gājienos, ieturēja piemiņas brīžus un skatījās vēsturi pieminošas filmas.

Rotājas ar valsts simboliku
Svētku dienā uzrunātie alūksnieši atzina, ka Lāčplēša dienā jūtas tomēr kā svētkos. Jautājot par sajūtām un svētku nozīmīgumu, būtību, nevienam vien sirmgalvim acīs sariesās asaras, turpretim jaunieši minstinājās un ilgi domāja, līdz spēja noformulēt atbildi. “Šie visi svētku pasākumi nostiprina piederību Latvijai. Ikdienas skriešanā jau aizmirstam novērtēt to, ka dzīvojam brīvā valstī, bet svētki ir kā atgādinājums – kāds lēja asinis, lai mēs varētu dzīvot brīvi, novērtē to,” Lāčplēša dienas sajūtās dalās alūksniete Laura. Skaidrs ir tas, ka Lāčplēša diena alūksniešiem nav vienaldzīga. Par to liecina arī Alūksnes novada pašvaldības deputātu un dažu darbinieku atsaukšanās Aizsardzības ministrijas aicinājumam pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti. Jāatzīst gan, ka iedzīvotāji šo aicinājumu nebija sadzirdējuši.

Patriotisku sajūtu pārņemti, gaidīsim 18.novembra – Latvijas valsts proklamēšanas - svinības, kad pagastu un pilsētu tautas, kultūras namos skanēs svētku koncerti, bet Alūksnes Kājnieku skolas pastaigas personāla sastāvs piedalīsies parādē Rīgā.

Vairāk foto šeit .

Vietējās ziņas