Grib apdzīvot telpas 3

Pastāv iespēja, ka kādreizējā Veclaicenes robežkontroles punkta ēkās tuvākajā nākotnē varētu izveidot tranzītkravu pārkraušanas punktu.

“Alūksnes Ziņās” jau rakstījām, ka valsts Veclaicenes pagastā esošo īpašumu „Veclaicene”, kurā  ietilpst ne tikai gandrīz četri hektāri zemes, bet arī septiņas būves, tostarp administratīvā ēka, saimniecības ēka, nojumes un palīgēkas, nodevusi Alūksnes novada pašvaldības rīcībā. Alūksnes novada domes deputāts Jānis Nīkrencis atklāj, ka uzņēmējiem no Rīgas ir interese veidot tur kravu pārkraušanas punktu. “Man ir bijušas neformālas sarunas ar vairākiem uzņēmējiem, kas nodarbojas ar autotransporta pārvadājumiem un tranzītbiznesu. Ar viņiem iepazinos basketbola sacensību laikā. Izmantojot esošo infrastruktūru tuvu Krievijas robežai, uzņēmēji apsver iespēju tur veidot kravu pārkraušanas punktu tām kravām, kas brauc no Latvijas uz Krieviju un no Krievijas uz Latviju. Tur būtu iespēja šoferiem – tālbraucējiem arī nakšņot, paēst kafejnīcā un atpūsties, jo viņi drīkst braukt noteiktas stundas un tad jāparedz laiks atpūtai. Būtu arī vieta kravas piekabju novietošanai,” stāsta J.Nīkrencis. Viņš norāda – tagad pašvaldība ir pārņēmusi īpašumu, kur agrāk atradās Veclaicenes robežkontroles punkts, tādēļ uzņēmēji var vērsties pašvaldībā, lai risinātu sarunas par šā īpašuma tālāku izmantošanu. J.Nīkrencis atzīst, ka telpu tur ir ļoti daudz un tās var pielāgot šādām vajadzībām, bet kravu piekabju novietošanai varētu izbūvēt nojumi. “Pašvaldība savām vajadzībām tik daudz telpu nevar izmantot, tādēļ jārod cits risinājums. Ja šī ideja īstenotos, tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem tiktu radītas arī darba vietas. Pašlaik šis jautājums vēl nav diskutēts starp deputātiem,” saka J.Nīkrencis. Dažiem uzņēmējiem ir bijusi interese arī par kādreizējās Veclaicenes pamatskolas ēku, lai veidotu atpūtas bāzi, bet pašlaik nekas nav konkretizēts.

Komentāri 3

Beard

Niikrencim un vinja pazinjaam - cepuri nost! Vasaraa naacaas braukt uz to, nu jau zaalee ieaugt saakusho eeku. 1maa doma arii bija - fuuristiem atpuutas vietu tur vajag. Jau taa uz A2 vinjiem nav daudz vietu, kur nomest savu milzeni un atpuusties. Tuvaakais [P] ar WC un kafuuzi - tikai Melturos.. Arii - afaik, bez dushas. Sheit, II staavaa labs motelis sanaak, 1majaa WC jau ir, kafuuzim platiibas pietiek. Par dushaam nezinu.

pirms 11 gadiem, 2010.03.04 17:11

str

Sapņojat vien :))) , kārtējie murgi, jo Veclaicenē nav kravu plūsmas un nebūs.

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 16:58

Vietējās ziņas