Grib atjaunot tiltu pār Gauju

Bargās un sniegiem bagātās ziemas dēļ Virešu pagasta iedzīvotāji palikuši bez trošu tiltiņa pār Gauju. Gadiem ilgi tas viņiem kalpoja par tiešāko ceļu, lai nokļūtu no viena krasta otrā, bet nu ir lielo pavasara plūdu iznīcināts.

„Šogad Gaujā bija tik lieli plūdi, kādus sen nebijām pieredzējuši,” atzīst Apes novada domes Virešu pagasta pārvaldes komunālās saimniecības speciālists Gundars Pihlis. Prognozējot iespējamo kaitējumu, ko varētu nodarīt biezie ledus blāķi un strauji kūstošā sniega sega, tuvojoties pavasarim, mēģināts tiltiņu glābt, paceļot to mazliet augstāk. Šai iecerei tā arī nebija lemts īstenoties. G.Pihlis skaidro, ka pievīlušas troses, kas nav izturējušas lielo slodzi, un noticis nenovēršamais – tiltiņa dēļi aizskaloti, liedzot tā turpmāku izmantošanu.

Lai nokļūtu pagasta centrā, tagad pretējā krastā dzīvojošajiem nākas veikt apmēram 10 kilometru lielu līkumu jeb gandrīz desmit reizes garāku ceļu. Mācību gada laikā tas sagādāja problēmas otrpus krastam dzīvojošo ģimeņu bērniem, bet, iestājoties vasarai – pagasta centrā mītošajiem iedzīvotājiem, kas iecienījuši pretējā krastā esošo peldvietu. Vasaras mēnešus plānotszmantot, lai atjaunotu tiltiņu un, iestājoties rudenim, tiešais ceļš no viena krasta uz otru atkal kļūtu iedzīvotājiem pieejams.

G.Pihlis lēš, ka šim mērķim būs nepieciešams nepilns tūkstotis latu. Pirmais solis ceļā uz tiltiņa atjaunošanu bijusi dalība Latvijas Hipotēku un zemes bankas sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu rīkotajā projektu konkursā „Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām”. Tajā iegūts finansiālais atbalsts 100 latu apmērā. Bez šī finansējuma tikšot meklētas citas iespējas piesaistīt līdzekļus, kā arī ziedojumi materiālu veidā.

Vietējās ziņas