Grib likvidēt iestādes 28

Alūksnes novada domes augusta sēdē pagājušajā ceturtdienā papildu darba kārtībā bija iekļauti jautājumi par Alūksnes novada pašvaldības iestāžu - Alūksnes tautas nama un tūrisma informācijas centra - likvidēšanu, novada Kultūras un sporta nodaļas likvidēšanu ar šā gada 1.decembri.

No opozīcijas deputātiem tika izteikti pārmetumi, ka šie novadam būtiskie jautājumi nav iepriekš skatīti komitejās un uz sēdi virzīti steidzamības kārtā, tādēļ, balsojot par katra papildu darba kārtības punkta iekļaušanu vai neiekļaušanu sēdes darba kārtībā, šie punkti netika apstiprināti un tomēr  virzīti izskatīšanai komitejās. “Alūksnes Ziņu” rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka atsevišķi domes deputāti šīs iestādes vēlas likvidēt, lai veidotu jaunu aģentūru, kas apvienotu visu likvidēto iestāžu darbību.

Komentāri 28

vaiī

Kādu te savu Krilova fabulu grib stāstīt Iveta! Un tas bābiskais vecis Jānis!

pirms 10 gadiem, 2010.09.04 08:56

man vakar viens teica, ka Alūksne tā čābīgi pēdējā laikā izskatās

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 21:28

???

Ja ir tautas nams ar tik daudziem pašadarbības kolektīviem! Kāpēc pasākumos piedalās tikai citu novadu pašdarbnieki? Bānīša svētku afišā tikai viens kolektīvs no Alūksnes? Vai mēs tik prasta publika?

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 17:59

ai,ai!!

Pīkstēju par komandu būšanu! Šovi jau vien bija visās jomās! Līgumi jānoslēdz un durvis jātslēdz! Un pašai labumi atlēca! Neviens jau nekontrolēja, kas notiek!

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 17:35

Katrs jau pēc sevis spriež! Jūsu laikā tā patiešām bija! Nu tik ļoti žēl to bijušo speciālistu, smagi ķēris! :))

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 15:50

Muzeju arī jālikvidē, tur vairs nav neviena speciālista, bet tikai zagļi salīduši, kuri krājumu izzaga, bet vainu vēl gribēja novelt uz bijušo speciālisti, kurai nekur un nekad pat melnums pie nagiem nav lipis, pie tam viņa patiešām bija zinošs kulturas cilvēks Arī izstāžu līmenis tur ārpus visas kritikas, cilvēki tur neiet. jo nav jau ko skatīties.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 21:54

..

tikai ne to - Iveta! paliec kur esi un nenāc atpakaļ,visi kas gribēs aizbrauks uz taviem šoviem, nenāc, vēl tagad tevis šeit par daudz...

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 20:54

Ivetai

Palasi komentārus forumā Kultūra Alūksnes novadā, tur viss sen jau pateikts.
Redzi, lieta tā, ka kultūru nevar vadīt tikko no lāčādas izkāpis cilvēks. tam tomēr vajadzētu būt ar plašu redzesloku, un galvenais ar perspektīvu redzējumu.Tas , ka Alūksne ir vienkārši Ziemeļvidzemes spožākā pērle, ir skaidrs jebkuram normālam inteliģentam. Taču tas nekur nav uzsvērts. Kad kādai promenentai personai , kas organizē kultūras dzīivi Latvijā , mēģināju pīkstēt, ka Alūksnē nekas nenotiek - tika uzdots jautajums - kas jums ir. Kad atbildēju, ka tas un tas (Gliks, pilis , unik āla skaistuma sala ezera vidū, nostāsti par Katrīnu...)cilvēks pakasīja pakausi un teica - vai tad neviena gudra nav, kas to visu iegroza?Nu gan esat stulbi...Balvos , vei, ekskursijas pa neesošu vecpilsētu izreklamē...)
Kultūra neaprobežojas tikai ar diletantisko pašdarbību, kas godāta visus šos gadus.
Mārketinga jautājums.
p.s. Kā dzirdēju , Balvos bija simfoniskā orķestra koncerts....
Nāc atpakaļ, Iveta.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 14:54

...

Kultūra ir tikai pasākumi, domā Iveta, tāpēc viņai pārējais Alūksnē kultūras jomā ir mazsvarīgs.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 14:43

vai, vai...

...katrai iestādei Alūksnē ir savs vadītājs un komanda, kas organizē iestādes darbu! Pagastos katrā diemžēl viens pats kultūras/tautas namu vadītājs atbild par visu, gan darbu, gan pasākumiem u.t.t. Jaunlaicenē un Alsviķos...arī citur strādā viens cilvēks.......!!Tā ka domāt vajag ko rakstām, ne jau I.Kovtuņenko nolaida Alūksnes iestādes:))tagad varbūt citi pacels:)))vajag rakstīt un domāt konstruktīvi:)!

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 14:25

jā,jā..

..man arī sāp, ka cien.Iveta K. strādādama Alūksnes domē, rīkoja dažus šovus Annā, bet Alūksnes kultūras iestādes nolaistas līdz pēdējam. Mīlēt vajadzēja savu pilsētu!

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 13:11

Ko dod gudra un laba KOMANDA, ja daži deputāti sevi uzskata par vēl gudrākiem. Tāpēc rezultāts ir nulle un blondīnes turpina rullēt.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 10:38

Taisnība Ivetai K., ir vajadzīga laba KOMANDA!!! Kuriem ir vēlme darīt, rēķināt, mainīt,uzdrīkstēties, virzīties, dabūt punus, celties un iet tālāk. Kuriem ir spēks un bieza āda, lai turētos pretī diletantiem, kuriem liekas, ka ir visgudri visās sfērās.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 10:17

Hm

Nuja, salas noslēguma pasākumā pārdesmit cilvēku, toties aizbraucot uz pasākumiem Gulbenē, jūties kā Alūksnē...:(

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 10:07

Iveta K.

Paldies par atbildi Ivetai...atbilde pilnīgi pareiza! Taču kas liedz Alūksnei sākt kustēties un pelnīt? Tagad nav vecie laiki, kad pārvietojas ar zirgiem:)))Protams būs daudz jādara, jādomā un jāgrozas, jo būtībā aģentūrai ir jāpelna arī kaut kas, tas prasa domāt, rēķināt, kalkulēt izmaksas u.t.t. Cilvēkus nav problēma piesaistīt, ir jābūt tikai milzīgam visu sfēru darbam un super labai komandai! Nevajag vienmēr noniecināt Alūksni, ka tur ir tikai miests!(esmu dzirdējusi šādus spriedumus jau n-tos gadus) Tā nav! Vienīgi problēma ir cilvēkos, kuri patiešām darītu nevis tā kā notiek tagad:)))(šeit, lai neapvainojas tie, kas dara, tas nav domāts par viņiem!). Kā jau iepriekš raksta-nu smejas visi un netic vairs! Pamēģināju Annā-nu kādas problēmas piesaistīt bleķa angārā cilvēkus-februārā ballē 487 cilvēki! Tāpēc nevajag filozofēt par nevarēšanu pelnīt, ir tikai jāgrib! Jo tiešām visvienkāršāk ir tikai tērēt budžeta naudu, cik iedot to iztērēt:)))pirmo reizi mūžā mēģinu privātajā sektorā un saprotu-kā jāstrādā, kur katrs lats jānopelna. Bet redzu, ka nekas nav mainījies, darboties gribēšana un kaut kā mainīšana tiek noliegta tāpat kā agrā! Lai jums veicas dzīvot ar domu-ka Alūksnē neko nevar....Alūksnē nekas nav vajadzīgs...Un paldies ka atdevāt pasākumus Siguldai, Saulkrastiem...tas man patiešām ļoti sāp...
Novēlu veiksmi visiem! Un tomēr cietpauriem saprast-Alūksne nav sliktāka par Ogri, Cēsīm, Rīgu, Jelgavu...katrai sava rozīnīte, tikai vajag ļoti, ļoti mīlēt savu pilsētu un censties no visa spēka kaut ko mainīt, saredzēt gaišo...ja jau sāk ar to, ka nekas nebūs un nekas nenotiek, tad tā arī notiek!!!!!!!!!!!Pēdējais koments!P.S. Un nesāksim viens otru nolikt....vienkārši tā ir mana pārliecība un tāda arī tā paliks!

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 09:27

Ne jau aģentūrā vai nodaļā ir tas sāls... Vienkārši vienai ambiciozai dāmītei gribas kādu amatu. Mūzikas skolā nesanāca... tagad tiek meklēts cits variants. Varētu jau ieteikt nekrāmēties ar sīkumiem un taisīties uzreiz par izpilddirektori! ... tad arī vicemērs būs pieskatīts...

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 09:19

'Protams ka jāveido viena spēcīga aģentūra, darbs ir jāstrādā nevis jaatsēž, deputātiem ir jābalso pēc sava goda prāta un nevis jālobē blondas deputātes, kurām vajadzīgs darbs, lai uzturētu ģimeni, tā domē atsēž daudzi darbinieki un ja kas ko pasaka, tā tiek ņemtas slimības lapa un slimots uz nebēdu pa mēnešiem, tādu praksi vai tad jusu vadītajos uzņēmumos piekopj darbinieki, cienijamie deputāti, atveriet acis, 'par jums jau tie darbinieki ņirgājās, kas strādā novadā, jūs jau esat bezspēcīgi viņu priekšā, lai gan daudzos jautājumos doma jums ir pareiza, bet kaut kā dzīvē tā nerealizējās.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 08:56

Nav pilsēta, ir liels novads

2007.gadā runa gāja par PILSĒTAS aģentūru. Ja domājam par NOVADA aģentūru, tad modelim jābūt pavisam citam. Un diez vai TN vilks nodaļas darbu, pārraugot kaut vai tikai novada tn. un kolektīvu darbību. Kultūra nav tikai pasākumi un nav arī tikai tn., bibliotēkas, muzeji un kolektīvi. Procesu un iesaistīto ir daudz. Nevar bez sapratnes, iedziļināšanās griezt un skaldīt.

pirms 10 gadiem, 2010.08.30 22:04

Vietējās ziņas