Grib mainīt algu apmēru 15

Uz pagājušās nedēļas Finanšu komitejas sēdi jaunā Alūksnes novada domes koalīcija bija sagatavojusi jautājumu par grozījumiem Darba samaksas nolikumā. Tie paredz palielināt algu deputātiem – komiteju vadītājiem, bet samazināt atalgojumu administrācijas darbiniekiem.

Pārliecinās ar naudu?

Deputāts Laimonis Sīpols pauda lielu neapmierinātību ar šādām izmaiņām, turklāt neesot veikti aprēķini, cik līdzekļu būs jāpārdala deputātu algām. “Deputātam, kurš vada domes patstāvīgo komiteju, paredzēts papildus esošajam noteikt 16 procentu darba samaksu no domes priekšsēdētāja mēnešalgas, kas kopā veidotu 40 procentus jeb 504 latus. Šobrīd komiteju vadītāji strādā un nav izteikuši vēlmi, lai viņiem palielinātu algu. 504 latu alga mēnesī ir puse no pašvaldības izpilddirektora algas, bet kāda būtu komitejas vadītāja atbildība, darba apjoms? Savukārt izpilddirektorei atalgojumu paredzēts samazināt, lai gan līdz šim viņa viena pati labi tikusi galā ar saviem darba pienākumiem,” klāstīja L.Sīpols. Viņš uzskata – par šādām izmaiņām jaunā koalīcija var lemt tikai ar domu panākt nākotnē sev labvēlīgu lēmumu pieņemšanu.

Vēlas vairāk nodarbināt

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers skaidroja – koalīcija nevēlējās novadā radīt jaunas štata vienības, piemēram, izpilddirektora vietniekus, tādēļ nolemts vairāk nodarbināt domes komiteju vadītājus.
L.Sīpols vērsa uzmanību uz vēl vienu faktu – pagasta pārvaldes vadītājam, kura teritorijā būs 1500 iedzīvotāju, darba alga būs tāda pati, kā komitejas vadītājam – 504 lati. “Pārvaldes vadītājam būs ļoti liela atbildība, katru dienu jāiet uz darbu un jātiekas ar iedzīvotājiem. Pagastu pārvalžu vadītāju atalgojums, atkarībā no iedzīvotāju skaita, plānots līdz 800 latiem. Vai tad pagasta funkcijas palielināsies, ja iedzīvotāju skaits ir lielāks? Novada administrācijas darbinieki ir tie, kas sagatavo visus vajadzīgos dokumentus, nevis komitejas vadītājs, bet viņiem algas paredzēts samazināt,” sacīja L.Sīpols.

Nav doma taupīt


Deputāte Sandra Zeltiņa arī pauda neizpratni par nodomu samazināt algas administrācijas darbiniekiem, bet krietni palielināt deputātiem. “Visās pagastu pārvaldēs vadītājiem darba algas pašlaik ir atškirīgas, ja apstiprinās šīs izmaiņas, tad algas izlīdzinās. Kas notiks ar novada budžetu? Piekrītu, ka arī viņi un novada iestāžu darbinieki ir pelnījuši vienlīdzīgu darba samaksu, bet uz kā bāzes pašlaik to var izdarīt?” neizprot S.Zeltiņa.
Deputāts Ainars Melders pauda – plānotās izmaiņas nav ar mērķi ietaupīt. Finanšu nodaļas vadītāja Tamāra Stafecka uzsvēra – ja izmaiņas darba samaksā plānotas visa novada darbiniekiem, tad vispirms ir jāveic aprēķini, jo pašlaik to nav, jo - ja samazinās izpilddirektora alga, tas ietekmē arī pārējos darbiniekus.

Aicina neizspēlēt teātri


L.Sīpols esošajai koalīcijai pārmeta, ka jaunās izmaiņas nav iepriekš izdiskutētas. “Jūs pārmetāt mums, ka mēs nerunājam, bet tagad ir tāpat – nolikts papīrs priekšā un tikai dragājam,” norādīja L.Sīpols.  Arī S.Zeltiņa rosināja neizspēlēt kārtējo teātri darbinieku priekšā, bet tikties un izdiskutēt plānotās izmaiņas. Dz.Adlers tam pauda atbalstu, norādot, ka līdz 18.marta domes sēdei vēlreiz tiksies Finanšu komitejas deputāti un pārējo komiteju vadītāji, lai izrunātu neskaidrības.

Komentāri 15

Viņam tika tas, bet man netika šitas, viņam iedeva to , bet man neideva šito. Tipisks L.Sīpola kungs. Lai kaut kas būtu ir daudz un smagi jāstrādā, nevis kā K.Streips saka-jāsēž un pakaļa jākasa!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 18:45

vesels bars liekeezhu, kuri imitee straadaashanu... ja darbinieks var dienas laikaa atrasties citaa iestaadee un svineet dzimshanas dienu, tad jaajautaa - vai tādi vispaar ir vajadziigi ?????? bet tauta patieshaam ir glupa, neviens jau vinjus tur ar varu nevilka, pashi ieveeleejaam.... nav jau zheel, ka rij daudz, bet ja rij, tad lai vismaz to kreejumu nopelna.

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 11:55

Domāsim, par kurām partijām balsot rudenī. Kādas tendences šīm partijām "apakšā", tādas arī Rīgā "augšā". Šī brīža Koolīcijas partiju deputātu Darbība jau ir izvērtējama mūsu novada līmenī. Neko labāku no viņiem arī nevar gaidīt Saeimā. Kur tad "tautas kalpu" taisnīgums? Vispār algu nevajadzētu maksāt.

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 21:41

Drīz būs pagājis gads, kopš sāka strādāt novada dome, bet nenotiek nekāds reāls darbs un virzība uz priekšu, joprojām notiek tikai plēšanās par krēsliem, amatiem un algām, respektīvi tautas sarūpēto labumu pārdale. Vai kāds no viņiem vispār apjēdz pie kā tas viss novedīs? Tā jau Alūksne ir atpalikušākais nostūris visā Latvijā, gudrākie masveidā mūk projām no šitā bardaka.
Bet ko tur lai dara? Muļķiem muļķa tiesa...

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 18:50

fuifui

būtu nu vienreiz kaut ko lietderīgu novada labā izdarījuši,bet kamēr valdības mājā nauda un krēsli nebūs sadalīti,tikmēr tur visas atbildīgākās personas ir tikai un vienīgi domās par sevi-kā nosargāt vietu un dabūt lielāku naudu. nu tad mīļie vēlētāji-skatāties un brīnāties,cik izdarīgus tautas kalpus sev esat ievēlējuši:(

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 11:02

Nu jau sāk parādīt savu dabu! Deputāts ir tautas kalps! Tas vienmēr ir jāsaprot, nevis jādzīvo kā Arābu Emirātu šeihiem.

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 10:25

deputāts ir vēlēts amats, bet ne algots uz kurieni ejam, kas jūs jau galīgi biznesa kantori taisam var redzēt ka bisnesmeņi sāk valdīt, bet ražošanu nav vēl palaiduši nu luņi tāpēc ar savus bisnesus nav noturējuši, nu nespēlējaties domājat ka mēs jums nepaprasīsim rzultātu....mūžīgi jau nepiedosim, paspēlējaties, bet tā nopietni jo novadā ir ienākuši lauki pilsēta ir mierīga, bet šitie ar zirgiem toč atbrauks...

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 21:48

Domei ir jārisina svarīgākas problēmas par sociālā dienesta meitenēm! Bet gan jau...noņems Fominu, tad pievērsīsies arī meitenēm!

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 19:56

žanis

nu protams, kā pie varas, tā vispirms sākam ar algu pārskatīšanu...., kā vienmēr.... Vai kāds no deputātiem ir zinošs un ir painteresējies cik liela alga ir sociālā dienesta meitenēm!!! 200-300,- uz papīra !!!!!! Šīm darbiniecēm, kā mēs visi saprotam darba apjoms aug ne solīšiem, bet aulekšiem..., darbā tiek pavadītas virsstundas un brīvdienas..... Ko dara sociālā komiteja??? SKUMĪGI UN KAUNS MĪĻIE DEPUTĀTI

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 19:51

Tā visa ir normāla politika, lai nodrošinātu domē stabilu vairākumu. Piemēram, Nīkrencis - bija vienā koalīcijā it kā, tagad citā...ej nu zini, kas būs pēc pāris mēnešiem. Bet ja iedos komitejas vadītāja vietu ar 500 latu algu, tad būs droši pie vietas. Cīmiņam vajag atpakaļ attīstības nodaļas vadītāja amatu, tad Valdai jāiedod vismaz komiteja. Melderam kā sockomitejas vadītājam arī 500 lati nemaisīs. Protams, ne jau pašreizējiem komiteju vadītājiem Sīpolam, Sandrai Zeltiņai un Laivai tādu naudu maksās! Šie tiks nomainīti.
No otras puses - jātiek vaļā no dažiem domē, atlaist nav par ko, tad jāsamazina alga, lai aiziet paši.

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 19:40

ss

primārais ir kārtīgas algas sev un līdzīgi domājošiem!

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 18:40

tagad redzat SCP īsto seju. Tie ir tikai ziediņi un pirmais darbs, nokļūstot pie varas - savas algas. Ko tad tagad teiksiet, lielie aizstāvji?

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 16:49

Mareks

šitā Dintars nodrošinās. Kad padzīs lai ir liela alga kā deputātam. Gudrs un tālredzīgs solis!

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 16:38

Erna

Kas ta nu, politiķi grib veikt darbības, kuras var veikt tikai izpildvara(tai skaitā pagastu pārvaldes vadītāji) !? Ko tad, tagad visiem komiteju vadītājiem būs paraksta tiesības? Korupcija grib zelt un plaukt, ja tā tad labāk visu budžetu uzreiz pārskaitīt un šo politiķu kontiem! Tāpēc jau vienā no komitejām, labākos komiteju vadītājus štukoja noņemt un īstus večus ielikt vietā!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 16:11

Vietējās ziņas