Grib mazākus Šveices autobusus 3

Ilzenes pagasta pārvaldei pašlaik radušās problēmas ar transportu skolēnu pārvadāšanai, jo esošajam pagasta autobusam nepieciešams remonts un tehniskā apskate. Ar to uz skolu Ilzenē veda arī Zeltiņu pagasta bērnus, kur skola ir likvidēta.

Apvienotajā Tautsaimniecības un Teritoriālās komitejas sēdē deputātos raisījās diskusija, vai lietderīgi ieguldīt naudu savu laiku nokalpojuša autobusa remontā vai citādāk risināt radušos situāciju. Viens risinājums varētu būt autobusi, ko arī Alūksnes novada pašvaldība saņems Latvijas - Šveices sadarbības projektā. Tā saucamo Šveices autobusu iegādei lielāko daļu izmaksu finansē Šveices valdība. Alūksnes novada pašvaldībā iepriekš tika izlemts, ka pieteiksies uz divu autobusu iegādi. Viens būs ar 30 sēdvietām plus stāvvietas, bet otrs - ar 40 sēdvietām plus stāvvietas.

Tagad deputātos no jauna raisās diskusijas, vai tik lielus autobusus vajag - ekonomiskāk būtu pieteikties uz mazākiem autobusiem, vienu no tiem varētu izmantot arī ilzenieši. Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzskata, ka 30 un 40 sēdvietu autobusi būtu par lielu, lai Alūksnes novadā tos ikdienā izmantotu skolēnu pārvadāšanai uz skolām un mājup. Turklāt tos ātrākais varētu saņemt oktobrī - novembra sākumā.

Pastāv iespēja savu pieteikumu izmainīt, piesakoties uz mazākiem autobusiem - ar 19 sēdvietām pluss stāvvietas, jo mazākus Šveices autobusus nepiedāvā. Šveices autobusus varēs izmantot maršrutos, kur skolēnu pārvadāšanu nenodrošina sabiedriskais transports.

Deputāts Laimonis Sīpols gan uzskata, ka mainīt savu pieteikumu pašvaldībai nevajadzētu, jo iekšēji novadā var veikt maiņu: pašvaldībai, kur vajag lielāku autobusu, iedalīt jauno Šveices, bet citām, kam vajag, iedalīt kādu no esošajiem pagastu autobusiem.

"Ja skolēnu kolektīviem jābrauc, piemēram, uz skatēm, tad pašvaldībai jāpērk pakalpojums, nomājot lielo autobusu. 40 sēdvietu autobusu varētu izmantot viss novads," pārliecināts L.Sīpols.

Teritoriālās komitejas vadītājs, deputāts Jānis Nīkrencis iebilst, ka 40 sēdvietu autobusa uzturēšana izmaksātu ļoti dārgi un kurai tad pagasta pārvaldei to "uzkrautu". Viņš uzskata, ka pašvaldībai būs lētāk pirkt pakalpojumu, kad vajadzēs lielo autobusu, nekā pašiem to uzturēt. Pašlaik deputātos gan vēl nav vienprātības, kādus Šveices autobusus beigās izvēlēties.

Komentāri 3

kam tie autobusi vajadzīgi vispār, stāvēs un smirdēs garažā

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 19:11

kazimirs

beigās uzvarēs draudzība un visas puses vienosies par 5 Ļvovas autorūpnīcā ražotu "LAZ" iegādi:)

pirms 10 gadiem, 2010.06.21 21:49

no malas

nu, vai tad tiešām deputāti - šoferi, nezina ekonomiskākos variantus, nu tad varbūt pajautājiet profesionālākiem šoferīšiem,ko!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 10:25

Vietējās ziņas