Grib palielināt štatus 24

Alūksnes novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē pagājušajā nedēļā deputāti apsprieda gaidāmās izmaiņas novada administrācijas štatu sarakstā, ko domāts papildināt ar jauniem amatiem.

No jauna plānots radīt personāla speciālista štata vietu, ekonomistu – grāmatvedi, vides dizaineru un piecus lauku konsultantus. “Pašlaik mums novada administrācijā ir 90 darbinieku. Lai kārtotu viņu personas lietas, izstrādātu jauno Darba samaksas nolikumu, ir ļoti nepieciešams personāla speciālists. Savukārt Attīstības nodaļai vajag vides dizaineru, kas strādātu kā ainavu arhitekts visā novadā. Bet pagastiem tiktu radītas piecas jaunas štata vietas lauku konsultantiem,” stāsta pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova. Finanšu nodaļas vadītāja – galvenā grāmatvede Tamāra Stafecka norāda, ka nodaļai ir ļoti liels darba apjoms, tādēļ ir nepieciešams vēl viens ekonomists – grāmatvedis. “Piemēram, tā kā Annas, Kalncempju un Veclaicenes pagastu pārvalžu grāmatvedības ir centralizētas, arī tas palielinājis nodaļas darba apjomu. Esam pārņēmuši arī Izglītības pārvaldes grāmatvedību,” viņa saka. No deputātiem izskanēja jautājumi, kādi tieši būs katra jaunā darbinieka amata pienākumi. Deputāts Andis Krēsliņš pauž, ka lauku konsultantu pilnvaras būtu jāpaplašina un šiem cilvēkiem noteikti ikdienā jāstrādā pagastos, nevis pilsētā. Pēc diskusijām deputāti vienojās jautājumu par jaunajiem štatiem virzīt uz šīs nedēļas domes sēdi, bet vides dizainera štatam noteikti pievienot amata aprakstu.

Komentāri 24

tamāra

visiem domes grāmatvežiem ir 2 līmeņa augstakā ekonomiskā izglītība ar specializāciju grāmatvedībā. Kas attiecas uz štata vietas izveidošānu, tad viens darbinieks likvidēto 1o gramatvežu un 2 ekonomistu vietā liecina tikai par darbinieku profesionalitāti. Jaunā darba vieta tiks piedāvata novada pašvaldību darbiniekiem pagastu pārvaldēs un tiem darbiniekiem, kas tika atbrīvoti rajona reorganizācijas procesā.

pirms 10 gadiem, 2010.02.17 17:58

interesanti kaapeec novada maajas lapaa pie sadaljas - vakances, nav neviena ieraksta. Vai buus taapat kaa ar kartograafu, kad uz durviim bija darbinieka uzvaards, bet konkursu izdomaatu izsludinaaja tikai peec nedeeljas ? Par ko esoshais kandidaats bija briesmiigi sashutis - taa esot cilveeka izsmieshana- apsola vietu un riiko konkursu. Bet izdevaas nesaapiigi tomeer savu jau ieprieksh izveeleeto cilveeku tur iebiidiit. Ar pilniigi neatbilstoshu kvalifikaaciju, jaasaka, bet tas jau vispaarzinaams fakts. Vai ar jaunajaam vakanceem nebuus taapat ? Shodien Nodarbinaatiibas dienestaa jau darbinieces bija kaa bishu stropaa -ah, ir jaunas vakances, ah :)))

pirms 10 gadiem, 2010.02.16 16:20

zaza

Vai tad neredzat, ka valdibas maja otrais stavs tuks? Tas tak japiepilda ar ieredniem.

pirms 10 gadiem, 2010.02.16 08:47

novada administrācijā ir kādi 90 darbinieki - tuvu pie 40 centrā un 4..5 katrā pagastā. Ka pat nav vēl vairāk...

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 22:01

P.S. Ideju parku jeb zaļās vides speciālistu(un nav svarīgi, kā to sauc - ainavu arhitekts kā pēdējā laikā, vai parku tehniķis kā agrāk) aizstāt ar mākslinieku - dizaineri var dzimt tikai galīgi nekompetentā galvā.

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 21:47

Informācijas Sistēmu Menedžmenta augstskola piedāvā apgūt divgadīgu studiju programmu Vides dizains pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības un kvalifikācijas «Vides dizainers» iegūšanai.

Jau vairākus gadu desmitus vides dizainers ir viena no prestižākajām profesijām. Dizainers ir cilvēks ar izkoptu gaumi un mūsdienīgu tehnoloģiju izpratni. Viņš izjūt vissīkākās gaismas nianses, krāsu, faktūru. Tas veido priekšmetisko vidi jaunā kvalitātē, padarot to komfortablāku, estētiskāku, harmoniskāku un lietderīgāku.

Galvenais programmas uzdevums — veidot studentiem radošu pieeju ideju meklēšanā, dizaina risinājumu izstrādāšanā, prezentēšanā un realizēšanā.

Programmas mērķis — studiju procesā attīstīt nestandarta domāšanu, kreativitāti un spēju daudzpusīgi risināt uzdevumus, kas palīdzēs gūt panākumus vides, interjera, grafiskā, reklāmas un izdevniecības dizaina karjeras veidošanā.

Programma piedāvā studentiem iespēju apgūt:

* zīmēšanas, gleznošanas, grafikas, koloristikas, burtu mācības, dizaina kompozīcijas, arhitektūras, tipografikas, projektēšanas pamatus;
* pasaules un Latvijas mākslas un kultūras vēsturi;
* datortehniku un dizaina programmas;
* mārketinga, uzņēmējdarbības, ekonomikas, autortiesību, psiholoģijas pamatus.

Studiju programmas specializācijas:

* interjera dizains,
* grafiskais dizains.

Nākamie interjeristi papildus apgūst: rasēšanu, tehnisko grafiku, projekta vizualizāciju, interjera apgaismojumu, dekorēšanu, mēbeļu konstruēšanu.

Grafiskie dizaineri papildus apgūst: grafikas, ilustrēšanas, fotogrāfijas pamatus, reklāmas tehnoloģijas un materiālmācību, projekta vizualizāciju.

Nozīmīgu vietu programmas īstenošanā ieņem prakse.

Pēc programmas apgūšanas studenti var strādāt projektu birojos un firmās, reklāmās aģentūrās, izdevniecībās, žurnālu un avīžu redakcijās, tipogrāfijās, izpildīt individuālus pasūtījumus, kā arī veidot savas dizaina firmas.

Studiju ilgums:

* klātienē — 2 gadi (dienas un vakara plūsmas),
* neklātienē — 2 gadi un 6 mēneši.

Piešķiramā kvalifikācija: vides dizainers.

Nu tik tādu parka kokos iekšā, lai stāda, kopj u.t.t. :D

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 21:38

Ja paskatās pa novadu un pilsētu administrācijām, kas (zem kāda nosaukuma) darbojas ar parku, skvēru, mežu jomu, tad ir ainavu arhitekti, ir labiekārtošanas speciālisti, ir daiļdārznieki, bet nevienam nav ienācis prātā vides dizainers. Domas autore esot tā pati, kas ierosināja likvidēt ainavu arhitekta vietu kā nevajadzīgu, bet divus mēnešus vēlāk rakstīja domei citu iesniegumu - par vietas izveidošanu no jauna.
Nevajadzētu nu blamēt novadu un paskatīties, ko māca vides dizaineriem...
Vides dizainers, kā vides dizaina radītājs, ja tādu novadā vajag (pilsētā tā bija Lielmane), ir ok, bet parkiem un lidzīgai jomai tomēr vajag darbinieku ar pavisam cita profila zināšanām.

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 21:37

nez

ko viņi tur nevar sadarīt, ja attīstības tāpat nekādas nav!!
Laikam lieka nauda kautkur parādījusies, bet radinieki bez papīra smērēšanas nīkuļo!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 20:31

Tas tak ir saprotams pat bērnam, pagastos ir jāsamazina, lai varētu iekārtot jaunas darba vietas centrā. Lauķi lai pastāv malā, savējiem vajag!!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 19:35

Kur pieteikties ekonomista-grāmatveža amatam???:)))Konkursa droši vien nemaz nebūs, jau ir ieliltais kāds darbinieks":))) Un tiešām jāpaŗskata grāmatvežu kvalifikācija, cik zinu, tad grāmatvedim valsts iestādē jābūt , tā prasa sludinājumos, augstākai 2 līmeņa profesionālai izglītībai. Vaimūsu Domes grāmatvežiem ir piemērota izglītība:))

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 18:56

Pensionārs

Ja Finansu nodaļai vajag vēl kādu speciālistu, tad to vajag pieņemt, bet esošajiem attiecīgi samazināt atalgojumu.
Personāla speciālists patreizējā situācijā ir pilnīgi lieka štata vienība. Personāla jautājumu tehniskais noformējums ir jāveic domes tehniskajam sekretāram, bet darba samaksas nolikumu izstrādā attiecīgi katrā nodaļā, sakaņojot ar Finansu nodaļu. Līdzīgi arī amatu apraksti.
Pagastu pārvaldniekiem ir jābūt spējīgiem sniegt arī informāciju un palīdzību zemniekiem un piemāju saimniecību īpašniekiem, ja viņi to nav spējīgi izdarīt, tad ir jāatbrīvo un jāpieņem darbā tādi, kuri ir spējīgi pārzināt visus jautājumus pagastā. Nevar būt tāda situācija, kad pagasta pārvaldnieks pat niecīgāko jautājumu, ko un kā darīt prasa ''Gudrajiem'' alūksniešiem.

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 18:11

Pilnīgs murgs. Un tā esot štatu samazināšana un optimizācija? Vienus atlaiž, citus ņem vietā.

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 16:32

vērotājs

Kāpēc tad jānovāc pārvaldnieki,lai uzpūstu sev štatus.Mums jau te notiek tāpat kā Rīgā,laukos likvidē Rīgā pieliek klāt.Kaut kā neklapē kopā.Kāpēc jātracina tie lauku cikvēki,nav jau viņi tik stulbi,ka nekā nesaprot.Un tie jau nebūs laucinieki,kas tur strādās.

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 16:31

vērotājs

Kāpēc tad jānovāc pārvaldnieki,lai uzpūstu sev štatus.Mums jau te notiek tāpat kā Rīgā,laukos likvidē Rīgā pieliek klāt.Kaut kā neklapē kopā.Kāpēc jātracina tie lauku cikvēki,nav jau viņi tik stulbi,ka nekā nesaprot.Un tie jau nebūs laucinieki,kas tur strādās.

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 16:31

Jā, varbūt izklāstiet esošo grāmatvežu kvalifikācijas līmeņus.

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 15:44

alūksniete

Esošo grāmatvežu kvalifikācija ir zema. līdz ar to jāpārskata atbilstība amatiem.
Nav pieņemams, ka pie esošās finanšu situācijas pašvaldība algo darbiniekus, kas nespēj veikt pienākumus!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 15:37

tad jau nemaz tik bēdīgi tajā novadā ar finansēm nav, vismaz pagaidām. Es domāju, ka tās štata vietas nepieciešamas kādiem saviem esošo darbinieku draugiem, jo savādāk jābrauc uz Angliju peļņā, ja te nekas nespīd. Varētu tie paši paŗvaldbnieki arī strādāt par to pašu pārvaldnieka algu arī par konsultantiem. Kur tad tik švaki grāmatveži, ka netiek galā ? Kāda tad nu pagastā grāmatvedība, par to var ņaudēt ausīs tikai tādam, kam nav izpratnes par to, tas ticēs, ka traki daudz darba un netiek galā :)

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 15:01

vietējais

Par lauku konsultantiem varētu piekrist, pārējie nu gan nezinu... Ar ko reāli nodarbojas personāla speciālists, vispār nekad neesmu īsti sapratis (jā, rakstā it kā minētas funkcijas, bet vai tas tiešām paņem 8 stundas dienā 5 dienas nedēļā?).

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 14:48

Zilais valis jau parādās kad viņu deputātīte atved atrādīt tautai :):):)

pirms 10 gadiem, 2010.02.15 14:48

Vietējās ziņas