Grib papildus štata vietu 15

Kas ir izdevīgāk - slēgt atsevišķus līgumus par telpu noformēšanu svētkiem vai algot šim uzdevumam pastāvīgu darbinieku? Par šo jautājumu tika diskutēts pagājušajā nedēļā Alūksnes novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē.

Par diskusiju iemeslu kļuva Alūksnes pilsētas tautas nama iesniegums par papildus štata vietas radīšanu. Tautas nama direktore Sanita Bērziņa skaidro, ka šobrīd par svētku noformējumu tiek gādāts, slēdzot līgumus ar dažādiem šo pakalpojumu sniedzējiem. Viņu darbība parasti aprobežojas ar telpu vai tautas nama apkārtnes izdekorēšanu vieniem svētkiem. “Par gadu izmaksas noformējumam ir diezgan iespaidīgas,” situāciju raksturo S.Bērziņa. Tas novedis pie atziņas, ka šos līdzekļus lietderīgāk būtu novirzīt, radot jaunu štata vietu māksliniekam – noformētājam.

Vajag domātu ilgtermiņā
Šobrīd tiek plānots, ka šis cilvēks izstrādātu un veidotu kopējo mākslinieciskā tēla dizainu, nodrošinātu tā tehnisko izstrādi, pārvaldītu noformējumu, ieviestu jaunus risinājumus, kā arī izstrādātu ekspozīciju un iestāžu telpu māksliniecisko un tehnisko koncepciju. Slēdzot līgumu ar konkrētu pakalpojuma sniedzēju, līgums paredz izveidot noformējumu vieniem svētkiem vai pasākumam. Pakalpojuma sniedzējs nav ieinteresēts domāt par dekorāciju universālumu, proti, lai tās varētu pielāgot vai izmantot nākamo svētku noformējuma radīšanai.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 13.decembrī vai pērc maksas raksu šeit .

Komentāri 15

:)

lai sabiedriskā kārtā noformē Valda, vismaz savu tūkstoti godīgi atstrādās :))))

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 11:44

Tautas nama Saimnieks tak pats ir lielākā staigājošā antireklāma namam, kur tas redzēts?

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 11:39

zāle

Pilnīgi piekrītu ''puķei''. Ja vajag štata vietu, tad ne atsevišķi Alūksnes KN, bet novadam. Tas būtu cilvēks, kurš varētu izstrādāt koncepciju un veidot ko vērienīgāku katras vietas NOZĪMĪGKAJIEM pasākumiem. Citādi lauku klubņiki kā duraki paši konceptē, paši taisa ķiņķēziņus, paši plūc puķes, paši grezno, paši pie aparātu pogām sēž pasākumu laikā... Vismaz lielāka ļembasta laikā būtu drošs atbalsts.

pirms 10 gadiem, 2010.12.16 22:44

disonanse

Jauns darbinieks nav vajadzīgs. Ko tur dara metodiķis? Lai strādā uz pusslodzi, otra pusslodze būs noformētājam. Vasaras mēnešos tāpat tur neko nenoformē, jo siltajā periodā tur iekšā iet negribas. Šāda ,,kultūras šķūņa" neatrast visā Latvijā un arī aiz tās robežām. Ja kāds pilsētas mērs Alūksnē uzcels jaunu namu,nevis veco pielāpīs un izdos milzīgus līdzekļus, tas paliks uz mūžīgiem laikiem ļaužu atmiņā. Tikai tā tam būt!

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 09:19

Vajag, vajag, citādi nauda paliek pāri un kapēc lai kādam savējam to neiešķiebtu. Paskatieties kultūras nama un pils apkārni! Tur taču gadiem pat puķīte netiek iestādīta, bet pakaļa pie pakaļas sēž un neviena nekust, pat saimnieka štati saveidoti, nevar saprast kādi viņu pienākumi.Kultūras cilvēkiem jāzina kā kuriem svētkiem telpas jāformē, pašas lai taisa koncepciju un saimnieks lai rukā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 22:20

Vajag, vajag, citādi nauda paliek pāri un kapēc lai kādam savējam to neiešķiebtu. Paskatieties kultūras nama un pils apkārni! Tur taču gadiem pat puķīte netiek iestādīta, bet pakaļa pie pakaļas sēž un neviena nekust, pat saimnieka štati saveidoti, nevar saprast kādi viņu pienākumi.Kultūras cilvēkiem jāzina kā kuriem svētkiem telpas jāformē, pašas lai taisa koncepciju un saimnieks lai rukā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 22:19

puķe

Nu pasākumu piedāvājums Alūksnes tautas namā decembrī ir skaitliski liels un daudzveidīgs! Par to nu komentētāji varētu klusēt. Bet par noformētāju...lauku kultūras iestādēs arī notiek pasākumi, kur lielākoties darbinieki paši tiek galā, atšķirībā no pilsētas, kur tomēr piesaista floristus no ziedu veikaliem. bet noformētāju varētu pieņemt uz vairākām iestādēm vienu, tai skaitā arī laukus neaizmirstot!

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 20:42

Jēeziņ, to tak sen jau vajadzēja..... Kur tik vēlu štata vietas prasītāji pamodušies?

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 20:33

zemene

Milzīgs pasākumu piedāvājums kultūras namam, lai varētu atļauties algot noformētāju. Piekristu šādai idejai, ja būtu ko noformēt, bet šobrīd, nu nezinu gan.

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 19:51

Mmmm

Vēl vajag manikīra un friziera štata vietas kultūras namā lai ir kas tām šķuņa cacām frizūras taisa un nagus lako. Pašas jau nav domātas darbam!

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 17:49

vispirms jāuztaisa tautas nams tāds lai nav kauns kādam rādīt, ka šajā stallī ir tautas nams, un tad arī domāsim par tāda veida štata vietām. Katru mēnesi būs jāmaksā alga, kura arī nebūs minimālā.
Ak, jūs Alūksnes , tā saucamie - deputāti beidziet smīdināt pasauli, aizbrauciet tepat uz Gulbeni, Balviem var arī tālāk uz Cēsīm, pasmelieties pieredzi.

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 16:43

vv

Vai tad pasas tautas nama, muzejaneko nevar noformet? kapec jamaksa kadam no malas? Kadreiz jau bija visur noformetaji, bet tagad kad nav naudinas pasu spekiem, jo aldzinas tomer lilas

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 12:35

acs

O, jaa! Nu tik radiisim jaunas shtata vietas! Vai novados jau nepietiek paarlieku shtata vieniibu draugiem un pazinjaam:)))??? Cik tad var! Kauneejushies buutu. Pati vareetu iemaaciities visu taisiit un veidot, un kriizes laikos - arii par to nesanjemt samaksu, ka atas notiek daudzviet. Bet mees - nee, shtata vieniibas, ilgplaanojums!! Igplaanojums mums tagad ir valdiibas budzets!:)

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 12:28

Vietējās ziņas