Grib pētīt Alūksnes novada dzīles 4

Alūksnes novads iecerējis piedalīties Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas konkursā ar projektu “Arheoloģija, pašvaldības un sabiedrība: sadarbība arheoloģiskā mantojuma saglabāšanai”, kas paredz veikt arheoloģiskos izrakumus Alūksnes novadā.

Alūksnes muzeja direktore Inita Veismane norāda - Latvijas vēstures institūts Alūksnes novada teritorijā vēlas apzināt Alūksnes ezera krastu un salas, plāno izrakumus Cepurītes salā, Tempļa kalnā, Spieķu senkapos. Institūts vēlas apskatīt visus Alūksnes novada arheoloģiskos pieminekļus, lai konstatētu saglabāšanas pakāpi. Ir iecere izveidot arī datu bāzi un sagatavot teorētisko bāzi.
“Alūksnes muzejs šajā projektā ir kā sadarbības partneris pierobežā. Iesaistoties minētajā projektā, muzejs iegūs visus priekšmetus, kas tiks atrasti, veicot arheoloģiskos izrakumus,” uzsver I.Veismane. Viņa atgādina – kad 1978.gadā Alūksnē veica arheoloģiskos izrakumus, visi priekšmeti tika aizvesti uz Rīgu. Projekta ieguvums būs arī trīs izremontētas telpas Alūksnes muzejam Jaunajā pilī. “Vienā telpā būs tā saucamais izolators, kur priekšmeti tiks pirmreizēji pieņemti un apstrādāti. Gandrīz no jauna tiks izbūvēta atsevišķa telpa pētniekiem, apmeklētājiem – tajā varēs strādāt ar atrastajiem priekšmetiem. Bet trešā būs izstāžu – ekspozīciju telpa, kur būs skatāma jauna arheoloģijas ekspozīcija,” informē I.Veismane.

Ja projektu atbalstīs, izrakumi Alūksnes novadā notiks 2012. un 2013.gadā. Latvijas vēstures institūts šajos darbos vēlas iesaistīt arī Alūksnes novada jauniešus. Projekta kopējās izmaksas ir 80 395 lati, no kā atbalstīšanas gadījumā Alūksnes novada pašvaldībai būs jālīdzfinansē tikai 10 procenti jeb 8039 lati.

Komentāri 4

:)

nesaprašai! Vo vo! Es ar, no sākuma domāju, vāks būs mūsu Ziemeļvidzemes pērlei! Doreskalnā sliesies naftastorņi. Izrādās, studenti grib paniekoties ar lāpstiņām un otiņām! :)))

Ja, nopietni, interesantas lietas varētu atrast!

pirms 10 gadiem, 2010.12.05 07:13

tārpiņš

Cik jauki! Beidzot Alūksne atdzīvojās- tādi jaunumi! Leduspagrabs tiks atdzīvināts un vēl sāks pētīt Alūksnes novada dzīles! Tā mēs Malēnieši pasauli iekarosim!

pirms 10 gadiem, 2010.12.02 20:48

nesapraša

Izlasot virsrakstu, sapratu, ka tiks pētītas zemes dzīles ar tur esošajām ģeoloģiskajām iegulām vai ezeru dzīles. Izrādās, ka tika arheologiskie izrakumi plānojas, kas nebūt neatrodas dzīlēs, bet tikai pāris pēdas zem zemes, reizēm.

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 23:52

Vietējās ziņas