Iedzīvotāji pieprasa sapulces 9

Alūksnietis Venantijs Bukšs Alūksnes novada domē ir iesniedzis 183 savāktos iedzīvotāju parakstus, ar kuriem alūksnieši izsaka sašutumu par augsto apkures tarifu, negodīgi veiktiem aprēķiniem par komunālajiem pakalpojumiem, un nekavējoties prasa rīkot iedzīvotāju sapulci, lai tautai skaidrotu sasāpējušos jautājumus.

V.Bukšs norāda – kā visneatliekamāko lietu iedzīvotāji uzskata SIA “Alūksnes nami” finansiālās un saimnieciskās darbības neatkarīgu ekspertu revīziju. “Daudzās mājās nav mājas vecākā, māju padomes nestrādā, siltummezglu regulētājus neapmāca, tehnisko dokumentāciju par mezglu pārbaudi neveic, dzīvokļu īpašnieku kopsapulces nesauc. Tādos apstākļos apsaimniekotājs kultivē neierobežotu visatļautību, kas turpmāk izslēdz ar viņu jebkuru sadarbību. Uzskatām, ka pat pie pašreizējā tarifa par siltumenerģiju cena par kvadrātmetru nedrīkstēja būt lielāka par vienu latu. Iesniegtajiem parakstiem klāt pievienoju arī Apes ielas 6.mājas apkures izmaksu grafiku piecu gadu griezumā, kur uzskatāmi var redzēt tarifa paaugstinājumu,” saka V.Bukšs.

Grib sabiedrisko apspriešanu

Viņš uzsver, ka parakstu vākšanā daudz palīdzēja arī māju vecākie. “Bija cilvēki, kas palīdzēja vākt parakstus, bet paši atzina, ka parakstīties nevar, jo baidās no “Alūksnes namu” pretreakcijas. Bija iedzīvotāji, kas parakstījās par atsevišķiem punktiem, īpaši uzsverot, ka pilsētā vajag atjaunot veļas mazgātavu. Diemžēl no atsevišķiem cilvēkiem man nācās uzklausīt nepamatotus pārmetumus, ka manu aktivitāšu dēļ “Alūksnes namu” vienkāršajiem strādniekiem, sētniekiem ir samazinātas darba algas. Manuprāt, “Alūksnes namu” aizbildināšanās ar lielo parādnieku skaitu ir tikai atrunas – lielākā daļa iedzīvotāju tomēr regulāri maksā par komunālajiem pakalpojumiem, tādēļ līdzekļi viņiem ir. Bet tos, kas maksā, cērp kā nabadziņus,” saka V.Bukšs.
Viņš pauž cerību, ka pašvaldības deputātiem un atbildīgajiem darbiniekiem pietiks drosmes un laika noorganizēt pilsētas iedzīvotāju sanāksmi ar sabiedrisku apspriešanu par siltumenerģijas tarifa samazināšanu, pirts un veļas mazgātavas darba atjaunošanu. “Ir svarīgi saklausīt tautas balsi un ar izpratni, objektīvu rīcību līdz jaunajai apkures sezonai oktobrī atrisināt samilzušās pilsētnieku problēmas,” saka V.Bukšs.

Vairāk jāskaidro iedzīvotājiem

Par SIA “Alūksnes namu” darbību Alūksnes novada deputāti diskutēja arī pēdējā Tautsaimniecības komitejas sēdē. Uz to bija uzaicināts “Alūksnes namu” valdes loceklis Mihails Kosinovs. Deputāts Verners Kalējs iedzīvotāju vārdā uzdeva daudz jautājumu, piemēram, par sniegto pakalpojumu dārgajām izmaksām, siltummezglu regulēšanu daudzdzīvokļu mājās, par “Alūksnes namu” lielajām administrācijas izmaksām, bet ne uz visiem jautājumiem vadītājs spēja atbildēt. V.Kalējs uzsvēra, ka šim pašvaldības uzņēmumam ir jāmaina attieksme pret iedzīvotājiem – skaidrojot, stāstot, rīkojot sapulces. “”Alūksnes namiem” ir jāskaidro izmaksas un citi jautājumi iedzīvotājiem, rīkojot sapulces, lai deputātiem nemitīgi nav jāuzklausa pārmetumi par šā uzņēmuma darbību – tas ir jāsakārto,” norādīja V.Kalējs. Deputāts Ainars Melders ierosināja sapulces rīkot reizi mēnesī, kur piedalās gan iedzīvotāji, “Alūksnes nami”, gan domes vadība.

Komentāri 9

Liene

Paldies Alūksnes namiem par piestādīto apkures rēķinu par maija mēnesi!!!!!Prieks dzīvot ,jo nevaru atminēties ,ka būtu apkure maijā?? par ko rēkins???

pirms 10 gadiem, 2010.06.02 13:14

Domes darbinieki prēmijas nesaņem. Tas, kā zināms, ir aizliegts.

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 20:41

Gaidis

Cik man zināms namu darbinieki nesaņem prēmijas ...Ko nevar pateikt par Alūksnes Domes darbiniekiem...To viegli pārbaudīt...Bet laikam vieglāk uzrakstīt nepatiesu informāciju lai pievērstu sabiedrības uzmanību - paskat viņi vel prēmijas saņem..!

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 15:05

Maija

Vajag gan ''Alūksnes namiem'' atskaitīties par saviem darbiem ,par algām pārvaldes aparātam un prēmijām...par idejām turpmākajam darbam

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 14:42

zaza

Sapulces rikot it ka tas butu normali. Vismaz par kaut ko atskaititos.Bet prasit pirti un velas mazgatavu Aluksnes namiem, ta ka drusku par daudz butu. Daudzivoklu majas ir daudz tuksu telpu, it seviski pagrabos. Uznemigi lautini var ierikot velas mazgatavu, kimisko tiritavu, vannas un dusas telpas. Aluksnes namiem, butu janak preti saja gadijuma ar savu palidzibu.
Ja labi gribetu iedzivotaji pasi varetu daudz problemas atrisinat.
Ja apkure pasmags jautajums, bet ari seit jadoma ir nedaudz ar galvu. cerams ka jaunais simones vaditajs zin kas jadara.

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 14:31

Evalds

Parlasot rakstu varetu noprast,ka pie visam Aluksnes pilsetas nelaimem un bedam vainigi ,,Aluksnes nami,,!? Saprotošs un kaut cik domajošs cilveks uzreiz atšifres,ka raksts pasutits.Atraduši pusslimo večuku kurš sarakstija visus pilsetas grekus un uzvela tos namiem. Gan par tarifiem,gan par pirti...? Pirms rakstit-vajadzeja večukam izstastit par ko atbild ,,Aluksnes nami,, un par ko ne. No deputatu puses tik skan populistiskie lozungi-realas darbibas pilsetas laba ka nebija, ta ari nav... Jasak ar sevi.Vieglak,protams,visu novelt uz citiem-bet pašiem tik apmelklet pasakumus ar ziedu pušķu davinašanu un tukšu pļapašanu savu telu spodrinot...

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 11:59

Dziņa

malacis Melders galvenais ka viņam savs viedoklis uz mītiņiem jāsāk iet, savulaik vienai vecai pastāvošai iekārtai tā bija laba lieta un tad vienā rāvienā sapulcē nolemsim nomainīt domi (mēs taču Jūs ievēlējām) un nebūs problēmu. esiet droši lēmums pareizs dzīrdēzsiet klātienē ko un kurš par jums domā...

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 11:09

Vietējās ziņas