Iedzīvotājiem daudz jautājumu 8

Ar nākamā gada janvāri Alūksnes novadā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs atbildīgs tikai pašvaldības uzņēmums SIA “Rūpe”. Pagastu iedzīvotājiem, kurus vistiešāk skars šis jauninājums, ir daudz neskaidrību par gaidāmajām izmaiņām.

Annēnieši pat ir savākuši iedzīvotāju parakstus un iesnieguši novada domē, ka viņi labprāt arī nākamgad turpinātu izmantot SIA “Alba” pakalpojumus. Iedzīvotāji arī interesējas, vai novada pašvaldība ar savu lēmumu maz drīkst noteikt, ka privātpersonām obligāti nākamgad jāslēdz līgums tikai ar SIA “Rūpe”. Daudz neskaidrību ir par to, kādi konteineri turpmāk būs – tie paši vai jāpērk jauni? Kāda būs norēķinu kārtība un pakalpojuma cena? Cik bieži izvedīs konteinerus un kur tie būs jānovieto? SIA “Rūpe” valdes loceklis Valfrīds Vilks “Alūksnes Ziņām” skaidro - ar janvāri visos novada pagastos par atkritumu apsaimniekošanu būs jāmaksā tikpat, cik Alūksnē - 10,36 lati par kubikmetru plus pievienotās vērtības nodoklis. SIA “Alba” tarifs Alūksnes novadā ir 10,38 lati par kubikmetru, tādēļ finansiālas atšķirības nebūšot. Savukārt Apes novadā tarifs atkritumu izvešanai esot pat 17,50 latu par kubikmetru. “Alūksnes novadā ar domes lēmumu ir pieņemti saistošie noteikumi par atkritumu apsaimniekošanu – vienoti visā novadā. Tajos paredzēts, ka Alūksnes novadā ir viena atkritumu apsaimniekošanas zona, par ko atbildīga tikai SIA “Rūpe”, tādēļ no jaunās kārtības arī privātpersonas izvairīties nevarēs,” saka V.Vilks.

Konteineri būs visiem
Vakar V.Vilkam bija tikšanās ar SIA “Alba”, kur panākta vienošanās – daļu “Albas” konteineru, ko iedzīvotāji līdz šim izmantoja, SIA “Rūpe” drīkstēs atpirkt, bet pārējos savām vajadzībām paņems “Alba”, jo paplašinās klientu loks citos novados. “Kuriem konteineri paliks un kuriem būs jāgādā jauni, pašlaik vēl nevaru pateikt – to varēs, kad “Alba” mums iedos sarakstu. Tiem, kas konteinerus savulaik ir atpirkuši no “Albas”, tie arī paliks viņu rīcībā. Savukārt tie, kas “Albai” maksāja nomas maksu par konteineru, to turpinās maksāt “Rūpei” vai varēs izpirkt konteineru. Protams, izdevīgāk ir nopirkt konteineru savā īpašumā un nemaksāt nomu katru mēnesi. “Rūpe” piegādās jaunus konteinerus visiem, kam to vajadzēs,” apgalvo V.Vilks. Slēdzot līgumus, individuāli atrunāšot, cik reizes gadā cilvēks izvedīs savu konteineru. “Izvešanas diena vai dienas mēnesī būs vienotas visam pagastam. Bet katras privātmājas celiņā neiebrauksim, jo to fiziski nevar izdarīt ar vairāk kā 12 tonnas smagu automašīnu – manuprāt, arī SIA “Alba” tā nedara. Pilnais konteiners izvešanas dienā cilvēkiem būs jānogādā pagasta ceļa malā, kas ziemā ir attīrīts no sniega. Īpašos ārkārtas gadījumos, piemēram, vientuļiem pensionāriem, SIA “Rūpe” strādnieki paši no pagalmiem izvilks konteinerus līdz mašīnai, bet par to būs papildus jāmaksā,” norāda V.Vilks.

Līgumus sāks slēgt decembrī

Par “Rūpes” pakalpojumiem varēs samaksāt banku filiālēs Alūksnē, interneta bankā, “Latvijas Pastā” PNS kontā ar 35 santīmu komisijas maksu, bet pensionāriem, kas šajā kontā saņem pensiju, komisijas maksas nebūs vispār. “Ja pagastu pārvaldes vēlas, var uz vietas organizēt maksājumu pieņemšanu iedzīvotājiem bez komisijas maksas, ja pagastā ir kases aparāts. Cik bieži būs jānorēķinās, tiks individuāli atrunāts katrā līgumā ar klientu. Kā notiks līgumu slēgšana? Ar katru pagastu sazināsimies, pagasts izsludinās iedzīvotājiem, kad uz vietas būs “Rūpes” pārstāvji slēgt līgumus, un cilvēki pagastā to varēs izdarīt. Ja objektīvu iemeslu dēļ nevarēs ierasties, aizbrauksim uz mājām. Līgumu slēgšana sāksies jau decembrī,” norāda V.Vilks. Viņš uzsver – līdz ar apkalpes teritorijas paplašināšanos “Rūpē” nav domāts pieņemt papildu darbiniekus.

Komentāri 8

nekā nebij

Bet "Alba" iebrauc da jebkur.Tas ir viens.Par nākamo citātu atļaujiet ierēkt - " “Alūksnes novadā ar domes lēmumu ir pieņemti saistošie noteikumi par atkritumu apsaimniekošanu – vienoti visā novadā. Tajos paredzēts, ka Alūksnes novadā ir viena atkritumu apsaimniekošanas zona, par ko atbildīga tikai SIA “Rūpe”, tādēļ no jaunās kārtības arī privātpersonas izvairīties nevarēs,” saka V.Vilks.
Bet patērētāju tiesību aizsardzības likums saka ko citu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 17:18

Maija

Jā es piekrītu ,tur viņas ir tā noRŪPĒJUŠĀS ,ka pirms došanās uz turieni jādzer piparmētru tējiņa un pēc tam arī...

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 09:20

Ar konteineriem viss kārtībā, bet tajā iestādē strādā reti nepieklājīgas, drūmas un īgnas darbinieces ! Laikam darba specifika iespaido .

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 20:45

Juris

Vai Rūpe nevarētu arī Apē izvest atkritumus par savu cenu. Tad valmieriešus ar savu lielo cenu varētu nosūtīt mājās.

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 14:58

//

..nava ko uztraukties,krāsim atkritumus līdz pavasarim,...būs labi ceļi,tad arī izvedīs...kā ta tagad iztiekam???? un neesam s...s nosmakuši,tā tač ir pusbēda...

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 11:36

cc

Un cik talu tie konteineri bus javelk? kads to ir padomajis? Un ka bus pavasaros un rudenos skidoni ar to 12 tonnigo masinu? Kurs labos celus? Rupei jadoma par to lai butu maza masina, kura izbraukas visas majas

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 09:17

Made

Ko iesākt ja dzīvoju pilsētā (privātmāja), kur ir jau konteiners un to izvedu regulāri, bet lauku īpašumā ierodos tikai nedēļas nogalē? Kas paliek pāri atvedu uz pilsētas konteineru, jo nav tādas iespējas darba dienā ierasties laukos un vilkt vairākus km to konteineru līdz ceļa malai!

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 08:48

Ko nozīmē "katras privātmājas celiņā nebrauksim"? Kādi būs kritēriji ceļam, kurā iebrauks un kurā neiebrauks? Kur var iepazīties ar noteikumiem un piedāvāto līgumu?

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 08:23

Vietējās ziņas