Iegriež svētku vilciņu 1

Sestdienas vakarpusē Alūksni pāršalca X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noskaņas. Tam par iemeslu kalpoja svētku ieskaņas pasākums “Iegriez vilciņu!”, kas sākās ar kolektīvu gājienu pa pilsētas ielām un beidzās ar koncertu Pilssalas estrādē.


Neliels gandarijums par ieguldītajām pūlēm

“Svētkos nekad neesmu bijusi, bet šī bija mana iespēja kaut nedaudz izbaudīt, ko tas nozīmē,” saka Alūksnes vidusskolas 11.klases skolniece Klinta Šuvcāne. Viņa svētkiem posās kā Alūksnes vidusskolas deju kolektīva “Varavīksne” dalībniece skolotājas Initas Lāces vadībā.

Tā kā kolektīvs sīvo konkurenci neizturēja un starp lielo svētku dalībniekiem neiekļuva, sestdien Alūksnē notikušais pasākums kļuva par viņu iespēju gūt kaut nelielu gandarījumu par ieguldītajām pūlēm, gatavojoties svētkiem. “Kad vajadzēja iet uz mēģinājumiem, bija slinkums, bet tagad ir žēl,” viņa atzīst. “Ja būtu ieguldījuši vairāk pūļu, tad varbūt noteikti tiktu, jo skolotāja jau nu ļoti centās, lai mūs iemācītu,” piebalso klasesbiedrene Linda Auziņa. Abas jaunietes atzīst, ka diez vai pašas dosies uz Rīgu skatīties īstos svētkus. “Tas sanāks mazliet par dārgu. Domāju, ka daudzi vēlējās nokļūt svētkos tikai tāpēc, ka citādi turp nebūtu netikuši,” skaidro meiteņu skolasbiedrs Didzis Bertāns.

Vienīgā iespēja izbaudīt svētkus klātienē

Šis koncerts, kurā bez dejotājiem uzstājās arī koru kolektīvu un pūtēju orķestris, bija vienīgā iespēja izbaudīt svētkus arī daļai vecāka gadagājuma skatītāju. Tāda ir Ludmila, kas uz koncertu atnākusi, lai redzētu, kā dejo mazdēls. “Tas ir pavisam citādāk, kad skaties koncertu klātienē, nevis pa televizoru,” viņa saka, uzslavējot koncerta organizatorus par skaisto pasākumu.

Līdzīgās domās ir arī sākumskolas direktora vietnieks saimnieciskajā darbā Juris Leimanis. Lai gan viņam patikuši visi redzētie priekšnesumi, sevišķs prieks esot par koristiem. “Patika, ka bērni ir apguvuši dziesmas, ko dziedam mēs, pieaugušie, kā, piemēram, “Saule, Pērkons, Daugava”. Tas ir kolosāli!” viņš saka, paužot, ka pasākuma galvenā ideja – radīt svētkus sajūtu gan mājās palicējiem, gan tiem, kuriem īstie svētki vēl priekšā – ir pilnībā izdevusies.

Vairāk foto

Komentāri 1

Vietējās ziņas