Iegūst ceļazīmi apmācību programmai ASV 6

Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa un Pededzes pagasta bibliotēkas vadītāja Antoņina Girs ir starp 12 Latvijas bibliotekāriem, kas ieguvuši iespēju piedalīties četru nedēļu apmācību programmā ASV.

Šīgada septembrī iecerētā apmācību programma saistīta ar valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" projektu "Trešais tēva dēls", ko līdzfinansē Bila un Melindas Geitsu fonds. Tā paredz profesionālās apmācības un pieredzes apmaiņas pasākumus ASV, kā arī iespēju iepazīties ar bibliotēku darbu kādā citā pasaules valstī.  

Lai kļūtu par apmācību programmas dalībniekiem, bibliotekāri tika aicināti iesniegt savas radošās un inovatīvās idejas jauniem pakalpojumiem publiskajās bibliotēkās. I.Ozoliņa atklāj, ka viņas ideja bijusi portatīvo datoru noma. "Ir cilvēki, kuriem dators nepieciešams tikai konkrētiem mērķiem. Piemēram, kursadarba uzrakstīšanai vai projekta iesniegšanai. Ne vienmēr finansiālā situācija ļauj iegādāties datoru savā īpašumā, bet bibliotēkās uz tiem nākas gaidīt rindās. Portatīvo datoru noma šajā situācijā būtu labs risinājums," viņa saka.

 

Savukārt A.Girs konkursā piedalījusies ar ideju par kafejnīcas izveidi bibliotēkas telpās. "Pie mums bieži iegriežas jaunieši, kas stundām strādā pie informācijas meklēšanas kursadarbam. Gadās arī, ka bibliotēkā drūzmējas cilvēki, gaidot rindā uz kādu no datoriem. Kafejnīca dotu iespēju atvilkt elpu, iedzerot tēju vai kafiju, vai vienkārši pakavēt laiku ar grāmatu rokās," skaidro Pededzes bibliotēkas vadītāja.

 

Jāpiebilst, ka ASV plānoto mācību rezultātā paredzēta bibliotēku inovatīvo ideju ieviešana dzīvē, piesaistot Bila un Melindas Geitsu fonda finansējumu. Līdz ar atlases izturēšanu iespējas īstenot savas idejas realitātē būs arī Alūksnes pilsētas un Pededzes bibliotēkai.

Komentāri 6

***

Ja gribi grāmatas uz mēnesi, vai vēl ilgāk, tad pērc pati. Tiem, kas strādā radoši, pieredzes apmaiņa dod ļoti daudz

pirms 10 gadiem, 2010.06.16 11:25

alise

Ko dod pieredzes apmaiņa? Lai te būtu viena vai otra sistēma bibliotēkā, vajadzētu pamatīgus kapitālieģuldījumus, bet tā mūsu valstī nav, tāpēc neredzu tam jēgu. Ja nu vienīgi sāks kā ārzemēs grāmatas izsniegt uz mēnesi, nevis pāris dienām.

pirms 10 gadiem, 2010.06.16 03:32

buu

lieliska ziņa! super! prieks par abām laimīgajām! lai patiešām jauks brauciens un jauna pieredze, kā vēl labāk uzlabot bibliotēku pakalpojumus un darbu ar klientiem ;)

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 22:15

Vietējās ziņas