Ielūdz tikai deputātus 8

Iepriekšējā sezona Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātrim „Slieksnis” aizritējusi jubilejas zīmē – tika atzīmēti 40 gadi, kopš kolektīvs ieguvis Tautas teātra statusu. Šī sezona „Slieksnim” vainagojusies arī ar vairākām iegūtām nominācijām, kas saņemtas gan novada, gan Vidzemes reģiona amatiermākslas kolektīvu skatēs.

Sezonas izskaņu „Slieksnis” atzīmēja ar Alūksnes novada domes deputātiem veltītu izrādi – Miervalda Birzes lugas „Kalmāru konservi” iestudējumu, ar kuru pēc nepilna mēneša viņi piedalīsies XII Latvijas amatierteātru salidojumā Balvos. Vienlaikus tika sniegts īss ieskats kolektīva vēsturē, darbībā un līdz šim paveiktajā.

Maza atsaucība no deputātu puses


Tautas teātra „Slieksnis” režisore Daiga Bētere atgādina, ka savulaik šāda prakse – prezentēt savu veikumu pašvaldības amatpersonām – jau bijusi. „Mums liekas tikai normāli, ka jūs zinātu, kas notiek novadā, Alūksnē un teātrī. Protams, mūs interesēja arī tas, cik ļoti tas interesē jūs,” viņa uzrunāja klātesošos. No piecpadsmit domes deputātiem aicinājumam atsaucās tikai trīs – Verners Kalējs, Elita Laiva un Sandra Zeltiņa. Šos viesus D.Bētere iepazīstināja ar kolektīva vēsturi, kura pirmsākumi meklējumi pagājušā gadsimta sākumā. 1959.gadā par režisoru sāka strādāt Uldis Sedlenieks, kurš pēc desmit gadiem kolektīvam izcīnījis goda nosaukumu – Tautas teātris. „Tas ir teātris, kas līmeņa ziņā atrodas starp profesionālo teātri un parastām teātra kopiņām,” skaidro D.Bētere.

Pateicoties U.Sedleniekam, deviņdesmito gadu sākumā tapusi kamerzāle, kurā kolektīvs darbojas joprojām. Pirms mazliet vairāk nekā desmit gadiem nodibināta biedrība. Dibināšanas galvenais mērķis bijis rast iespēju piedalīties Valsts Kultūrkapitāla fonda izsludinātajos projektu konkursos. Desmit gadu laikā atbalstīti 17 projekti, kas kopumā izrāžu veidošanai ļāvuši piesaistīt gandrīz 11 000 latu. Tāpat D.Bētere iepazīstināja ar amatierteātru kustību kopumā.

Atstāj patīkamu iespaidu


Katru gadu galvenais atskaites punkts ir amatierteātru skates – vispirms novadā, pēc tam reģionā un valsts līmenī, uz kurieni parasti tiek izvirzīti desmit Latvijas labākie iestudējumi. Starp labākajiem vairākkārt izdevies iekļūt arī „Slieksnim”, kam šī sezona beigusies ar vairākām iegūtām nominācijām novada un Vidzemes reģiona skatēs.

Šīs nominācijas iegūtas par iestudējumu „Kalmāru konservi”, ko noskatīties tika aicināti deputāti ar savām otrajām pusītēm. „Kas to būtu domājis, ka Alūksnē ir tik talantīgi aktieri!” vērtēja V.Kalējs. Kaut arī uz teātri viņš nedodas bieži, redzētais atstājis patīkamu iespaidu. „Patika labāk, nekā daža laba lielā teātra izrāde,” sacīja deputāts. Pozitīvas atsauksmes sniedza arī E.Laiva un S.Zeltiņa, kas novērtēja arī iespēju uzzināt kaut ko vairāk par kolektīva darbību. „It kā zinu, kas notiek kultūrā un sportā, bet ne vienmēr sanāk iedziļināties katra kolektīva darbībā,” sacīja E.Laiva. Savukārt S.Zeltiņa nonākusi pie secinājuma, ka vērtīgi būtu noskatīties ikviena novada kolektīva jaunākās izrādes. „Absolūti nenožēloju, ka atnācu. Vienīgi gribējās redzēt mazliet vairāk skatītāju,” viņa teica.

Komentāri 8

hmm

Veiksmi un panaakumus "Slieksnim"! Varbuut atsauciiba buutu lielaaka,ja kaads teaatra kolektiivs izraadiitu lugu vai komeediju par novada deputaatu " labajiem darbiem" , kaut ko aktuaalu "iz deputaatu ikdienas darba dziives" Vareetu pasi no malas uz sevi paskatiities un paveerteet.

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 15:12

ARĪ DACE

cilvēki izrādīja cieņu teātrim, tagad tiek norieti. Dacīt, man tevis žēl. pilnīgi jūtami, ka tu gribi tai vietā. es atpazīstu tevi un zinu, par kuriem cilvēkiem tu runā . KAUNS !

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 21:50

mmmmmmm

Tomēr visu cieņu tiem deputātiem, kuri atsaucās un ieradās. Iznāk, ka tagad ar riešanu viņi personīgi tiek sodīti par to. Tiem,kuri uzlika mīksto - ne silts, ne auksts. Atzīsimies taču - ne visi ir teātra vai operas mīļotāji, citi - tikai uz teātri , bet nekad neiet skatīties ralliju vai autorodeo.Viens brīvdienā sēž visu dienu ar makšķeri vai piedalās sporta mačos, cits sēž pie krustvārdu mīklām , cits grebj karotes vai tamborē. . . Atnāca, ieraudzīja ko jaunu, atzina par labu - vai tas slikti?

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 20:30

dace

Tas nekas kad nav tik daudz vīrs noguris no slaucīšanas ienāk 100 reiz dienā,jurīts piecdesmit reizes un tā salasās.

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 19:31

dace

Tas nekas kad nav tik daudz vīrs noguris no slaucīšanas ienāk 100 reiz dienā,jurīts piecdesmit reizes un tā salasās.

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 19:30

vesels

:) Acimredzot Laivas k-dze pienem novada cilveekus.:) Mazajos Zeltinos tacu nav tik daudz iedzivotaaju! Nu varees ar jaunu sparu pienemt veel vairaak apmekleetaaju.

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 18:07

sveiks

Laivas kundze vismaz varēja izrauties no grūtā pagasta sekretāres amata.Zeltiņos no rīta līdz vakaram cilvēki rindā stāv pie pagasta un viņa tik sekretārē un sekretārē.Runā kad ap 500 cilvēkiem dienā pieņemot.Vismaz nedaudz atpūtās.

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 16:32

Ritvars

Respekts Vernim! Nodzivot Aluksne visu mužu un tik tagad atnakt pie secinajuma, ka Aluksne ari ir talanti! Labak velu ka nekad! Verni, stastu tev-varbut tu neesi ieverojis! Aluksne ir slikti ceļi.Nav dzivnieku patversmes. Suņi klaiņo pa ielam un nu pat tika sakosts berns.Simone nekas nav mainijies. Sadega vieglais auto. Adlers joprojam smaida-tik nezinu kada sakara...Rit sola lietu.

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 14:54

Vietējās ziņas