Iemirdzas Alūksnes pilsētas centrālā egle 7

Par godu trešajai adventes laika nedēļai, Alūksnes pilsētā piektdien spuldzīšu virtenēs iemirdzējās pilsētas centrālā egle administratīvās ēkas laukumā. Šogad kopā ar lieliem un maziem alūksniešiem iedegt to bija ieradušies trīs Sniegavīri, Rūķis sveču lējējs, Vista, Ruksis un Zaķis – viņu lomās iejutās Malienas pagasta tautas nama teātra spēlētāju kopas “Pakāpieni” (vadītājs Aleksejs Āboltiņš) dalībnieki.

Šogad Alūksnes pilsētas egles iedegšanas pasākuma scenāriju bija veidojusi Alūksnes tautas nama pasākumu organizatore Evita Bogdanova pēc Margaritas Stārastes pasakas “Rūķis - sveču lējējs” motīviem.

Par spīti bargajam ziemas putenim un ledainajam vējam, administratīvās ēkas laukumā piektdienas pievakarē bija pulcējies prāvs pulciņš lielu un mazu alūksniešu. Cauri putenim pie viņiem atnāca trīs Sniegavīri, kuri bija sadomājuši Ziemassvētkos doties ciemos, jo bija dzirdējuši, ka svētkos tā pieklājas darīt. Viņi apciemoja Ruksi, kas Sniegavīrus neuzņēma savā mājā, Vistu, Zaķi, kuri arī nebija laipni namatēvi, tādēļ Sniegavīri kļuva ļoti bēdīgi un devās meklēt Atkusni, ja jau neviens ar viņiem negrib draudzēties. Bet ceļā viņi satika Rūķi Sveču lējēju, kas visu vērsa par labu, visi kopā rotāja un iededza pilsētas galveno eglīti. Tā alūksniešus šogad sagaidīja citā vietā, nevis kā ierasts – tuvāk administratīvajai ēkai, bet tāpat spožās un daudzkrāsainās gaismiņās. Rūķim Sveču lējējam bija daudz palīgu – Deju rūķis (Ingūna Dovgāne, Daiga Mihelsone), Dziesmu rūķis (Vita Vērdiņa), kas rosināja bērnus iesaistīties kopīgā dejā un dziesmā. Muzikālu priekšnesumu sniedza jaunās dziedātājas Līva Sloģe, Liene Gusta un Simona Birzgale. Pasākuma rīkošanā iesaistījās arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centra kolektīvi un Alūksnes tautas nams. Iededzot Alūksnes pilsētas egli svētku tērpā, Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova visiem vēlēja no pilsētas galvenās svētku egles paņemt katram pa mazam gaismas stariņam, lai tas palīdz pavadīt gaidīšanas, mīlestības un brīnumu laiku pirms Ziemassvētkiem, sagaidīt svētkus un dod spēku, veselību, izturību un veiksmi. “Šis ir gaidīšanas, pārdomu un arī mīlestības laiks. Kur gan citur, ja ne ģimenē, mēs varam smelties nesavtīgu mīlestību, un visa gada garumā pa saujiņai ņemt drosmi, spēku, izturību,” sacīja J.Čugunova.

“Alūksnes Ziņu” uzrunātie alūksnieši atzina, ka gaidījuši vairāk aktivitāšu bērniem, tomēr kopumā pauda prieku par saturīgu pasākumu. Divu bērnu māmiņa Ilze uzsvēra, ka nedaudz pietrūcis kopības izjūtas un rosināja citugad šo pasākumu rīkot sestdienas vakarā, lai tas izvērstos par īsteniem ģimeņu svētkiem. Savukārt mazais Reinis smaidot atzina, ka viņam viss patīk, bet visvairāk – Ruksis, gardās piparkūkas un spožā eglīte. Kad sniega baltumā svētki bija nosvinēti, visi devās administratīvās ēkas zālē baudīt Eglīšu ģimenes koncertu.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 7

aizbraucējs

Kādi deputāti, tāda egle un pilsēta! Ko nu vēl sagribējuši?! Tupiet vien savā sūnu ciemā un turpiniet klusēt...

pirms 10 gadiem, 2010.12.15 18:42

Tiešām ALŪKSNĒ noformējums galīgi garām un arī eglīte tāda galīgi BĒDĪGA.....

pirms 10 gadiem, 2010.12.15 17:18

Gribēji Vestardu Šimku?
Vai būtu kaut 3 biļetes pārdotas??
Atšķirt, protams, var, bet no tā publikas vairāk neradīsies...DIEMŽĒL, cienītā Skaidrī!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 19:01

skaidrīte

Vai tad bija kāds profesionāls mūziķis uzaicināts - vai kas palaists garām?
...Viens te visu laiku ir šausmīgi aizvainots, ka pats neatšķir profesionālu mākslu no pašdarbības.
Palasi skaidrojošo vārdnīcu!

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 17:07

Tieši tā...kur mūžam ņemas pasaulīgie kritiķi....
Tūlīt sāks ņaudēt ka kultūrā nav nekā, nekā profesionāla..... A cik biļetes bija pārdotas??? A kurais koncerts šogad jau jāatsaka?????
Nu beidzat brēkt mūžam..

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 14:29

Bija gana interesanti. Maniem bērniem patika, neskatoties uz aukstumu. Veciem īgniem večiem vai vecenēm nav ko vilkties. Egles iedegšana domāta bērniem.

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 13:56

Parodija par egles iedegšanu! Pilsētā bezsvētku noformējums!

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 13:27

Vietējās ziņas