Iepazīst bibliotekāra darbu 19

Vidagas bibliotēkā nesen darbu sācis Mārcis Bremmers. Viņš ir viens no nedaudziem vīriešiem, kuri kļuvuši bibliotekāri. Tiesa, Mārcis nav studējis šo specialitāti, tāpēc tagad ir jāapgūst bibliotekāra pienākumi.

"Man ir maģistra grāds biznesā. Biju reklāmas un mārketinga speciālists Igates pilī Limbažu novadā, bet krīzes dēļ tika samazināti štati un zaudēju darbu. Kad man piedāvāja bibliotekāra vietu Vidagā, piekritu, jo te dzīvo un strādā mana sieva. Tagad varam būt kopā. Turklāt esmu secinājis, ka šis darbs ir interesants. Katru dienu tiekos ar cilvēkiem, kas nāk uz bibliotēku. Varu būt starp pirmajiem, kuri tiek pie jaunajām grāmatām, žurnāliem un avīzēm. Turklāt tagad bibliotēkā ir jaunās informācijas tehnoloģijas, kuras varu lietot," stāsta M.Bremmers.


Nākas apgūt daudz jauna, taču viņam tas nesagādā grūtības. Turklāt savu padomu un palīdzību nekad neliedz bijusī bibliotekāre Ausma Agare, kura devusies pelnītā atpūtā.

"Godīgi atzīšos, ka līdz šim neesmu bijis liels grāmatu lasītājs. Taču tagad ir grāmatas, kuras mani ieintriģē, tāpēc gribu tās izlasīt," saka M.Bremmers.

Pašlaik viņš domā, ka turpinās strādāt bibliotēkā un nemeklēs citu darbu. M.Bremmers atzinīgi vērtē dažādus projektus, kuros iesaistās lieli un mazi bibliotēkas lasītāji.

"Ja pagasta pārvaldes budžeta līdzekļi atļaus, ir doma dot iespēju gan uz vietas, gan mājās skatīties DVD diskus ar filmām. Valmierā tāda prakse ir jau izplatīta," atklāj M.Bremmers.

Jaunas grāmatas bibliotēka var iegādāties apmēram par 40 latiem mēnesī. Tās izvēlas, ņemot vērā lasītāju intereses, kā arī jaunākās literatūras anotācijas. Preses izdevumu klāsts ir plašs, tāpēc katrs lasīšanai var izvēlēties tos, kas interesē.

"Ir ieceres rīkot kopējus pasākumus ar sabiedrisko organizāciju "Fantāzija", ar sociālās palīdzības istabas darbiniekiem un klientiem," atklāj bibliotekārs.

Viņa vaļasprieks ir riteņbraukšana. Arī uz darbu Mārcis brauc ar velosipēdu.

Komentāri 19

neitrāla persona

Nav ,nav tā, ka raksta tikai aiz skaudības un nomelno! Palasiet, bibliotekārīt, (ja tāda vispār esat), kādā veidā izsakās jaunais cilvēks : visu cieņu atklātībai, bet pamatā figurē doma: kas izdevīgi pašam šajā amatiņā, bet nevis interese par šo darbu. Un griezīga pretruna ir faktā, ka, cilvēks aiziet darbā, par kuru, pirms apstākļi nespieda, nebija nekādas intereses (par grāmatām). Jaunās tehnoloģijas - čatot, sēdēt spēlēs vai izklaides portālos? Kaut nu tā nebūtu! Lai veiktos cilvēkam! Komunikācija jāapgūst jebkurā gadījumā. Tāpat - kā pareizrakstība bibliotekārei.

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 20:48

moto

varbūt pagastā tomēr bija kāds, kurš arī lasa grāmatas un darbs bija vajadzīgs, citādi tā savādi- tios, kuri grib strādāt un lasa, neņem, jo nav atbilstošas izglītības, bet , kurš gadījuma pēc atklājis, ka bibliotekā interesantas grāmatas par velti un bez rinadas var lasīt, tas nu ir īstais.....

pirms 10 gadiem, 2010.08.13 09:32

psihs

Gribu iepazīt plastiskā ķirurga darbu, neļauj maitas...

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 20:39

labrīt

Te nav pareizrakstības pārbaude, bet visu nosaka cilvēka galvanā doma! Šajā konkursā skolotājus neaicināja, neuzrunāja, jo nav atbilstošs atalgojums, labojiet vien saviem bērniem kļūdas mājās! Vai gan visai pasaulei jāzin,- kura sieva ir b-kāram, varbūt jau mājās ģimenes pieaugumu gaida! Visās pašvaldībās ņem no malas cilvēkus, lai būtu bastards. Mārcis ir vietā, un īstajā laikā!

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 08:34

Komats

Pilnīgi piekrītu Neizpratnei, bet nepiekrītu "arī skolotājai Maijai", kura tekstā pieļāvusi kļūdu - latviešu valodā pareizi ir "zina" - nevis " zin" :)))

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 19:41

Neizpratne

Ļoti žēl.... Kopš kura laika jaunajam bibliotekāram sieva strādā Vidagā....
Nav taisnības uz pasaules. Vidagā un Virešos ir arī citi cilvēki ar augstākajām izglītībām, kas šeit dzīvo visu mūžu, bet viņš šeit nekad nav dzīvojis.Vai tiešām nav nekāds noteikumi, kas liek pašvaldībai rīkot konkursu uz brīvajām darba vietām, lai var pieteikties jebkurš gribētājs un godīgi izturēt konkurenci? Cilvēkiem,kas bija interesējušies par šo amata vietu pašvaldībā atbildēja, ka vajadzīga bibliotekāra izglītība...kur tad viņa ir?
Mūsu pašvaldībā ir tendence pieņemt cilvēkus no malas....ne šajā amata vien, laikam jau visi esam nekam nederīgi muļķi.... Bet, lai nu paliek godīgi būtu rīkot konkursus uz attiecīgajiem amatiem...

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 18:40

kundziņš

bet viņš taču IEPAZĪST bibliotekāra darbu nevis to apgūst vai dara.
Es gribu kādu laiciņu deputāta darbu IEPAZĪT.
bet neļauj neviens......

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 17:49

villa

es kā skolotāja , kas mācu latviešu valodu, bez atbilstošas izglītības dokumenta nedrīkstu ieiet klasē un mācīt dabas zinības vai vēsturi,bet Vidagā jau laikam visu drīkst.
Un maģistra grāds nav brīvbiļete visai dzīvei ieņemt amatus bez izglītības.

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 17:48

Maija, arī skolotāja

Šis portāls nav latviešu valodas stunda, kur skolotāji tik vien zin, kā labot pieturzīmes, bet galvenā doma jau ir bibliotekāru ziņā! Tie skolotāji bieži vien dzīvē ir vientuļi, pareizi, atstumti, nelaimīgi... šis ir steigas laikmets.

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 15:37

Nu nezinu, var jau būt, ka Vidagā cilvēki ar bibliotekāra vai filologa diplomiem rindā stāv... Daudz kur citur laukos pat cilvēks ar jebkādu vidējo izglītību ar meklēšanu jāmeklē, visi aizbraukuši.

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 09:35

bibliotekāre

Mēs, Mārci priecājamies, ka tu esi gudrs, zinātkārs, atsaucīgs, un tev patīk šis darbiņš! Tu esi personība, un no tevis atkarīgs kā lasītāji grāmatas lasīs vai vairāk pievērsīsies jaunajām tehnoloģijām! Tas ko raksta te pārējie, tad saprotams, ka tagad cilvēki, lai iegūtu darbu- nomelno un apmelo citus, nevis paceļ otru, stāstot par viņu labo...Lai veicas tev!

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 08:22

XXX?

vai tad pagastā nebija neviena, kuram darbs bija vajadzīgs un kā tad ar to atbilstošo izglītību- parasti jau pastāv konkurence un noteiktas prasības amata aprakstā....

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 07:53

es

Apsveicu! Jauns vīrietis, kas dzīvos un strādās Vidagā. Lai viņam veicas!

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 21:01

Tehnoloģija

Bet man acī "iekrita" - VARU būt starp pirmajiem, kas tiek pie jaunajām grāmatām,:), tad - grāmatas, kuras GRIBU izlasīt, tad - bibliotēkā ir jaunās tehnoloģijas, kuras VARU lietot...
Bijusī vadītāja nelietoja vienpersonisko formu. šim puikam jāmācās pievērsties sabiedrībai, nevis ESot visu laiku. Fui.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 20:49

Tehnoloģija

Bet man acī "iekrita" - VARU būt starp pirmajiem, kas tiek pie jaunajām grāmatām,:), tad - grāmatas, kuras GRIBU izlasīt, tad - bibliotēkā ir jaunās tehnoloģijas, kuras VARU lietot...
Bijusī vadītāja nelietoja vienpersonisko formu. šim puikam jāmācās pievērsties sabiedrībai, nevis ESot visu laiku. Fui.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 20:49

Viesi

Nu nevajag īsti atklāti liekuļot - (cilvēkam, kuram nav atbilstošas izglītības) tāpat vien piedāvāja bibliotekāra darbu... nu nu
Tad vajag atklāti pateikt, ka sieva piepalīdzēja, tā "sagadījās" utml., nevis pūderēt lasītājiem smadzenes, ka laikā, kad citi pat ar atbilstošām izglītībām nevar atrast darbu, viņam tas tāpat vien iekritis rokās.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 18:27

vietējais

Maģistra grāds (nav gan uzrakstīts, kuras augstskolas) tomēr ir kas mazliet vairāk nekā vienkārši labs cilvēks...

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 17:50

susis

forši, grāmatas nelasa, izglītības atbilstošas nav... tas saucās- liekam kogribam, ka tik labs cilvēks

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 15:21

Vietējās ziņas