Iepazīst retro tehnikas vēsturi 3

Pasākums tiek rīkots tikai reizi piecos gados

Šodien Apē notikusī Igaunijas retro tehnikas parāde deva iespēju klātienē skatīt apmēram 200 tehnisko vienību, kas ražotas laikā no pagājušā gadsimta divdesmitajiem līdz septiņdesmitajiem gadiem. Starp tām bija vieglās un kravas automašīnas, motocikli, autobusi, militārā, operatīvo dienestu un citu veidu tehnika, kas vecāka gadagājuma cilvēkiem ļāva kavēties atmiņās, bet jaunajiem - skatīt pašiem savām acīm transportlīdzekļus, ko ikdienā iespējams redzēt vairs tikai vēstures grāmatās. Vairāk foto šeit.

Iebraucot pilsētā, parādes dalībniekus ar ovācijām sagaidīja gar ielu malām sastājušies cilvēki. Transportlīdzekļu šoferu vietā sēdēja to īpašnieki, no kuriem daļa bija piedomājuši pie sava tēla. Tā, piemēram, savulaik milicijā izmantotā transportlīdzekļa vadītājs bija ģērbies atbilstošā formastērpā.

(Vairāk lasiet 26.jūnija "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 3

alūksniete

Jau labu laiku atpakaļ pamanīju pozitīvas norises Apes novada dzīvē - sportā, kultūrā, arī pašvaldībā kašķus nemana - alūksnieši, varbūt pamācieties?

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 12:50

@

Centrs šādām aktivitātēm tagad būs Ape! Un nav ko skumt! Seglojam zirdziņus un uz priekšu!

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 11:33

sen

Jā,skaisti ! Kādreiz arī ALŪKSNĒ varēja redzēt šādas parādes(Pils salā bija gala punkts) ....bet tas ir tik sen....un diez vai drīzumā tādas būs ???? Nava jau kas rīko-jādala krēsli...

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 06:34

Vietējās ziņas