Iepazīstina ar labajiem darbiem

Kopš pagājušās nedēļas Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas foajē skatāma Alūksnes un Apes novada fonda labo darbu izstāde, kas iepazīstina ar pēdējo piecu gadu laikā īstenotajiem projektiem.

“Šeit ir izlikta tikai 21 planšete, bet pavisam esam atbalstījuši 78 projektus. Jūs varat iedomāties, cik lielu telpu mums vajadzētu, ja gadījumā būtu izgatavotas planšetes par tiem visiem,” saka Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece, uzrunājot izstādes atklāšanas viesus.

Atsvaidzina atmiņu

Katra planšete veltīta vienam projektam, atspoguļojot visu ar to saistīto informāciju. Uz tām lasāms projekta nosaukums, tā īstenotāji, kopējās izmaksas, Alūksnes un Apes novada fonda piešķirtais finansiālais atbalsts, kā arī neliels apraksts par projekta mērķi un ieskats tā īstenošanas gaitā ar fotogrāfiju starpniecību. Izstāde tapusi ar Eiropas ekonomiskās zonas/ Norvēģu finanšu instrumenta finansiālo atbalstu, bet planšetes izgatavojis mākslinieks Ivars Vecāns. “Ar laiku tā varētu atspoguļot visus projektus, jo reizēm tie labie darbi aizmirstas,” viņš uzskata.

Tiesa, Alūksnes un Apes novada fonda sniegtais finansiālais atbalsts noteikti paliks atmiņā projektu īstenotājiem. Vai tā būtu sporta vai jauniešu diena, kāds neparastāks pasākums nūjošanas vai galerijas uz upes veidā, atpūtas vai rotaļlaukumu izveidošana, brīvdabas estrādes atjaunošana, apkārtnes labiekārtošana, sakopšanas talkas vai akcija ar mērķi pievērst uzmanību dabai draudzīgam dzīvesveidam – liela daļa šo darbu bez finansiālā atbalsta nebūtu paveikti.

Galvenais – laba ideja

To apliecina Zeltiņu drāmas kolektīva “Kontakts” dalībniece Aiga Mūrniece. Pērn viņi piedalījās fonda projektu konkursā, iegūstot finansiālo atbalstu izrādes noformēšanai. Ja citkārt kolektīva dalībnieki izrādei nepieciešamās dekorācijas un tērpus, kas atbilstu lugā atspoguļotajam vēsturiskajam posmam, meklē paši no saviem krājumiem, tad šoreiz viņiem no minētajiem rūpestiem izdevās izvairīties. “Mēs esam ļoti pateicīgi, ka mums bija tāda iespēja un varējām droši strādāt pie izrādes, jo zinājām, ka varēsim uzšūt tieši tādu kleitu vai tieši tādu pārklāju, kāds izrādei vajadzīgs,” saka A.Mūrniece.

Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Ilze Zvejniece pērn kopā ar neformālās grupas “Sniegacilvēks” dalībniekiem pretendēja uz finansiālo atbalstu trešās jauniešu dienas rīkošanai. Komentējot šo pieredzi, viņa akcentē fonda projektu konkursu draudzīgumu pret jebkuru sabiedrisko grupējumu. “Aizpildīt pieteikuma anketu ir tik vienkārši, ka to var izdarīt arī neformālās grupas – nav obligāti jābūt organizācijai,” saka I.Zvejniece, tādējādi apliecinot, ka galvenais nav zināšanas vai pieredze projektu rakstīšanā, bet gan laba ideja un vēlme darīt labus darbus.

Vietējās ziņas