Iesaistīs 243 jaunus “simtlatniekus” 4

Laikā no maija sākuma līdz jūlija beigām Alūksnes un Apes novados tā saucamajiem “simtlatniekiem” paredzētas 243 jaunas vietas.

“Visvairāk vietu ir atvēlēts maijā, kad bija paredzēts iesaistīt 109 bezdarbniekus. Līdz šim esam aizpildījuši apmēram 80 procentus no plānotajām vietām. Tā kā bezdarbnieku iesaistīšanu nevarējām uzsākt kārtējā mēneša sākumā, kārtība paredz, ka mēs drīkstam maijā atvēlētās vietas aizpildīt vēl jūnija pirmajās nedēļās. Pārējos divos mēnešos paredzēts iesaistīt attiecīgi 81 un 53 bezdarbniekus,” informē Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta koordinējošā eksperte Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiālē Sanita Bukane.

Viņa atklāj, ka Alūksnē visvairāk “simtlatnieku” tiek nodarbināti pašvaldības aģentūrā “Spodra”, kā arī pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte” un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. “Pārsvarā viņi tiek norīkoti apkārtnes sakopšanas un labiekārtošanas darbos. Līdzīga situācija ir arī pagastu pārvaldēs,” saka S.Bukane. Pašvaldības aģentūras “Spodra” direktore Ilona Mironova norāda, ka rūpēs par pilsētas sakoptību “simtlatnieki” ir nozīmīgs atbalsts. “Šobrīd pie mums strādā apmēram 70 “simtlatnieki”. Gandrīz visi ir norīkoti pie zāles savākšanas un sagrābšanas, jo tā šovasar aug straujāk nekā citkārt. Protams, turpmāk viņi palīdzēs arī pie pārējiem darbiem, ko veicam paši,” viņa saka, piebilstot, ka darba ir daudz, lai neatteiktos no vēl kāda “simtlatnieka” palīdzības.

Komentāri 4

Linda

Pilsētas Simtlatnieki nav ne pa matu labāki. Spodrai jādomā, kā biežšak pārbaudīt to darbību.Viena daļa nostāv dīkā vai pusi dienas. Un tiešām pilsētā dzer alus pudeles, tad tēlo, ka dara darbu. Kā tas var būt? Pļaujamo vietu ari daudz. Vieta Suņu patversmei...vai tad tas nav pašvaldības īpašums? Tad appļaut jau sen vajadzēja, 20 cm tur jau trīskāršojās. Cilvēki cenšas sakopt zālājus, bet pilsēta?

pirms 10 gadiem, 2010.06.10 10:49

alise

Vai tad pagastos par maz dzērāju. Kā ej uz veikalu tā "sauktie simtlatnieki" priekšā. Stiķē pudeles un dzer. Nesaprotu, kāpēc tādiem maksā. Domāju ir pietiekoši daudz cilvēku, kam tiešām reāli vajag strādāt un naudu. Apsveicama Latvijas programma tautas nodzirdīšanā, kas vēl palikusi. Pastrādā pa div stundām "simtlatnieki", paņem no darba vagu, bet valsts maksā. Ģeniāli.

pirms 10 gadiem, 2010.06.10 05:22

Neko darīt, ja tauta tā iesaukusi. Arī es viņus saucu tikai par "simtlatniekiem", lai gan mans nolūks nav ne kādu pazemot, ne kā citādi aizvainot - tā šie projekta dalībnieki iesaukti un viss. Tak sasmaidījos par kasīšanos pie meitenes. Acīmredzot, nekā citādi atriebties nav iespējams, kā izgāzt savu dusmu pie visnenozīmīgākajiem sīkumiem. Vnk, lai vai ko, bet augstprātību šim meitēnam nevar pārmest. Jā, smēķē daudz par daudz, tomēr visādi citādi interesants un sirsnīgs cilvēks. Katrā ziņā šīs nepilnības ne tuvu nevar konkurēt ar Adleru ģimenes zemiskumu, par kuru meitēns uzrakstījis. Paldies viņam par to!

pirms 10 gadiem, 2010.06.09 22:02

III

Tā saucamā,,Ilze Bogdanova,,-no jūsu raksta dveš augstprātība.Vai jums nav ienācis prātā,ka zem rakstā 5 reizes pieminētā vārda ,,simtlatnieki,,ir reāli cilvēki,nevis,,tā saucamie,,!!Neviens šajos laikos nav no tā pasargāts,tādēļ varbūt nelietosim šo nievājošo nosaukumu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.09 18:54

Vietējās ziņas