Ieskandina 1.septembri 6

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Alūksnes un Apes novadu izglītības iestāžu vadītāji, viņu vietnieki un arodkomiteju priekšsēdētāji pulcējās uz tradicionālo gada ieskaņas pasākumu. Vairāk foto.

Uzrunājot klātesošos, Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča un Apes novada domes izglītības darba speciāliste Gunta Ļuļe pauda prieku, ka iespēju apmeklēt pasākumu raduši ne tikai pārstāvji no abu novadu izglītības iestādēm, bet arī abu pašvaldību vadītāji, par izglītības jomu atbildīgie deputāti, kā arī viesi no Rīgas. Tas deva iespēju ne tikai pārrunāt ar nākamo mācību gadu saistītās aktualitātes, bet vienlaikus uzdot jautājumus cilvēkiem, kas tiešā veidā saistīti ar izglītības jomai svarīgu lēmumu pieņemšanu.


Pateicas par iepriekšējā gada veikumu

Vispirms tika sveikti to skolu direktori, kuru vadītajās iestādēs pērn veiksmīgi izieta akreditācija. Alūksnes novadā tā ir Alūksnes vakara (maiņu) un neklātienes vidusskola, Alūksnes vidusskola, Mārkalnes un Strautiņu pamatskolas, kā arī Trapenes pamatskola Apes novadā. Šajā mācību gadā akreditācija paredzēta Malienas un Pededzes pamatskolās.

Tā kā Mārkalnes un Strautiņu pamatskolu līdzšinējās direktores Olga Gribuška un Ilga Timofejeva ar 1.septembri nolēmušas doties pelnītā atpūtā, mācību gada ieskaņas pasākums tika izmantots, lai godinātu viņas par ieguldīto darbu izglītības jomā un paveikto izglītības iestāžu vadītāja amatā. Pateicības par darbu saņēma arī tās izglītības iestādes, kurās gatavojās šovasar notikušajiem X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Šogad tik krāšņs un emocijām bagāts pasākums skolu dzīvē nav gaidāms, tāpēc Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizācijas priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško uzsvēra, ka šajā mācību gadā būtu vēlams pievērst uzmanību citām svarīgām lietām. Viņa atklāj, ka šobrīd tiek gaidītas pirmās budžeta iezīmes, lai redzētu, vai situācija pedagogu atalgojuma ziņā būs ne tikai stabilizējusies, bet sāks tuvināties tam līmenim, kāds tas bijis pirms valsts ekonomiskās situācijas pasliktināšanās.

Aicina aktīvāk paust savu viedokli
Ieskicējot šī mācību gada svarīgākos jautājumus, I.Mikiško aicināja visus sekot līdzi izmaiņām izglītības politikā, izmantojot jebkuru diskusiju iespēju un tādējādi iesaistoties aktīvi tās veidošanā ar savu viedokli. Tā kā skolēnu skaitam valstī ir tendence samazināties, šobrīd bažas rada pērn ieviestais modelis „nauda seko skolēnam” un tā ietekme uz pedagogu atalgojumam piešķirto mērķdotāciju apjomu. Viņa pieļauj, ka, skolēnu skaitam turpinoties samazināties, būs nepieciešams meklēt citas minētā modeļa alternatīvas.

Vēl aktuāls jautājums ir par to, no cik gadu vecuma bērniem būtu jāuzsāk skolas gaitas. I.Mikiško atgādina, ka savulaik jau bijusi prakse bērnus skolā sūtīt no sešu gadu vecuma, tāpēc aicina iespēju robežās dalīties savos ieskatos, kāds būtu vislabākais vecums skolas gaitu uzsākšanai. Tāpat viņa rosina domāt par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojuma sistēmu, uzsverot, ka šobrīd izveidojusies nevienlīdzīga situācija un šo pedagogu algu apmērs atkarīgs no finansiālās rocības pašvaldībās, kurās viņi strādā.

Komentāri 6

..

tu liekais neesi pelnījis (iespējams pelnījusi) kafiju par velti, tādiem jēliem, bez mugurkaula cilvēkiem, kas aizmuguriski aprej citus nav lemts sajust svētku sajūtu, nepatīk - vācies uz tiem apdāvinātajiem novadiem, par vienu mēslu būs mazāk... tajos pasākumos piedalījās cilvēki, kas arī strādā... skumji, ja šitāds liekais vada kādas skolas parādi... tāpēc jau esam tur kur esam...tu esi lieks, nevajadzīgs un nepiederīgs pedagogu saimei!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 21:16

bezjēdzīgi

Kāda jēga iesaistīties, jau esam tik daudz iesaistījušies. Kas mūs dzird?
Arodbiedrība mums ir gļēva un neizdarīga, tikai runā, runā, runā.....Pareizi runā.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 18:54

Naudu skolām nogriež, lai būtu algas visiem tiem metodiķiem , psihcentram, kas vienkārši atraksta papīrus un neko nedara. A pamatstundām nepietiek.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 14:40

Vai jūs mīļie kolēģi neredzat ka vispār ne novada galvai ne nodaļu darbiniekiem,(daudzajiem),kas veģetē uz mūsu algu rēķina, mēs neesam vajadzīgi,to liekulību vairs nevar izturēt,kāpēc mērs ir bez mugurkaula, vai arī viņa zemais izglītības līmenis nesaskta to bezdarbību.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 13:32

jesss

Pilnīgi piekrītu. Varēja skolotājus paaicināt..Kam tā pārvalde vispār vajadzīga?Nav nekādas skaidrības, mācību gadu uzsākot.
Ape laimīga atdalījusies, skolotājiem tur vismaz kaut kādas sociālās garantijas da stulbu atskaišu mazāk.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 08:20

liekais

Jēls un nekam nederīgs pasākums. Kā vienmēr ņaudulīgs un bez mugurkaula. Skolotājiem nekādas svētku sajūtas - tikai kreņķis par to, kā trūkst naudiņas.
Kāpēc nevar skolotājiem un direktoriem uzrīkot īstus svētkus - ar kārtīgu koncertu un ballīti, ar kādām piemiņas dāvaniņām - kā tas bija dažos citos novados.Bet mūsējā - vienā seminārā pat par kafijas tasi bija jāsamaksā.
Vai tikai mūsu novadam ir krīze, vai vienkārtši nevēlēšanās pagrozīties un vismaz drusku iepriecināt jau tā panīkušo pedagogu saimi.
Pilnīga nevajadzīguma sajūta.

pirms 10 gadiem, 2010.08.30 19:32

Vietējās ziņas