Iestājas par direktori 41

Lai iepazītos ar pārkāpumiem, uz kuru pamata rosināts atbrīvot no amata Alūksnes mūzikas skolas direktori Guntu Bošu, pirmdien skolas pedagogi un tehniskie darbinieki devās uz tikšanos ar Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieku Dzintaru Adleru.

Uz tikšanos ieradās apmēram 25 pedagogi un tehniskie darbinieki, kas ir gandrīz viss Alūksnes mūzikas skolas darba kolektīvs. Alūksnes mūzikas skolas direktores vietniece mācību darbā Valda Dāvida atklāj, ka šādā veidā bijusi vēlme paust atbalstu direktorei, kā arī iepazīties ar pārkāpumiem, uz kuru pamata rosināts atbrīvot G.Bošu no amata.

Saruna kā spēle
Jautājot par sūdzībām, kas vēl saņemtas bez rakstiski paustās neapmierinātības par vecāku diferencētā līdzfinansējuma ieviešanu un sūdzības, kas tapusi Dz.Adlera dzīvesbiedres Sanitas Adleres un pedagoģes Zitas Upenieces konflikta sakarā, priekšsēdētāja vietnieks atzinis, ka visas pārējās uzklausītas mutiskā veidā, tāpēc nav pierādāmas.

Pedagogi arī pauda aizvainojumu par Dz.Adlera izteikumiem it kā zemās izglītības kvalitātes sakarā. “Kvalitāti nenosaka tikai viens koncerts,” uzsver pedagogs Sandors Līviņš, komentējot sūdzību par Ziemassvētku koncertu. Lai iepazīstinātu ar mūzikas skolas audzēkņu panākumiem un tās darbību pēdējos gados, pedagogi līdzi uz tikšanos bija atnesuši dažādus materiālus. Viņi rosināja kādreiz pašam Dz.Adleram ierasties uz mūzikas skolas koncertu un paklausīties audzēkņu sniegumu, nevis balstīties uz citu teikto.
Kaut gan vairākkārt izskanējis jautājums, vai pēc šīs tikšanās viņi var justies mierīgi, ka jautājums tālāk nekur netiks virzīts, skaidra atbilde netika sniegta. Vairāki pedagogi atzina, ka ar nekonkrētām atbildēm un izteikumiem raksturojama visa tikšanās. “Sarunas taktika līdzinājās bērnu spēlei “nesaki ne “jā”, ne “nē”, nesaki ne “balts”,  ne “melns””,” saka V.Dāvida.

Iepazīsies ar pārbaudi
Kā šo tikšanos vērtē pats Dz.Adlers un vai tā mainījusi viņa nostāju, noskaidrot neizdevās. Vairākkārtēji mēģinājumi sazināties ar viņu telefoniskā veidā beidzās nesekmīgi – uz zvaniem neatbildēja vai arī tika nolikta klausule.

Vēršoties pie Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājas Sandras Zeltiņas, viņa atklāj, ka šodien paredzētajā komitejas sēdē iekļauts jautājums par mūzikas skolu. “Mēs skatīsim jautājumu par veikto pārbaudi Alūksnes mūzikas skolā, bet tas noteikti nebūs jautājums par direktori,” viņa saka. Uz komitejas sēdi plānots uzaicināt pārbaudes veicējus, kā arī pārstāvjus no mūzikas skolas, lai uzklausītu abas puses.

Jautāta, vai šādi nebūtu bijis jārīkojas jau sākumā, pirms vēl ierosinājums par direktores atstādināšanu no amata parādījās domes sēdes darba kārtībā, S.Zeltiņa apstiprina, ka tā tam tiešām vajadzēja būt. “Es pati šo lēmuma projektu saņēmu tikai sēdes dienā. Tas nebija arī darba kārtībā. Lēmuma projekts vispār nekur nefigurēja, pirms es to saņēmu sēdes rītā papildus darba kārtībā kā slēgto punktu,” viņa saka.

No kļūdām jāmācās

Arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins uzskata, ka šo jautājumu vispirms vajadzēja pārrunāt attiecīgajā komitejā, nevis uzreiz virzīt uz domes sēdi. “Es domāju, ka atbrīvošana nebija adekvāta nodarījumam,” viņš pauž savu nostāju. Jautāts, vai veids, kā Dz.Adlers vēlējies kārtot šo jautājumu, ir pieļaujams, A.Fomins norāda uz vietnieka nelielo politisko pieredzi, kuras dēļ, visticamāk, pieļauta kļūda. “No kļūdām ir jāmācās, un šādas kļūdas vairs nevajadzētu pieļaut,” viņš uzskata.

Komentāri 41

kā likums

Pamēģini novērtēt kādu prominenču bērnu par zemu! Atspēlēsies obligāti.

pirms 10 gadiem, 2010.06.25 21:30

Alūksne

ir pārāk pieradusi saviem patizliem bērniem 'izsist' vai nopirkt labas atzīmes. Kurp ejat, krisas????

pirms 10 gadiem, 2010.06.23 10:53

par šādu rīcību būtu obligāti jāmeklē jurista palīdzību!

pirms 11 gadiem, 2010.06.14 20:20

jurists

Cerams, ka direktore meklēs jurista palīdzību

pirms 11 gadiem, 2010.06.14 18:40

Reinis

Kur var parakstites par Adlera atbrivošanu no amata? Lai strada zinošs cilveks nevis intriganu ģimenite. Driz par Adlera nekompetenci runas visa Latvija.Kam mums tada reklama?

pirms 11 gadiem, 2010.06.11 14:05

Gaida

Ainar! Tavs rokupuisis nerubij fišku! Laiks mainit-novadam un pilsetai sliktak no ta nepaliks...Tauta tev bus pateiciga...Kam tev tads ģimenes balasts?

pirms 11 gadiem, 2010.06.11 13:38

Kāda tad izglītība Zeltiņai Sandrai nu nekāda tāda pati arodskola un piedevām viņa ir ļoti slinka vai kādu puķiti ir iestādijusi, runāt un vaimanāt to gan ir iemācijusies.

pirms 11 gadiem, 2010.06.11 10:22

Ivo

Kam viņam atsaukt mandatu?! Viņu atbalsta tadi paši ka viņš pats. Pec tam šie zubri viņu noedis. Sanem tik lielu algu vien par to ka glupi runa,pa retam pasniedz ziedu pušķi un sasola debesmannu..Adler! Saskaiti pa punktiem ko tu esi izdarijis pilsetas laba?

pirms 11 gadiem, 2010.06.11 08:53

??

Nesaprotu vienu - vai pašam Adleram nav kauns par visu, ko viņš dara un vai tiešām nesaprot, ka ir jāatsauc savs mandāts. Tīri cilvēcīgi.... Cik cilvēku par viņu balsotu šobrīd?

pirms 11 gadiem, 2010.06.11 08:42

Raitis

Smiekligi lasit kad Adlers izsakas par izglitibas limeni muzikas skola... Pašam kada izglitiba? Arodskola? Tiešam klauns.

pirms 11 gadiem, 2010.06.11 08:12

Direktorei rājienu tā kā tā iešķieba!PAR KO? Var gribēt attīstību, bet kur tad vadības uzdevumi, redzējumi,pašvaldības palīdzība? Skola nav SIA "Boša" , tās saimniecisko darbību nodrošina pašvaldība.Tikai tukša muldēšana šajā un arī iepriekšējos sasaukumos. Vai tikai sieva stāv aiz Adlera? Domāju, ka jāmeklē starp politiķiem:)

pirms 11 gadiem, 2010.06.11 07:41

mamma

Paldies DIrektorei un izturību! Tādi Adleri nāks un ies, bet paliks nemainīgas vērtības!

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 23:38

si bemol

Nedomāju, ka Guntai Bošai ir bijis viegli visus šos gadus vadīt kolektīvu, kurā ir gan radošas, gan ambiciozas personības. Vinas darbs ir pelnījis cieņu, nevis publisku spļāvienu sejā.

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 22:00

Vai tikai Adlers nestartēs Saeimas vēlēšanās? Viena vieta alūksniešiem listē esot! Pārējie taču nepametīs sekmīgu biznesu....

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 20:46

žurnālistei patiesībā par šīs tēmas atspoguļošanu visu cieņu.

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 20:20

svešais

Nu Simonē tagad tik"zinošs" šefs,ka smiekli nāk..

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 19:17

ANCE

Adleru ģimene pati sāka šis snmazgas liet pa visu pilsētu, un bērnu arī iesastīja, tagad citi vainīgi.
LAI STREBJ KO SAVĀRĪJUŠI, TAGAD SLĒPJAS PAŠI AIZ SAVA BĒRNA MUGURAS.NAV KAUNA.

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 18:43

!

Uzskatu, ka Adleram ir jāatvainojas, jo šis nav privātbizness - nepatīk atlaižu! Šī ir pašvaldības iestāde, iestāde ar direktoru un savu misiju, kas bija pirms Adlera, un būs vēl pēc viņa...

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 17:22

Vietējās ziņas