Iestājas par “nelikumīgajiem” ceļiem 3

“Alūksnes Ziņās” maija sākumā rakstījām par Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes ieceri Latvijas – Igaunijas robežu aizliegt šķērsot pa četriem valsts vietējās nozīmes ceļiem: Gaujiena – Lejaskrogs, Bārdaskrogs – Krabi, Veclaicene – Rulles un Mārkalne – Auguri, kas atjaunoti nelikumīgi. Esošajai situācijai risinājuma joprojām nav, bet par kustības atļaušanu pa minētajiem ceļiem ir iestājušās arī Alūksnes un Apes novadu pašvaldības.

Nosūta vēstules
“Latvijas Valsts ceļu” Vidzemes reģiona Alūksnes nodaļas vadītājs Māris Salmiņš norāda - kopš situācijas aktualizēšanas ir saņemtas trīs vēstules no Viļakas pārvaldes ar dažādu informāciju -  izvietot kustību ierobežojošas zīmes un šķēršļus, jo pārrakt ceļus nedrīkstot. “Trešo vēstuli saņēmām šonedēļ, ka līdz 24.maija pulksten 9.00 mūsu iestādei jāizvieto ierobežojošas zīmes uz valsts galvenā autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene (Igaunijas robeža). Šīs zīmes esam izvietojuši – tās tur būs nedēļu un divas dienas, līdz beigsies  NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija. Satiksme tur ir atvērta, bet iedzīvotājiem ir jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam – pasei,” stāsta M.Salmiņš. Viņš norāda, ka “Latvijas Valsts ceļi” ir nosūtījuši Satiksmes ministrijai ieteikumu vēstuli, kā risināt situāciju. Savu viedokli, rakstot vēstules Ārlietu, Iekšlietu, Satiksmes, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai un VR Viļakas pārvaldei, paudusi arī Alūksnes un Apes novadu vadība, uzņēmēji.

Kā kontrolē robežu?
Alūksnes un Apes novadu domes savās vēstulēs ministrijām un robežsardzei pauž neizpratni un uzsver – ja ceļu remonts veikts nelikumīgi, tad pārkāpumu robežsardzei vajadzēja konstatēt agrāk, nevis pēc vairāk nekā diviem gadiem. Šos ceļus izmanto uzņēmējdarbībai kravu pārvadājumiem (piemēram, šķembas, zāģmateriāli), tūrisma pakalpojumiem un iedzīvotāju kustībai starp abām valstīm, to slēgšana apgrūtinās pierobežas saimniecisko attīstību. Abu novadu pašvaldības uzskata, ka tik svarīgi lēmumi ir jāsaskaņo gan starp Latvijas atbildīgajām ministrijām un pašvaldībām, gan ar Igaunijas Republiku. Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju norāda – tiklīdz no robežsardzes saņemta informācija par ceļu slēgšanu, atbildīgajām ministrijām uzreiz pa faksu nosūtīti savi iebildumi par to. “Igauņi daudz līdzekļu ir ieguldījuši ceļa Gaujiena – Lejaskrogs sakārtošanā, tostarp atjaunojuši tiltu pār Melnupi. Šī vairs nav Latvijas iekšējā lieta, bet ārpolitikas jautājums, tādēļ nevar vienpersoniski pieņemt tik svarīgus lēmumus. Ārlietu ministrija mums arī uzreiz nosūtīja atbildi, ka nekādā gadījumā šos ceļus nedrīkst pārrakt. Rodas jautājums – kāda ir kontrole uz mūsu robežas, ja tikai pēc trim gadiem atklāj šādas nelikumības?” saka A.Harju.

Paredz risinājumu pēc mēneša
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins pauž izbrīnu, ka mūsdienās šādi tiek risinātas lietas – ja nevar laikus pārbaudīt, tad jāiznīcina, turklāt nerēķinoties ar kaimiņiem Igaunijā. M.Salmiņš domā - kad beigsies NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija, mēneša laikā situācija veiksmīgi atrisināsies - robežu apraksti tiks izlaboti un Ministru kabineta noteikumi par robežām izmainīti.

Komentāri 3

Smecernieks

Varbūt vajadzētu šī lēmuma pieņēmēju sodīt par diversiju pret Latvijas valsti,jo ieceres realizācijas rezultātā nodarītie zaudējumi būtu mērāmi desmitos tūkstošu latu?

pirms 10 gadiem, 2010.05.27 22:59

vietējais

Uzskatāms piemērs, cik daudziem cilvēkiem problēmas var radīt tikai viens idiots, ja tiek pietiekami augstā amatā...

pirms 10 gadiem, 2010.05.27 15:58

,,

Kamer cangals no Vilakas atnaca ar kajam tikmer laiks pagaja.
Bet ja nopietni tad sie celi ir bijusi, pirms tadas vilakas parvaldes un ari bus turpmak. Kapec sava vilaka neko neparrok?Labak lai si parvalde skatas uz krievijas robezas, lai kontrobandu neved un darbinieki lai ir godigi

pirms 10 gadiem, 2010.05.27 14:34

Vietējās ziņas