Ievēl jaunu domes priekšsēdētāja vietnieku (video) (papildināts) 167

18. februāra Alūksnes novada domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par novada domes priekšsēdētāja vietnieka Laimoņa Sīpola ("LPP/LC" ) atbrīvošanu no amata.  Par jauno vietnieku ievēlēja Dzintaru Adleru (“Sabiedrība citai politikai”) . Atkārtoti šim amatam virzīja arī Laimoni Sīpolu, tomēr ar 9 balsīm “par” ievēlēts tika jauns vietnieks - Dz.Adlers. "Par" L.Sīpola kandidatūru tika atdotas 5 balsis.

Lai izlemtu tik svarīgu jautājumu, atbilstoši likumdošanai tika sasaukta domes ārkārtas sēde. Lēmuma projektu par L.Sīpola atbrīvošanu sagatavoja un iesniedza deputāti Ainars Melders, Dzintars Adlers, Ēriks Mediss, Jānis Nīkrencis, Andis Krēsliņš un Verners Kalējs. Tajā uzsvērts, ka L.Sīpols nav nodrošinājis Alūksnes novada pašvaldības nolikuma izpildi, nav pietiekami pārstāvējis novadu attiecībās ar valsti, citām pašvaldībām, fiziskām un juridiskām personām.

14 deputātiem balsojot aizklāti, jo sēdē slimības dēļ nepiedalījās tikai domes priekšsēdētājs Aivars Fomins, par L.Sīpola atbrīvošanu nobalsoja 9 deputāti, pret – 5, kas norāda, ka arī no līdzšinējās koalīcijas viens deputāts pievienojies opozīcijai. Vietnieka kandidatūrai izvirzīja divus pretendentus – Dz. Adleru un L.Sīpolu, kur aizklātā balsojumā bija tāds pat balsu sadalījums.

Ko nepaveica?

L.Sīpols gribēja dzirdēt argumentāciju, kas tieši nav paveikts. A.Melders atklāja, ka viens no argumentiem ir nespēja sakārtot “Simoni”. “Tiesiski un politiski netiek nodrošināta domes lēmumu pieņemšana. Mēs vakar varējām arī neapstiprināt novada 2010.gada budžetu, jo no domes vadības puses tas nebija atbilstoši  sagatavots. Mēs tomēr nobalsojām, lai process virzītos uz priekšu, bet budžets noteikti tiks labots. Trešais arguments ir L.Sīpola paustais viedoklis par pagastu pārvalžu vadītāju skaitu un to, ka 6 vadītāju modelis būtu nelikumīgs,” sacīja A.Melders.

Deputāts Jānis Nīkrencis pauda – tā kā L.Sīpols neatbalsta reformas turpināšanu, ieviešot 6 pagastu vadītāju vietas, viņš nevar turpināt darbu. Deputāts Andis Krēsliņš pauda nožēlu, ka domes vadība nespēj realizēt tās idejas, kuras paši atbalsta, bet neatbalsta deputātu vairākums.

Strādājis godprātīgi

Deputāts Verners Kalējs atzina, ka jūtas ignorēts. “Divas – trīs reizes esmu bijis pie A.Fomina un L.Sīpola ar saviem priekšlikumiem, kas nav ņemti vērā. Lai strādātu komandā, domes vadībai ir jāsastrādājas ar visiem deputātiem. Es tieku ignorēts – tādā komandā nevaru strādāt,” sacīja  V.Kalējs.

L.Sīpols uzskata, ka lēmuma projektā formulēti vispārīgi apgalvojumi un nav precizēts, kas tieši ir pārkāpts. “Es piekrītu, ka pieņemam politisku lēmumu un mainām vadību, jo koalīcija ir mainījusies, bet gribu precīzu argumentāciju. Ko nozīmē pietiekami vai nepietiekami? Kā to var izmērīt? Es savus pienākumus pildīju godprātīgi,” sacīja L.Sīpols. Deputāte Elita Laiva ar nožēlu secina – novada domē nemitīgi tiek meklētas dažādas vainas un nepaveiktais, nevis vērtēti izdarītie darbi.

Pārāk daudz kļūdu

Pēc domes sēdes “Alūksnes Ziņas” sazinājās ar A.Fominu. Jautāts komentēt notikušo, viņš atzīst – tas ir politisks lēmums, par ko un turpmāko darbu notiks sarunas starp deputātiem. Savukārt Dz.Adlers jautāts, kādēļ mainīts tieši vietnieks, atzīst – pieļauts pārāk daudz kļūdu. Domes priekšsēdētāja maiņa gan pašlaik netiekot plānota. “Tas atkarīgs no tā, kā A.Fomins atbalstīs mūsu virzību un kā izdosies sastrādāties,” saka Dz.Adlers.

Komentāri 167

preageNeerE

Всё о строительстве

Всё о строительстве

pirms 8 gadiem, 2012.12.06 06:17

RayjgfondXP

Бесплатно скачать фильмы
Бесплатно скачать фильмы

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 18:29

Pēdējais komentārs ļoti labi parāda jaunās varas būtību - mazizglītots ļaunums!

pirms 10 gadiem, 2010.02.22 19:52

Jūs gan rakstītāji visi hāŗvardu esat beiguši paši tik pat vien gudri esat un varbūt vēl stulbāki savas vietas jums nebūs, ķeizari vairs nebūsiet, tas jau tikai jūs uztrauc, mātēm ,vīriem darba nebūs un diemžēl citu jūs darīt neko nemākat, būs vien jāpapildina bezdarbnieku rindas.ŽĒL.

pirms 10 gadiem, 2010.02.22 14:11

vau

dizais kombinators ir loti veiksmigi nospelejis!

pirms 10 gadiem, 2010.02.21 19:27

es

Adleram jāzin, ka nevajag parakstīt nevienu dokumentu, jo kā rāda prakse Melders nekad neparakstīja un nekad nebija vainīgs, tad vainīga Zaķe, tad Litaunieks, tad Mitrofanovs, visi tikai ne viņš! Sargies no grēka, vietniek!

pirms 10 gadiem, 2010.02.21 18:15

Man patiks

kad Melders sāks ar Adleru plēsties! Tad gan ies spalvas pa gaisu. Var tikai iedomāties kas notiek ja uz laipas satiekas divi stulbi āži.
Žēl Alūksnes un alūksniešu, bet paši vien vainīgi, ko tad balso par neizgļitotiem stulbeņiem?

pirms 10 gadiem, 2010.02.21 00:28

Laimoņa aizstāve.!

Njāa Tas Adlers sastāsta ka visu dariis un izdariis. Njā un lai tiktu amatā pārējos uzpirka.. :@
Driiz jūs visi redzesiet tas ADlers jums figu parādīis.! :@

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 22:18

Ir diezgan daudz lietas, kuras par naudu nevar nopirkt, tās ir gan smadzenes, gan cieņa un daudzas citas.....

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 15:08

ervins

Traktorists bija-par traktoristu,pie tam bez smadzenem,ari palika.

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 13:53

ūdele

Kāds naivums no SCP puses - tik daudzi jau kāpuši uz šī meldergrābekļa !
Vai tiešām jūs ticat, ka ielienot meldera dzirnavās netiksiet samalti miltos ?
Ne viens nav palicis vesels, kas tur ielīdis !
Ja nu jums pietiktu prāta tajās iemest dzirnavnieku pašu - tad varbūt jūsu bērniem nebūtu jākaunās par saviem vecākiem !

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 13:18

es

Piekrītu, ka Melders būs novada priekšnieks. Līdzko Fomins atnāks no slimības lapas atpakaļ.
Vēl gribu piebilst, ka slikti, ka nav vairs pilsētas mērs. Es kā tuvīnā lauciniece vēroju, ka tagad tas ir jūtams. Būs arī grūti tikai sešiem pārvaldes priekšniekiem. Saimniekam jābūt uz vietas. Bet te pie vainas, kas šo ideju pasvieda Meldera kungam, ir Jaunlaicenes tagadējā pārvaldniece, kura trīs dienas var nebūt pagastā, bet gan Gaujienā. Man ir nedadz kauns savas radinieces priekšā, kura man jautāja, viņa dzīvo Cēsīs, kas pie mums notiekot, ka tik šķērmīgi viens otram brūkot virsū, kā pie mežoņiem.
Gan jau Dievs visu sakārtos.

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 12:59

:)

Nīkrenča žēl,pašam nav viedokļa skatās ko Melderis liks darīt.
Labāk būtu turpinājis dzert,savādāk galīgi čalis grāvī rauj :)))

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 12:32

Zinātājs

Melderis Adleru Tā aptīs ap pirkst,ka Dzintars pat nepamanīs,es brīnos- Dzintars kā pirmo dienu dzīvotu Alūksnē, nezinātu ar ko sapinies :)
Ja godīgi aizkulisēs pat esmu dzirdējis šādus tādus izteikumus par CP no Meldera,kas par to arī liecina,ka tas tā arī būs.

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 12:30

JĀ.....

'Tikām Melders netiks pie varas tiks meklēti visādi iemesli lai atbrīvotu visus no amatiem,ieguvis varu Melders nomierināsies,jobūs panācis to ko vēlējās.

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 09:46

absolūti piekrītu

fp.
Nopirkts, iedots diploms ir kretīnisma augstākā pakāpe.

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 09:44

es

Melders melo, visu laiku melo, ticiet deputātam Melderim, lasiet viņa intervijas avizēs, meli, sava laiks visam, arī dieva sodam!

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 20:53

Vietējās ziņas