Ir jauna darba samaksa 5

Apes novada domes decembra sēdē deputāti apstiprināja darba samaksas un sociālo garantiju nolikuma papildinājumus. Tie nosaka darba samaksu novada domē, pagastu pārvaldēs un tām pakļautajās iestādēs, kā arī novada iestādēs.

Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju atzīst, ka par jauno modeli bija daudz diskusiju un dažādu viedokļu, jo darba samaksa skar katru individuāli. Turklāt nav izslēgts, ka nākotnē tajā ieviesīs vēl korekcijas. “Tagad novadā kopumā pārņēmām modeli, kāds jau iepriekš bija Trapenē – ir noteikts procentuālais sadalījums, ko aprēķina no domes priekšsēdētāja algas. Šis modelis būs vienkāršāks, piemēram, gadījumā, ja algas vajadzēs samazināt, jo, izmainot priekšsēdētāja algu, uzreiz mainīsies arī pārējo darbinieku atalgojums,” stāsta A.Harju.

Viņa norāda, ka svarīgākie kritēriji, pēc kuriem noteica procentu apmēru, bija atbildība konkrētajā amatā, darba sarežģītība, riska pakāpe, ja darbs netiek pienācīgi veikts, cik darbinieku ir padotībā. “Nolikums neparedzēs finansiālas sankcijas, ja darbu neveic, kā nākas. Tad likumdošanā noteiktajā kārtībā tiks izteikta piezīme, rājiens. Vēlējāmies jauno nolikumu izveidot pēc iespējas vienlīdzīgāku visiem novadā strādājošajiem, bet atdūrāmies, pirmkārt, pret to, ka arī vienāda darba veicējiem atšķiras darba apjoms. Piemēram, novadā ir viena attīstības nodaļa, kur projektu vadītāju atalgojums ir 60 procentu no priekšsēdētāja algas. Bet, piemēram, Apes projektu vadītāja pašlaik strādā pie 11 projektiem, no kuriem 6 ir angļu valodā. Citam, piemēram, ir tikai 2 projekti, tādēļ ir grūti atrast vienlīdzību,” saka A.Harju.

Apē domes priekšsēdētājas alga ir 800 latu. Priekšsēdētājas vietnieku atalgojums ir 90 procenti no priekšsēdētājas algas, galvenajam grāmatvedim, administrācijas vadītājam  – 80 procentu, grāmatvedim – 65 procenti, novada pašvaldības juristam, grāmatvedim konkrētā pagasta pārvaldes teritorijā – 60 procenti, pagasta pārvaldes vadītājam – 50 procenti, tautas nama vadītājam – 45 procenti. Izglītības jautājumu speciālistam, kā amatam gan vēl nav noteikta personālija, arī atalgojums būs 60 procentu apmērā no priekšsēdētājas algas. Cik kopumā līdzekļu vajadzēs darbinieku atalgojumam, varēs pateikt tad, kad būs zināms pašvaldības šāgada budžets.

Komentāri 5

Es šito nesaprotu! Kāpēc vietnieki nevarēja būt pārvaldes vadītāji? tie paši vien ir bijušie pagasta priekšsēdētāji! Un saucās taupām savu novada naudiņu! Tas ir droši vien lai savā veidā apietu likumu...., jo neesmu dzirdējusi nevienā novadā trīs vietniekus!

pirms 11 gadiem, 2010.01.10 17:01

:)

Es ar šito apvienošanas būšanu īsti nesaprotu.Nekas daudz jau nemainījās.Vairāk priekšnieku, vietnieku.Protams arī lielākas algas...Vai iedzīvotājiem no tā kāds labums???

pirms 11 gadiem, 2010.01.10 12:16

Kāda atšķirība starp vietniekiem un pagastu pārvaldniekiem? Vai pārvaldniekiem vispār ir kāda teikšana, vai tikai vietnieku piesegšana, lai būtu ievērots likums?

pirms 11 gadiem, 2010.01.10 11:16

cik saprotu tad parvales vaditajiem ir sekretāra, lietveža un parvaldes vadītāja funkcijas un par visām šīm funkcijām alga ir 50 % bet vietniekiem kuru ir tikpat daudz kā pārvaldes vadītāju ir 90%... Kulturas nama vadītājam ar nosacītu darbalaiku 45%. Kautkā nerodas iespaids par samērīgiem atalgojumiem!

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 19:40

Vietējās ziņas