Izmaiņas tiesību iegūšanā

Kopš pagājušā gada rudens ir spēkā izmaiņas kārtībā, kā iegūst traktortehnikas vadītāju tiesības, kā arī apliecības izsniegšanas, apmaiņas un atjaunošanas kārtībā.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras vecākais inspektors Ivars Ozoliņš norāda, ka tagad pašmācības ceļā drīkst kārtot vairs tikai A un D kategorijas tiesības. “A kategorijā ietilpst visi riteņtraktori līdz 7,5 tonnām pilnai masai, bet D kategorijā – lauksaimniecības pašgājēju mašīnas: graudu kombaini un zāles pļāvēji. Iepriekš pašmācības ceļā drīkstēja kārtot visu kategoriju tiesības, bet tagad pārējām kategorijām obligāti ir jāapmeklē kursi, ko var izdarīt arī Alūksnes novadā. Pirms eksāmena kārtošanas jāuzrāda pirmās palīdzības mācību kursa beigšanas apliecība,” stāsta I.Ozoliņš.
Viņš uzsver, ka teorētiskais eksāmens par ceļu satiksmes noteikumiem tagad sastāv no biļetena ar 24 jautājumiem, kas ir uz pusi vairāk kā iepriekš. “Eksterniem ir jākārto eksāmens arī darba aizsardzībā, bet katrai kategorijai – arī praktiskās vadīšanas eksāmens uz konkrēto tehniku,” viņš saka.
I.Ozoliņš norāda, ka arī Valsts tehniskās uzraudzības aģentūru skārusi optimizācija – kopš šā gada 1.februāra vairs nav Alūksnes rajona nodaļas. “Ir tehniskās uzraudzības nodaļa, kurai pakļauti visu rajonu speciālisti. Bet tāpat Alūksnē uz vietas katru dienu darbu turpina tie paši divi inspektori,” saka I.Ozoliņš. Viņš atzīst, ka martā, aprīlī un maijā Alūksnes un Apes novados sāksies arī ikgadējās traktortehnikas tehnisko apskašu veikšana izbraukumos. Tad gan darba vietā Alūksnē speciālisti būs sastopami tikai otrdienās.

Vietējās ziņas