Izmantos iespēju tikt pie jauna inventāra

Jaunlaicenes tautas nams grasās piedalīties biedrības “Alūksnes lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā, lai pretendētu uz finansējumu tautas nama aprīkojuma un inventāra iegādei.

Jaunlaicenes tautas nama vadītāja Māra Svārupe atklāj, ka iestādes vajadzībām plānots iegādāties mikrofonus, prožektorus, projektoru ar ekrānu un videokameru. “Lai cik tas dīvaini arī būtu, visā Jaunlaicenes pagastā nav neviena projektora un ekrāna. Tā kā mēs dzīvojam laikā, kad šīs lietas ļoti bieži nākas izmantot, tad nebija divu domu, ka mums ir jāmēģina izmantot jebkura iespēja, kas ļautu pie tām tikt,” skaidro vadītāja.

Nepieciešamas ir arī pārējās projektā iekļautās lietas. Ja jaunu mikrofonu un prožektoru iegāde ļaus nomainīt vecos, kas savu laiku jau nokalpojuši, un tādējādi uzlabot pasākumu tehniskā nodrošinājuma kvalitāti, tad videokamera domāta kolektīvu darbības kvalitātes celšanai. “Darba procesā ne reizi vien esam nonākuši pie secinājuma, ka būtu labi paskatīties uz sevi no malas. Sevišķi svarīgi tas šķiet brīžos, kad gatavojamies kādam konkursam. Videokamera mums ļautu nofilmēt visu, lai pēc tam redzētu, kā, piemēram, izskatās teātra kolektīva iestudējums vai folkloras kopas koncertprogramma, un pielabotu to, ko iepriekš varbūt neesam pamanījuši,” saka M.Svārupe.

Jāpiebilst, ka Jaunlaicenes tautas nams nav vienīgais, kurš gatavojas startēt šajā projektu konkursā. Tādi ir arī Kolberģa un Malienas tautas nami. Jaun­alūksnes un Malienas pagastu pārvalžu vadītāja Inta Cinglere atklāj, ka abu divu tautas namu gadījumā plānots pretendēt uz finansējumu inventāra iegādei, bet Kolberģa tautas namam papildus tiks iekļauta transportlīdzekļu stāvlaukuma izveide.

Vietējās ziņas