Izolators būs vismaz gadu 6

Alūksnes rajona padomes sēdē pašvaldību vadītāji vienojās, ka līdz septembrim informēs SIA “Alūksnes nami” par savu lēmumu piešķirt finansējumu suņu un kaķu izolatora uzturēšanai. Gandrīz visas topošā Alūksnes novada pašvaldības noslēgušas līgumu, bet Apes novada pašvaldības pagaidām nogaida.

“Līgumu nav slēgusi Jaunalūksnes un Mārkalnes, kā arī Gaujienas, Apes un Virešu pagasta padome. Tagad paredzēts, ka pašvaldības maksā par izolatora uzturēšanu. Tas nozīmē, ka tiek garantēta divu izolatora darbinieku – veterinārārsta un apkopēja – alga. Ja ir nepieciešams noķert klaiņojošu suni vai kaķi kādas pašvaldības teritorijā, tad par to maksā atsevišķi,” stāsta SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs. Viņš precizē, ka iepriekšējais līgums nav spēkā, ja tiek slēgts jauns līgums. Tas nozīmē, ka par pakalpojumu būs jāmaksā tikai tad, ja tas būs nepieciešams.

Lemj un maksā pašvaldība

Ja alūksnietis vai kāda pagasta iedzīvotājs vēlas, lai tiktu notverts klaiņojošs dzīvnieks, tad par to jāinformē pašvaldība. Tā ir šā pakalpojuma pasūtītāja un maksātāja. “Mums ir jāķer suņi un kaķi, kuriem nav saimnieku. Taču nereti ir tā, ka ierauga kādu no ķēdes norāvušos suni un zvana mums. Tas būtu pašvaldības policijas darbs – šos dzīvniekus nogādāt mājās un pieprasīt maksāt sodu,” norāda M.Kosinovs. Līgumi tiek slēgti tikai uz gadu. Tas nozīmē, ka tie būs spēkā līdz novadu veidošanai. Alūksnes domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks aicināja pašvaldību vadītājus būt saprotošiem un vienotiem, jo tikai tad, ja ir attiecīgs dienests, var aicināt speciālistus palīgā noķert klaiņojošus mājdzīvniekus un atrast tiem saimniekus. Ja nav šīs “ātrās palīdzības”, tad arī nevar gaidīt atbalstu. Šobrīd ir skaidrs, ka izolators strādās līdz novada pašvaldību vēlēšanām 2009.gadā. Bet pēc tam?

Pagastā nav klaiņojošu mājdzīvnieku

Gaujienas pagasta padomes sekretāre Inese Lukjanoviča informē, ka līdz šim līgums par klaiņojošo mājdzīvnieku ķeršanu bijis slēgts ar Valmieras pilsētas komunālo nodaļu. Tā neprasīja maksu par suņu un kaķu izolatora uzturēšanu, bet tikai par izbraukumu dzīvnieku noķeršanai. “Turklāt daudzus gadus tāda vajadzība nav radusies. Liekas, ka arī tagad nebūtu ne suņu, ne kaķu, kurus vajadzētu nogādāt izolatorā,” spriež I.Lukjanoviča. Viņa uzskata, ka izdevīgāk ir maksāt par vienreizēju pakalpojumu.

Meklē izdevīgāko piedāvājumu

Apes domes priekšsēdētāja Astrīda Harju nesaka, ka pašvaldība neslēgs līgumu ar SIA “Alūksnes nami”. Tiks rīkots iepirkums, jo gada laikā maksa par izolatora uzturēšanu un pakalpojumiem pārsniedz 1000 latus. Saskaņā ar likuma prasībām ir jārīko iepirkums. “Esam vienojušies ar citām Apes novada pašvaldībām, ka rīkosim iepirkumu tāpat kā par atkritumu apsaimniekošanu. Vērtēsim piedāvājumus un līgumu slēgsim ar izdevīgāko,” skaidro A.Harju. Viņai stāstīts, ka Gulbenei ir izdevīgs piedāvājums. Diemžēl tā nav precīza informācija, jo suņu un kaķu izolatora kaimiņu pilsētā nav. Nav arī noteiktas sistēmas klaiņojošo dzīvnieku ķeršanā.

Komentāri 6

MINKĀNS

Ha! Un kurš pārbaudīs, vai Harju kundze patiešām meklē šo iespēju un vai kaut kas tiks noslēgts vispār!

pirms 13 gadiem, 2008.10.01 03:39

MINKĀNS

Ha! Un kurš pārbaudīs, vai Harju kundze patiešām meklē šo iespēju un vai kaut kas tiks noslēgts vispār!

pirms 13 gadiem, 2008.10.01 03:39

MINKĀNS

Tā ir milzīga bezatbildība no dažām pašvaldībām - nepalīdzēt dzīvnieku patversmei! Kaut vai tā pati Jaunalūksne - pa Kolberģi pašai pagasta elitei gar degunu gadiem ilgi regulāri klīst gan suņi ,gan kaķi. Un neticu, ka Mārkalnē viss ir tik ideāli un visi dzīvnieki, kas palikuši novārtā, ar lielu steigu tiek izmitināti pa mājām. Arī tur, kur taisnojas, ka sen nav bijis neviens klaiņojošs dzīvnieks, nemaz tik ideāli nav. Katrā sabiedrībā šī tēma ir kā iekšējās kultūras katalizators.

pirms 13 gadiem, 2008.10.01 03:36

Alma

Nu ja, tagad izlabots, bet manā pirmajā komentārā ir citāts no raksta kurš tika nokopēts 1:1

pirms 13 gadiem, 2008.09.26 20:35

Alma

Runa iet par kļūdu tekstā!!! Izlasiet loģiski citātu

pirms 13 gadiem, 2008.09.26 20:34

Vietējās ziņas