Izsludināts iepirkums veselības centra būvniecībai Alūksnē 6

Alūksnes novada pašvaldība nesen izsludinājusi iepirkumu – atklātu konkursu - Veselības veicināšanas pakalpojumu centra (VVPC) būvniecībai, ūdensvada un kanalizācijas tīklu, inženiertīklu pieslēguma ierīkošanai, laukuma izbūvei pie ēkas īpašumā “Jaunsētas” Ziemera pagastā, Alūksnes novadā.

Līguma izpildes termiņš noteikts 2,2 gadi no līguma noslēgšanas dienas. Noteikts, ka pretendentam iepriekšējo piecu gadu laikā un līdz nolikumā noteiktai piedāvājuma iesniegšanas dienai jābūt jau pieredzei ēkas ar platību ne mazāku kā 4200 kvadrātmetri jaunbūvē, kur būvobjekta sastāvā ir jauna ceļa vai laukuma izbūve ar platību ne mazāku kā 5800 m2 un šī objekta būvniecības kopējās izmaksas ir vismaz 500 0000 eiro bez PVN.

Četri Alūksnes novada domes deputāti – Līga Langrate, Verners Kalējs, Jana Zilkalne un Mārtiņš Augstkalnietis Alūksnes novada domes priekšsēdētājam Arturam Dukulim nesen iesnieguši deputātu pieprasījumu par informācijas sniegšanu VVPC būvdarbu projekta virzībā degradētajā teritorijā “Jaunsētas” un iepirkuma termiņa pagarināšanu. Janvāra domes sēdē deputāti rosina sniegt pilnīgu informāciju par iepirkumu, plānoto projekta finansēšanas kārtību un avotiem; ziņojumu par iznākuma rādītājiem un to ietekmi uz pašvaldības budžetu; iepirkumu komisijas sastāvu, speciālistu kvalifikāciju.

Centra būvniecībai pašvaldība apgūs 3,2 miljonus Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, un tas ir jāizdara noteiktā laikā. Savukārt pārējo izmaksu segšanai, lai objektu uzbūvētu, vajadzēs vēl ap 6 miljoniem eiro, kam pašvaldība Valsts kasē ņems aizņēmumu. Uz 2019. gada nogali Alūksnes novada pašvaldībai aizņēmumu apmērs, īstenojot dažādus projektus, pret budžetu ir 13,4 procenti. ERAF līdzfinansējumu apgūs darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ietvaros.

Tomēr alūksnieši ļoti gaida arī jauno sporta centru Jāņkalna ielā un izsaka bažas: ja pašvaldība paņems kredītu VVPC būvniecībai, vai pēc tam vairs varēs gūt finansējumu arī sporta centra celtniecībai? Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers pauž pārliecību, ka alūksniešiem būs arī sporta centrs.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro uzskata, ka Alūksnes novadam izvēlēts pareizs attīstības virziens. Šādu viedokli ministrs pauda intervijā “Alūksnes un Malienas Ziņām”, kad novembrī apmeklēja Alūksni. “Alūksnes novadā uzsvars tiek likts uz vairākiem virzieniem. Tūrismu, attīstot parkus, objektus un radot ļoti labu vidi. Industriālie parki un teritorijas, kur uzņēmēji attīsta ražošanu, kā arī mežu industriju, jo Alūksnes novada teritorijā ir lielas mežu platības,” saka ministrs.

Plašāk lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 24. janvāra numurā.

Komentāri 6

kurkulis13

Atka jauna ziņa par finansēšanu. Visu laiku pūta miglu acīs, ka cels, šo nekam nevajadzīgo centru, par privātiem līdzekļiem. Piesaistīšot investorus u.t.t. Tagad jau par pašvaldības līdzekļiem.Ņemot vērā šo faktu ir jābūt iedzīvotāju aptaujai. Zinu, ka lielākā daļa ir pret, jo centram nav ekonomiska pamatojuma, izņemot parādus un tā sauktos otkatus. Ja par to sporta halli runā, tad viņa ir vajadzīga, bet ne tai purvā, kur purva aizbēršana palīdzēs piepildīt kādam kabatu. Sporta halli var celt aiz ģimnāzijas, kur ir vietas pietiekoši, bet to pašvaldības darbinieka biznesu, var pārcelt jebkurā vietā. Mala'ci šie četri deputāti, kuri vienīgie domā par alūksniešiem. Pārējiem būtu jānoliek mandāti.

pirms gada, 2020.01.25 15:51

Čiekurs Egle

Skumji. Ar 9,2 milj. eiro, projektam nepietiks... Kur ņems pārējo??? Tās reālās projekta prognozējamās izmaksas ir drīzāk 11 milj. eiro. Tā ir milzīga summa Alūksnei, vai tiešām daži pavisam prātā sajukuši realizējot savas biznes idejas uz pašvaldības rēķina??? Paši jau par neko neatbildēs, pacels cepuri un aizies.

pirms gada, 2020.01.25 17:01

Viedoklis

No kura laika Jaunsētas atrodas degradētā teritorijā? Kā pašvaldība var iedomāties ņemt tāda apjoma aizdevumus ekonomiski nepamatotu projektu realizēšanai, jo atmaksāties un pat sevi uzturēt tas vienkārši nevar? Lūdzu publicējiet ekonomisko pamatojumu, lai iedzīvotāji redz, kā šis projekts atmaksāsies, jo par to maksāsim mēs visi - Alūksnes iedzīvotāji. Ļoti bezatbildīga rīcība.

pirms gada, 2020.01.25 18:07

PeterisT

Radās vesela rinda jautājumu. Jau vienā gadā Valsts kontrole pēc revīzijas, konstatēja, ka pašvaldība iesaistās saimnieciskajā darbībā, kropļojot vietējās uzņēmējdarbības konkurenci, jo kā izrādījās Pilsētas namu -viesnīcas maksas nesedza pat pašizmaksas izdevumus, kā rezultāta no pašvaldības līdzekļiem, tika segti zaudējumi uttt??? Ziņojumā tika minēts, ka pašvaldībai nav atļauts nodarboties ar šāda veida saimnieciskajām darbībām!!!! vai ir kas mainījies? es kaut ko palaidu garām, likumi ir mainījušies? realitāte es domāju, ka pašvaldība uzcels, un pēkšņi nejauši kādā brīdī šī ēka būs mistiski pārdota par sviestmaizi, kā jau tas notiek gadu gadiem visā Latvijā. Deputāti mīļie, ja neesat pamanījuši, ir stājušies beidzot jauni noteikumi spēkā, kad Valsts kontrole, beidzot var sākt reāli ierosināt krimināllietas un pat piedzīt izsaimniekotos līdzekļus. tā kā vajag vēl stipri padomāt, vai uz šādu afēru parakstīties un savus parakstus salikt....

pirms gada, 2020.01.25 18:59

Viedoklis

Jā, nevajadzētu aizmirst, ka katram lēmumam ir vārds un uzvārds.

pirms gada, 2020.01.25 21:07

maris992

Privātie tač ilgi rēķināja un izzrēķināja ,būsim mīnusos.Bet viņi jau lohi ,skolā laikam bij nesekmīgie.

pirms gada, 2020.01.27 09:29

Vietējās ziņas