Izveido vēlēšanu iecirkņu komisijas

Alūksnes novadā 10.Saeimas vēlēšanām ir izveidota 21 vēlēšanu iecirkņa komisija.

Alūksnē ir 4, Jaunalūksnes un Alsviķu pagastā – pa 2, pārējos novada pagastos – pa 1 vēlēšanu iecirkņa komisijai. Ir iecelti arī komisiju priekšsēdētāji un sekretāri. Apes novadā ir izveidotas 4 vēlēšanu iecirkņu komisijas – pa 1 katrā pašvaldībā.
“Bija tādi iecirkņi, kuru komisijās pieteicās nepieciešamais komisijas locekļu skaits, bet bija arī tādi, kur pretendentu skaits bija krietni lielāks. It sevišķi daudz pieteikumu bija uz Alūksnes pilsētas iecirkņu vēlēšanu komisijām. Apmēram par 90 procentiem iecirkņu komisijās strādās cilvēki, kuri to darījuši jau iepriekš. Taču ir arī izmaiņas. Piemēram, savus pārstāvjus bija izvirzījusi Latvijas Sociālistiskā partija. Vairāki no tiem tika iekļauti pilsētas iecirkņu vēlēšanu komisijās,” stāsta Alūksnes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Priednieks.

Apes novada vēlēšanu komisijas sekretāre Signe Sēkliņa informē, ka iecirkņu komisiju locekļu kandidāti ir palikuši rezervē. Tagad komisijās tika iekļauti tie, kuri saņēma vairāk balsu novada komisijā. “Ja būs nepieciešamas izmaiņas komisiju sastāvā, varēs izvēlēties tos, kuri jau ir pieteikušies. Var teikt, ka gandrīz visi ir jau strādājuši vēlēšanu iecirkņu komisijās. Turklāt daudziem ir vairāku vēlēšanu pieredze, kas ir ļoti svarīgi. Tiesa ir arī tādi, kas komisijā būs pirmo reizi,” norāda S.Sēkliņa. Alūksnē 15.septembrī uz semināru visus iecirkņu komisiju pārstāvjus aicina Centrālā vēlēšanu komisija. Tajā viņi tiks informēti par turpmāko darbu.

Vietējās ziņas