Izvērtē direktora amata kandidātus 6

No Mārkalnes pamatskolas direktora amatam izvirzītajiem kandidātiem par labāko atzīta līdzšinējā direktora pienākumu izpildītāja Daina Gailāne. Šādu lēmumu pieņēma izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas deputāti, izvirzot viņas kandidatūru apstiprināšanai direktora amatā uz Alūksnes novada domes sēdi.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova atgādina, ka uz vakanto Mārkalnes pamatskolas direktora amatu pieteikušies četri pretendenti. Kandidātu izvērtēšanai izveidota darba grupa, kas visus pretendentus aicinājusi uz pārrunām. Viens pretendents uz pārrunām neieradās. No pārējiem trīs viens ieguvis astoņus punktus, bet pārējie divi gandrīz līdzvērtīgu punktu skaitu – 15 un 18,5 punktus.

Strādās pie radošas un patstāvīgas domāšanas

Visaugstāko punktu skaitu ieguva D.Gailāne un Ilze Briediņa. Abas bija aicinātas uz komitejas sēdi, lai iepazīstinātu ar savu vīziju, kā viņu vadībā varētu attīstīties Mārkalnes pamatskola. D.Gailāne uzsvēra, ka pamatskolai pirmām kārtām jābūt vietai, kur skolēni apgūst zināšanas, prasmes un iemaņas. Lai to izdarītu, nepieciešams sakārtot materiāli tehnisko bāzi, izremontēt skolas telpas, kā arī nomainīt savu laiku nokalpojušās mēbeles, kas palikušas vēl no pagājušā gadsimta otrās puses.
Šobrīd pamatskolā tiek īstenotas četras izglītības programmas. Lai piesaistītu jaunus audzēkņus un noturētu viņu interesi, šajā mācību gadā plānots iesaistīties Latvijas vadošās biznesa izglītības organizācijas “Junior Achievement” programmā, kurā notiek skolēnu mācību uzņēmumu veidošana. D.Gailāne piedalījusies kursos par radošās domāšanas attīstību. Tajos gūtās zināšanas tiek izmantotas, piedāvājot fakultatīvo kursu radošajā domāšanā. Mācīt domāt radoši un patstāvīgi – tas varētu būt viens no stūrakmeņiem, uz ko viņas vadībā balstītos darbs ar skolēniem.

Seši no septiņiem novērtē ar augstāko atzīmi
Otra uz komitejas sēdi aicinātā pretendente I.Briediņa neieradās. Lai gan daži deputāti apliecināja, ka viņa solījusies atnāk, turklāt neilgi pirms sēdes manīta administratīvās ēkas gaiteņos, līdz pat jautājuma izskatīšanas beigām I.Briediņa neparādījās. Kaut gan izskanēja priekšlikums uz domes sēdi virzīt abas kandidātes, beigās nolemts izvēlēties tikai vienu – D.Gailāni. Izdarot šo izvēli, ņemts vērā, ka seši no septiņiem darba grupas pārstāvjiem viņas kandidatūru bija novērtējuši ar augstāko punktu skaitu.

Komentāri 6

zaza

Ko var cakaret smadzenes. ja jau cilveks tur stradaja, ir vietejais, tad ko labaku var veleties. Varbut vajadzeja kadu no Rigas pieaicinat?

pirms 10 gadiem, 2010.10.17 12:40

pārdomām

REKOMENDĀCIJAS DVĒSELES MIERA SAGLABĀŠANAI
PROTI SAGLABĀT SEVI UN SADZIRDĒT CITUS!!!

1. Tikai dabiskos pārdzīvojumus, bet neīstos izslēdz!
2. Nesadedzini nepieciešamo enerģiju, pārdzīvojot pagājušās vai tikai iespējamās nelaimes!
3. Atsakies no mērķiem, kurus nav iesējams sasniegt!
4. Ar izvēli un atlasi baudi literatūru, publicistiku. Neatdarini grāmatu un filmu varoņus, veido dzīvi pēc savām, nevis svešām izjūtām!
5. Izzini savas reālās iespējas, kuras paveras tieši Tev, un novērtē savus panākumus tikai attiecībā pret tām!
6. Neaizraujies ar politiskā teātra dramaturģiju!
7. Nedzīvo pagātnē vai nākotnē, Tu dzīvo šodien!
8. Nepaliec ilgi viens ar savām bēdām. Rodi mierinājumu sev tuvā mākslas darbā, vaļaspriekā!
9. Tici cilvēkiem, pat ja tam nav iemesla!
10. Esi labsirdīgs, labvēlīgs, tiešs!
11. Esi gatavs jebkuram darbības veidam!
12. Pat, ja esi sarūgtināts, nesteidzies izteikt savas jūtas!
13. Mācies izmantot piedāvāto lomu, pat ja tajā ir slēpts motīvs!
14. Nepārspīlē briesmas, riska pakāpi!
15. Ļauj sev pašizteikties!
16. Neuztraucies, dzīvē ir daudz laba!
17. Izmanto pašiedvesmu!
18. Tici sev!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 20:59

Tajā skaitā Melders, kurš no izglītības vispār maz ko sajēdz, tikai lien visās komitejās uz sēdēm, lai būtu informēts un neko nepalaistu garām!

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 17:50

Ļoti augstas raudzes speciālisti ""lielākā daļa bez augstākās izglītības "" kauns

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 17:21

Vietējās ziņas