J.Čakstes stipendiju piešķir pirmkursniecei no Alūksnes 1

Izvērtējot divu pretendentu pieteikumus un zinātniski pētnieciskos darbus, 19.maijā Jāņa Čakstes stipendiju 1849 eiro vērtībā komisija piešķīra Lauku inženieru fakultātes (LIF) 1.kursa studentei Madarai Keivai no Alūksnes novada. Par to informē LLU portāla un žurnāla „Plēsums” redaktore Ilvija Gaidukoviča.

Viņa stāsta, ka, tika vērtēti divu pretendentu pieteikumi un zinātniski pētnieciskie darbi. Uz stipendiju pretendēja arī Meža fakultātes studiju programmas "Mežzinātne" 4.kursa studente Katrīna Jaunslaviete no Valkas novada.

"Ņemot vērā stipendijas piešķiršanas kritērijus, godu kļūt par J.Čakstes stipendiāti 2014./2015.studiju gadā komisija tomēr piešķīra M.Keivai, kura studē LIF studiju programmā "Vide un ūdenssaimniecība". Stipendijas apliecība studentei tiks svinīgi pasniegta J.Čakstes dzimšanas atceres dienā, 14.septembrī, viņa dzimtas mājās "Auči"," norāda I.Gaidukoviča.

Lai pieteiktos stipendijas konkursam, M.Keiva izstrādāja pētījumu par tematu ""Mūsu augstskola dos mums demokrātiski audzinātus darbiniekus, kas paliek ar tautu dzīvā sakarā" (J.Čakste)".

M.Keiva aktīvi iesaistījusies arī sava dzimtā novada un pagasta attīstības veicināšanā un sabiedriskās dzīves veidošanā. Jauniete darbojas arī starptautiskajā jauniešu pašizaugsmes programmā "Award", kurā ieguvusi zelta un sudraba apbalvojumus, kā arī beigusi kursus, lai varētu kļūt par jauno "Award" vadītāju.

J.Čakstes stipendiju ik gadu maijā piešķir vienam LLU studentam, kurš visa nākamā studija gada garumā katru mēnesi saņem 184.97 eiro.


Komentāri 1

Vietējās ziņas